Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit csinálok rosszul? Egy...

Mit csinálok rosszul? Egy helyben toporgok, nem tudok fogyni

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egész életem a fogyókúráról szól, 2 évvel ezelőtt fogytam 10 kg-t, azóta nem tudtam többet, most kitudja hanyadjára kezdtem el, múlthét vasárnap 79.0 kg-val zártam a hetet, hétfőre 79.2 voltam, kedden 79.0 megint, szerdán 79.1 csütörtök 79.0 pénteken pedig 78.5 lettem, nagyon örültem hogy végre megmozdult lefelé, erre ma reggel megint 79.0. Majdnem sírógörcsöt kaptam, mondom ezt nem hiszem el, úgy hogy már éhesen kelek és fekszem, naponta 1000-1200 kcal-t ettem, és kérlek ne mondjátok hogy egyek többet mert hogy ez milyen kevés, eleinte 1400-1600kcal- kezdtem amitől szintén semmit nem fogytam, ha esetleg felugrott 1800-ra még híztam is. Mindezek mellet hiit edzéseket csináltam minden nap reggel ezzel kezdtem, délután pedig 7-8km-t sétáltam. És semmi eredmény. Szó szerintem nem tudok fogyni. Amikor beteg voltam és nem volt étvágyam napokig csak egy szelet vajas kenyeret ettem, akkor lement 75kg-re 1 hét alatt. De akkor iszonyatosan keveset ettem, egészségesen ezt tudnám tartani mert éhen halnék. És ha elkezdek enni úgyis visszajön

168 cm vagyok és 19L



2021. márc. 27. 08:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

Próbáld ki a kardiót, és mellé ajánlom a TurbóDiétát. Nekem ez segített. 130 kg voltam a 175 cm magasságommal. Most 65 kg vagyok.

Heti 4 alkalommal napi 2-3 óra kardiós edzést csináltam.

Ha kell, képet is adok priviben csak, hogy lásd, nem a levegőbe beszélek. A turbó diétát napai 4 alkalommal idd, és mellé egy fél liter üres zöldség levest. Ezt tarsd 75 kilóig. Sajnos a fogyókúrához nagyon erős akarat kell, és ha elérted a végét, akkor sem ehetsz bármit.


34N

2021. márc. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
3%
Azért nem tudsz fogyni, mert ehhez a magassághoz teljesen jó a súlyod és mert a szervezeted nem ismeri a BMI-t - szerencsére! Mozogj, tartsd meg, szeresd, az elég!
2021. márc. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Azt csinálod rosszul, hogy megerőszakolod magad és a szervezeted védekezik. Mozogj, fogadd el és meglátod, meghálálja! Ne sanyargasd, hanem egészségesen támogasd!!
2021. márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Rá vagy görcsölve az egészre. Minek kell minden nap mérekezned? Teljesen fölösleges és csak elkedvetlenít. Emiatt fogod föladni az egészet. Csak annyi kellene hogy sportolsz valamit minden nap. Futás, aerobik, kérékpározás. Itt a jó idő, menj el túrázni a barátaiddal hétvégente. Érezd jól magad, ha betartod a diétát akkor a fogyás simán jönni fog szinte magától.
2021. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

Én ezt a turbó diétát messze elkerülném a helyedben.


Egyrészt jól lehúznak 28k-ra amiért kapsz egy 40% fehérjeport, az is valami hybrid fehérje, meg 60db vitamint.


Amit erre költenél, abból már költsél inkább egészséges élelmiszerekre, sportszerekre, amik tényleg értelmes módon használnak is a testednek.

Ez a turbó diétás "csoda" addig működik amíg lusta vagy, hogy elmenj mozogni mellette, legalábbis olyan sportot végezni aminek értelme és eredménye is van, olyat nem tudsz. Egyszerűen nem lesz energiád, amit ugye szénhidrátbol kellene hogy fedezz elsősorban sport közben, de azt ugye nem viszel be. Zsírban oldódó vitaminok szintén nem tudom milyen csoda módján jutnak majd a szervezetedbe, illetve a rostokat sem, de lehet én vagyok a hülye.


A gond nálad az alap felfogással kezdődik. Látszik, abból amit leírtál, hogy szenvedsz és ezt meg is értem. Nap 1200-1400 kcal tényleg kevés. Többet eszel és hízol azért van mert éhezik a szervezeted. Igen tudom, mondtad, hogy ne mondjuk, hogy többet egyél, mert csak hízni fogsz tőle, de mondom, mert az kell hogy utána zsírt veszteni tudjál.

