Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha tartom a kcal deficitet,...

Ha tartom a kcal deficitet, akkor mindegy, hogy mit eszek, fogyni fogok?

Figyelt kérdés

Eszek húst, zöldséget, gyümölcsöt és csokit is. Ha tartom pl. a napi 1000 kcal-t, akkor ugyanúgy fogyni fogok, hiába van benne egy kis csoki?


Előre is köszönöm



2021. jún. 26. 13:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
Az anti-szénhidrátosoknak azért ne higgy, a szénhidrát nem hizlal, az inzulin meg nem a kövér-hormon (utóbbit igaz még nem említették, de ez szokott lenni a következő lépés)
2021. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Anyagcsere függvénye leginkább.

Én mikor főként fehérkenyéren, fehérlisztes tésztán , fehér rizsen éltem gyerekkoromban, mert ezeket adták a szüleim, aktív sport mellett is elhíztam.

Később kevés kcal mellett már elvileg jobb minőségű ch-t vittem be. Húsfélékhez Barna rizst, kölest, bulgurt, és zöldségeket. Mellette Kevés zsírt ettem, eléggé szenvedős volt, de egy grammot sem fogytam így.

Aztán később kivontam a gabonákat, magas ch tartalmú dolgokat, az étrendemben domináns élelmiszerekként megmaradtak a szénhidrátszegényebb ételek: húsok, zöldségek, több lett a zsírbevitel- tojás, tejtermékek, olajos magvak, hozzáadott zsiradék, és nagyon szépen lefogytam rendszeres mozgással együtt.:)

2021. jún. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

12. Nem feltétlenül, mármint úgy érted, hogy előfordulhat, hogy mégis hizlal a szénhidrát? Nem, nem hizlal, csak van aki jobban érzi magát többel, van aki kevesebbel.

Lefogytál, de az ok-okozati összefüggésekben nem lehetsz biztos, mert túl sok az egyéb változó. A tudományos ismeretek jelenlegi állása szerint pedig simán azért fogytál, mert kevesebb kalóriát vittél be, mint amennyit elégettél, nem azért, mert kevesebb szénhidrátot ettél (még ha úgy is tűnhetett - de ugye a sok egyéb változó)

2021. jún. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Biztosan nem a kalóriákon múlott. Ettem már jóval kevesebb kcalt úgy, hogy más volt a tápanyagösszetétel ( szénhidrátgazdag), normális minőségben, mégsem fogytam, de ezt világosan le is írtam, szóval hagyjuk.

Tudomásul kellene venni, hogy nem mindenkinek a szervezete reagál ugyanúgy bizonyos tápanyagokra.

2021. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Láttam, hogy világosan leírtad, hagyhatjuk nyugodtan. Ez a tényeken nem változtat, és azt is tudomásul lehet venni, hogy nem minden az, aminek látszik. Nem, nem mindenkinek a szervezete reagál ugyanúgy, természetesen. De ez nem abban nyilvánul meg, hogy van aki fogy és van aki nem fogy, ha szénhidrátot eszik. A fizika törvényeit is tudomásul lehet venni (igaz, hogy figyelmen kívül is lehet hagyni, csak nem biztos, hogy érdemes). Mivel nem klinikai vizsgálat alatt álltál, amikor ezt tapasztaltad, ezért ez csak a saját tapasztalatod marad, aminek (mint említettem) az ok-okozati összefüggése nem az, amit te gondolsz. De természetesen nem kell ebbe mélyebben belemenned, nyugodtan gondolhatod azt, hogy a szénhidrát-csökkentés miatt fogytál (nem), csak másoknak ne hirdesd tényként, ha lehet.
2021. jún. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha nem tűnt volna fel nem egyedi tapasztalatom ez, más is leírta, hogy a ch csökkentés vàlt be neki. Akkor Te se hirdess valótlanságokat, mikor egyértelmű, hogy minden szervezet más, ahogy a reakciók és tapasztalatok is. NEM mindenkinek jó ugyanannak a táplálkozási elméletnek követése. Ez a valóság. Törődj bele.
2021. jún. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%

Jó, hát beletörődöm, hogy vannak szemellenzős emberek mint te, ez van. Ha más is leírta, neki is az egyéni tapasztalata. Olyan kivétel, amit klinikai vizsgálatok nem támasztanak alá, és egyikőtök sem állt ilyen vizsgálat alatt, mikor ezt tapasztaltátok. Ezért marad ez, tapasztalat, más néven anekdota. Nem azt mondom, hogy ez neked nem érvényes, csak azt, hogy nem azért van, amiért hiszed. De te ebbe még belegondolni sem akarsz, ezért mondtam, hogy szemellenzős vagy. Mondjuk vicces, hogy mindig a szénhidrát-ellenzők és inzulin-félők közül kerülnek ki az ilyen gondolkodású emberek, ennek is biztosan megvan az oka.

És végül: nem, én nem hirdetek valótlanságokat, amiket én elmondtam, az a tudomány mai állása szerinti valóság. Törődj bele.

2021. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Megszoktam már, hogy kalóriamániásokkal nem érdemes vitatkozni, mert nem látnak messzebbre, ezért nem is teszem. Mindig ők azok akik kötözködnek azokkal akik már tudják, hogy a kcal nem minden, más, pl a ch és az egyéni dolgok is számítanak sok esetben. Leginkább azoknak akiknek szénhidrátanyagcsere betegsége van.

De higgy nyugodtan az általad preferált elméletekben. Szióka

2021. jún. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

:D ok, akkor ebben megegyeztünk.

Kár, hogy még azt sem vagy hajlandó elolvasni amit én leírtam, nemhogy rendesen utánanézni dolgoknak. Hát, ez van. (megkérdezném, hogy vajon milyen kalóriamániáról beszélsz, de gondolom úgyse válaszolsz)

2021. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Balois válasza:
Fogyás szempontjából mindegy. De azt azért tudd, hogy van olyan fogyás, ami nem egészségesebb annál, mintha nem történne semmi.
2021. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!