Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mikor szükséges csalónapot...

Mikor szükséges csalónapot tartani, és pontosan hogyan szoktátok ezt kivitelezni?

Figyelt kérdés
Alapvetően én mindent eszek, ami belefér a keretembe, tehát nincs olyan, hogy nem ehetek meg egy kis szelet sütit vagy pár kocka csokit. Ti ezeket csak csalónapon eszitek? Milyen sűrűn tartotok csalónapot? És olyankor számoltok kalóriát?

2021. ápr. 16. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Mi az, hogy szükséges? Egyáltalán nem szükséges, sőt, maximum nagyon MAXIMUM egy monintorozott csaló étkezés hetente.


Mellesleg soha nem fogom megérteni ezt a csaló nap körüli felhajtást. Miért nem lehet normálisan enni mindennap, nem muszáj sz@r izűnek lennie valaminek attól, hogy egészséges.

2021. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1-es, te fogyókúrázól? Ha igen, hogyan étkezel egy nap, miket eszel, mennyit mozogsz?
2021. ápr. 16. 16:57
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyes válaszolónál van a pont. Szerintem az is probléma, hogy sokan gasztronómia terén is annyira elmaradottak, hogy pl egy egészséges süti receptet sem tudnak elképzelni, pedig tele van a net ilyen receptekkel.
2021. ápr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Sosem szükséges. Sőt, épp az lenne az ideális ha olyan diétát állítanál össze, amivel a kalòriakereteden belül maradsz, de igényed sem lenne csalónapra.

Mert egyrbként jó eséllyel az lesz a vége, hogy amint elérted a kívámt súlyt, elkezdesz úgy enni mint ahogy a csalónapokon kívántad, csak ugye már nem is fogod csalásnak tartani, hanem normál étkezésnek. Aztán szépen visszahízol.

Egy jó diéta olyan étrend, amit nagy vonalakban a fogyás után is megtartasz.

2021. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
2 hónapja váltottam életmódot, és eddig sosem volt olyan, hogy tartottam volna "csalónapot". Életmódot váltottam, nem kell az életmódomból egy menekülő nap, mert tök jó ételeket szoktam enni, meg szoktam enni alkalomadtán sütit is, chipset is, stb. Sőt, heti szinten szoktam süteményt sütni (cukormentes, illetve próbálok kalóriaszegényebbeket, illetve úgy általánosságban egészségesebb verziókat próbálok meg csinálni). Mindig számolom a kalóriákat, ha süteményt sütök, akkor is mindent felírok, aztán kiszámolom, hogy mennyi kalória van 100 grammban. Aztán ezeket a sütiket beépítem a napomba, szóval pl. megeszek egy szelet süteményt délután, uzsonnaként. Szóval nem egy drasztikus fogyókúrában vagyok benne, nem kell nekem csalónap. Tök jó étrendet állítottam össze magamnak, és az összes ételt, amit megeszek, élvezek. Pl. most is, most ettem meg tálnyi csirkemell+sertéskaraj+bulgur+uborka, paradicsom, káposzta stb. mixet. Imádtam. Szóval tényleg, egészséges kajákat is lehet élvezni, ha jó étrendet állítasz össze, nem kell csalónap, nem fogod érezni, hogy szükség van rá. Ha meg úgy érzed, hogy kell csalónap, akkor rossz úton haladsz. A lényeg az, hogy én mindenfélét eszek (persze próbálok egészségesebb kajákat, de nem vonom meg magamtól az egészségtelent is, csak próbálok ritkábban fogyasztani), de kalóriát számolok.
2021. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 vantel ***** válasza:
49%
Önnmagad csalod meg ilyenkor.
2021. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én tervezetten nem szoktam, de ha nagy ritkán olyan alkalom van (pl. szülinap, vendégség, esküvő), ahol vannak cukros sütik és egyebek, szoktam enni ilyeneket is. A mindennapokban egyáltalán nem hiányoznak, és tudok mértéket is tartani (utálom degeszre enni magam és nem szeretném elrontani sem a gyomromat).
2021. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Én heti egy csalónapot tartok, így sokkal eredményesebb a fogyás, heti 1 csalónap nagyon hasznos😊
2021. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tervezetten, tudatosan tartok havonta 1 csalónapot. És amiket aznap eszem, azokat a mindennapokban egyáltalán nem. Nekem ez így vált be. Több mint 15 évig próbáltam úgy lefogyni, hogy teljesen kiiktatok dolgokat az étrendemből, soha nem ment. Teljesen képtelen vagyok elhagyni olyan dolgokat amiket szeretek, viszont ha túl gyakran eszem, visszatér a függőségem ami ezekkel a kajákkal kapcsolatos, és akkor nagyon nehezen állok le, valamint az elvonási tüneteket se lenne kellemes újra és újra végigcsinálni, az se volt könnyű időszak. (Szóval Cukros édességeket, csipszeket, péksütiket, gyorskaját csak ezen az 1 napon eszem)

Jó hír, hogy feleslegesen kínlódtam teljes elhagyással, bőven elég ha ritkán eszem ilyesmiket, így a fogyásomban sem okoz gondot, illetve a függőségem se tér vissza.

Kalóriákat egyébként sem számolgatok, csalónapon meg pláne nem.

2021. ápr. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Én egyszer csináltam a diéta alatt,hogy nem számoltam semmit csak ettem. Soha többet!Nagyon nehéz egy csaló nap után visszatérni a keretek közé,hidd el nem éri meg.

Egyél rendesen,edd meg azt a csokit is,ha kívánod,de ne tarts egy egész napot a zabálás jegyében.

2021. ápr. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!