Ezzel az energiamennyiséggel már jelentősen izmot is veszítesz valószínűleg, amik lementek kilók, izomveszteség is volt benne.


Esetleg, a hiit edzéseidről kicsit specifikusabban írnál, mert ha tényleg mindannak csinálsz valami keményebb hiit edzést akkor valószínűleg még túl is edzed magad.


Egyébként a mérlegedet felejtsd el, főleg mert látom, hogy a számok megszállottja lettél. Dekákat teljesen felesleges mérni, de még egy-egy kilógramm különbség is lehet egyik napról a másikra a testtömegedben. Megiszol egy liter vizet bumm +1kg, nem mentél el wcre előtte még fél kiló, használd inkább a tükrödet, gondolom úgyis a kinézet lenne a fontos, nem pedig egy szám a mérlegen.

2021. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#2 168 cm-hez jó a közel 80 kg? Lányként? Szerintem nagyon nem, és ez meg is látszik rajtam


Többieknek köszönöm a választ

2021. márc. 27. 09:39
 7/17 anonim válasza:
0%

Esetleg van olyan testrészed, ahová lerakódik a "felesleg" szerinted? Ha igen, érdemes lehet arra specifikus gyakorlatokat végezni.

Ha csak úgy általánosan, akkor esetleg rendszeres ugrókötelezés pl.?

2021. márc. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Csatlakozom az 5-ös válaszolóhoz. Egyél többet, figyelj a makrókra, bár ezzel kapcsolatban lesz vita, én annyit javaslok, hogy a fehérjét figyeld, az az ideális testsúlyodhoz 1-1,5g/ttkg. Ez mla minimum, ha edzel (ha semmit nem csinálsz, akkor a napi szükséglet 0,8g/ttkg, ennyi kell a hormonjaidhoz, illetve a sejtjeid normális napi megújulásához). Edzésnél megnő az igény, ugyanúgy a vitaminokra és ásványi anyagokra. Ch, zsír, ahogy jól esik, van, akinek a magasabb ch, van, akinek a magasabb zsír válik be. Fontos, hogy mindkettő egészséges forrásból származzon leginkább, tehát összetett, lassú felszívódású ch, és telítetlen, illetve esszenciális zsírsavak (az olajos magvag az egyik legjobb források, főleg, mert magas az ásványi anyag, és fehérje tartalmuk is). A helyedben heti 1-2 erősítő edzést is beiktatnék a HIIT helyett. Ha fejlődnek az izmaid, magasabb lesz az alapanyagcseréd, mert az izmok energiaigényesebbek. A séta szuper, ne hagyd abba!

Emellett pedig igen, ne feszülj rá annyira, ezek legyenek a napi rutinod részei, ne a célja. Sétálj szép helyeken a kedvenc zenéiddel a füledben, vagy barátokkal. A kilókat picit felejtsd el, inkább centizz. És persze adj időt magadnak. Sokaknak hosszabb idő, mire a szervezetük átáll, és zsírt kezd bontani.

2021. márc. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon rágörcsölsz, tényleg nem szabad naponta mérni. Max heti egyszer, a napi súlyingadozás természetes.

Amúgy furcsa, de én azt vettem észre, hogy ilyen 1000-1200 kalóriával semmit nem fogyok szinte, 1400-1500-zal (+ sport) sokkal jobban. Pedig sokkal kisebb vagyok nálad, tehát elvileg kevesebb a szükségletem.

2021. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Olyan nincs, hogy napi 1000-1200 kalóriával nem fogy egy felnőtt ember, valószínűleg többet fogyasztasz. Grammra pontosan mérni kell mindent. Ha példál eszel egy párizsis kenyeret, akkor leméred a kenyeret, leméred a vajat, leméred a párizsit. Ha mákos tésztát eszel, akkor leméred a nyers tésztát, amiből készül, leméred a mákot, leméred az olajat, leméred a porcukrot. Mindent lemérsz! Ezért érdemes kerülni az összetettebb ételeket. Ha pontosan mérsz, és tényleg csak 1200 kalóriát eszel naponta, garantáltan fogyni fogsz. Persze nem feltétlenül 3 nap alatt.
2021. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!