Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok tovább még...

Miért nem fogyok tovább még 500kalóriabebitellel sem?

Figyelt kérdés

110ről kezdtem , napi 1200kaloriát vittem be , lefogytam szépen 90 kilóra , majd megállt csökkentettem a kalóriát 1000re. Akkor ment le 85re. De 1 hónapig semmit nem fogytam tovább vele. Megint lentebb vittem 800ra , es a szénhidrátot is elkezdtem számolni napi 30g ot viszek be. Nincs csalásom semmi. Nagyon odafigyelek , ennek élek lassan 1 éve. Nem éhezek mert hatalmas adag karfiolkat szoktam benyomni :) eltelek úgy hogy csak na. És nassolok is karalábét nagyon ritkán almát-répát. Az ebédem szinte mindíg brokkoli és natur csirkemell. Futok napi 40 percet , szobabicón 30 perc. Plussz mindenhova gyalog járok , elvileg simán mínuszban kéne lennem mégsem megy le. Pedig ezt a kevés kalóriát már megérzem , mégis mivel nem mozdult a mérleg bevezettem a 500kalóriát, szh ; 30 továbbra is. Már nagyon éhesnek érzem magam de rohadtul nem akar a mérleg még így sem mozdulni. Mi lehet az oka?

Beszéltem orvossal , vérvételt írt ki pajzsmirígybizsgálat miatt.. de nem hiszem , gondolom.inkább én cseszek el valamit.

Növeljem a kalóriám és újra csökkentsem esetleg?

Amúgy 155 centis nő vagyok. Állítólag 45 kilónak kéne lennem ami még mindíg 40 kiló fogyás... hát én már totál kivagyok , hogy ennyi.mindent megteszek és mégis dagadt vagyok...


2022. jan. 17. 09:52
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony nő vagyok, 1500 kalória alatt egész nap szédelgek, fáradt, ingerlékeny vagyok. Nem mondom, lehet más jobban bírja, de nem az 500 kalóriát, az gyakorlatilag semmi. Én egyébként is azt vettem észre, hogy 1500-zal jobban fogyok, ming 1200 kalórián koplalva. Ezt nem fogod sokáig bírni, és akkor nem az lesz a kérdés, hogy 500 vagy 1000 kalóriát egyél, hanem hogy 4000 vagy 5000 kalóriát falsz be néhány nap alatt csak édességből. Nem szabad ilyen fenntarthatatlan marhaságokat csinálni.
2022. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ide beírva az adataid - a korod nem tudom, így neghagytam az alap 30 évet - közepes szintű mozgással (amivel még alá is lőttem, ha tényleg annyit mozogsz, mint ahogy írtad) is 2000 kalóriát kellene bevinned a heti fél kiló fogyáshoz.

Nem szabad ennyire alacsony kalórián kezdeni egy diétát sem, főleg ennyi túlsúllyal, mert ha megáll a fogyás akkor már nem fogod tudni hova csökkenteni a kalóriákat, amellett, hogy persze rettenetesen egészségtelen is. 500 kalória az kb. egy 2-3 éves napi energiaigénye, felnőtt nő vagy könyörgöm, 1200 alá soha nem megyünk egyébként se, de ennyi túlsúllyal tényleg fogynod kellene 1800-2000 kalórián is.

Ja és 40 kiló túlsúllyal ne futkorássz napi 40 perceket, mert a térded tropára fog menni. Illetve a futás eleve nem is a legjobb mozgásforma fogyáshoz, egy erőltetett tempójú, esetleg emelkedőn folytatott séta a megfelelő (aerob) pulzustartományban sokkal hasznosabb zsírégetés szempontjából.

2022. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te már az elején elbactad. Ott hogy 110 kilós emberként 1200 kalóriát ettél, ami gyakorlatilag éhhalàl. Most már nincs miből csökkenteni, és ne csodálkozz ha nem bírod túl jól az edzést. Minimum 2000 kalóriával kellett volna kezdeni.

Egyébként én is tapasztaltam, hogy minél kevesebbet eszem annál lassabban fogyok. Ha normálisan eszem és sportolok akkor normálisan fogyok.

2022. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
53%
Muszáj lesz (lassan, apránként!) emelni a kalóriabeviteledet, mielőtt teljesen tönkre nem teszed a szervezetedet. Bár én sem hiszem, hogy valóban 500 meg 1000 kalóriákat eszel, ha valóban ennyit mozogsz, tehát a számolásban vagy a nyomon követésben lehet valami hiba, mindenesetre igazán ajánlatos szünetet tartani, ha ezt már régóta csinálod, és ebben az időben utánanézni, hogy működik az egészséges fogyás.
2022. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
58%
98kiló vagyok 156cm 1800 kalóra és napi 5x60perc kardó mellett fogytam már 15 kilót. Vidd fel azt a kalóriát,mert már csak raktároz a szervezeted,éhezteted magad.
2022. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
78%
Elég hihetetlen, hogy 500 kalóriával, nagyobb darabként még képes vagy mozogni. Bár nem tudom mióta vagy ennyin. Vagy vmit rosszul számolsz (szinte biztos).
2022. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

500 kcal éhezés, egy csecsemőnek több a napi adagja.


De nyugi, le fogsz fogyni, csak több idő, mellette hullani a fog a hajad, nem menstruálsz majd, etc, és mikor már kiéheztél, úgyis enned kell majd.

2022. jan. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Tegnap ettem 1130 kalóriát elmentem 60 percet futottam

a városban a férjem társaságában kicsit kemény volt , meg sétáltam a szokásos 3-4kmt. Jó inkább kocogás volt mint futás mert max 10km/h . A karórám szerint 550 kalóriát égettem ezzel , ez valós lehet?

Ma ráálltam a mérlegre 83. Kicsit érthetetlen mit játszik a testem velem de borzasztóan örülök. Kicsit kaja sokkban voltam tegnap , ma ebédre gyros salit csinálok amiben biztos rengeteg kalória lesz , de elmegyek futni megint majd.

2022. jan. 19. 08:25
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát ragaszkodj akkor a saját módszeredhez, mert az annyira bevált. Csak minek kérdezel akkor. Ennyi komment után még mindig meg sem fontolod ezeket, igazából menthetetlen az ügy.
2022. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Igazából pont , hogy megfogadtam a tanácsokat , egyre többet eszek és többet mozogtam inkább.

De ez nem megy egyik napról a másikra. Félek is enni meg attól is , hogy nem tudom majd a határt.

2022. jan. 19. 08:44
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!