Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok tovább még...

Miért nem fogyok tovább még 500kalóriabebitellel sem?

Figyelt kérdés

110ről kezdtem , napi 1200kaloriát vittem be , lefogytam szépen 90 kilóra , majd megállt csökkentettem a kalóriát 1000re. Akkor ment le 85re. De 1 hónapig semmit nem fogytam tovább vele. Megint lentebb vittem 800ra , es a szénhidrátot is elkezdtem számolni napi 30g ot viszek be. Nincs csalásom semmi. Nagyon odafigyelek , ennek élek lassan 1 éve. Nem éhezek mert hatalmas adag karfiolkat szoktam benyomni :) eltelek úgy hogy csak na. És nassolok is karalábét nagyon ritkán almát-répát. Az ebédem szinte mindíg brokkoli és natur csirkemell. Futok napi 40 percet , szobabicón 30 perc. Plussz mindenhova gyalog járok , elvileg simán mínuszban kéne lennem mégsem megy le. Pedig ezt a kevés kalóriát már megérzem , mégis mivel nem mozdult a mérleg bevezettem a 500kalóriát, szh ; 30 továbbra is. Már nagyon éhesnek érzem magam de rohadtul nem akar a mérleg még így sem mozdulni. Mi lehet az oka?

Beszéltem orvossal , vérvételt írt ki pajzsmirígybizsgálat miatt.. de nem hiszem , gondolom.inkább én cseszek el valamit.

Növeljem a kalóriám és újra csökkentsem esetleg?

Amúgy 155 centis nő vagyok. Állítólag 45 kilónak kéne lennem ami még mindíg 40 kiló fogyás... hát én már totál kivagyok , hogy ennyi.mindent megteszek és mégis dagadt vagyok...


2022. jan. 17. 09:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt. A szervezeted elkezdett tartalékolni, mivel az éhhalálhoz közel jársz.

Én is 155cm vagyok és 44 kg, így kell a súlytartáshoz 1600 kcal, a fogyáshoz (ha a mozgást nem nézzük) 1100 kcal. Ez alatt az érték alatt a szervezet nem kap elég energiát, minden bevitt tápanyagot próbál elraktározni.

Az alapanyagcsere szükségleted (ezzel a súllyal) 1600kcal, és mozgás nélkül 1300 at ha beviszel fogyni fogsz.

Igaz egy-két hét amíg a szervezet normalizálja magát. De szerintem egy próbát megér és jobb mint 500kcal-os étrenden kínozni magad.

2022. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:

500 kcal/nap, ez komoly? 3-4 szelet kenyér meg egy kávé, ennyitől se dolgozni, de reggel még a hátsóm se tudnám kitörölni, nem, hogy 40 percet fussak.


Valahol szerintem már elkezdtél csalni, azért nem fogysz tovább, de az eredményeidért mindenképpen le a kalappal. Ennyire durván ne éheztesd magad, mert kiürül belőled minden, ami hasznos.


Egy nagy labort azért csináltass.

2022. jan. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

„ A szervezeted elkezdett tartalékolni, mivel az éhhalálhoz közel jársz.“


Tehát megnyugodhatunk, éhenhalni lehetetlen, mert a szervezet elkezd raktározni. Kicsit gondoljatok bele, hogy miket írtok le.

2022. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Már csak 79 kiló vagyok , azt hiszem 10 éve voltam ennyi utoljára.

1100napi kalóriabevitel az átlagom. Ehhez napi 1 óra intenzív edzést tudok tartani.

Több nem megy.

Most motivált vagyok elkezdett nagyon peregni a mérleg lefele a korábbihoz képest. Egy deka nem jött vissza , hogy megemeltem csak 3-4 napig ugyanazt mutatta.

Most mindent beleadok ha már így megy le. Félek meg ne álljon megint.

Tényleg nem csalok. Már a vérnyomáscsökkentők is elhagyhatom a doki szerint. Koleszterin is normál. Vérkép pipa megvolt a vizsgálat. Annyit mondott a doki kitartás nincs gond , de mindenkinek megáll egy idő után egy darabig (egyénileg eltérő) és örüljek , ha csak hetekről van szó.

2022. jan. 27. 17:44
 25/34 A kérdező kommentje:
Ja és persze kitartást kívánt a célomhoz. De nem hiszem , hogy valaha 50 alá kerülök még. 60-70közt már imát mondanék.
2022. jan. 27. 17:47
 26/34 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom, hogy provokációként írod-e ki amit írtál, vagy komolyan gondolod, de ha komolyan gondolod és nem fogod fel, hogy ez mennyire veszélyes és fenntarthatatlan, akkor menj el újra a dokihoz és add elő neki, hogy mit csinálsz, hátha beutal egy pszichológushoz, mert komoly gondok vannak a fejedben. Én drukkolok neked, de leginkább olyan szempontból, hogy az önpusztításod ellenére még valamennyire egészséges maradj, amíg rá nem jössz, hogy milyen durva és milyen hosszú távú káros hatásai lehetnek annak, amit csinálsz magaddal.
2022. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Írd be kalkulátorba heti 0,5 kiló fogyásához , 150 cm magas nő 90 kiló súllyal vagy többel , 30 évesre hány kalóriát ír ki. Hát 1300-1400 nél többet nem fog neked kiadni. Kevés mozgással persze.

Személyre szabottam nekem heti 1 fogyáshoz 1200at lehet venni durván. Alig térek el. Kb elhagytam a kávét reggel édesítővel most és meg is van a különbözet amit hiányolsz.

Nem tudom mi ebben a provokáció. Képzeld ha kórházba kellett volna feküdnöm kényszer diétára 500 kalóriásra fogtak volna.

Ha 45 kiló körül azaz normál tartomány lennék a magasságomhoz , a megtartáshoz 1500nál nem vihetnék be többet csekély mozgásnál.

Szóval ne haragudj de te biztos nem csekély mozgású ember vagy és pláne nem 150cm.es törpike nő mint én.

2022. jan. 28. 10:05
 28/34 A kérdező kommentje:

A doki is 1400 at javasolt max 1500at. De mikor mondtam az 1100et nem kötött bele.

Nyilván a 800-500ast nem mondtam mert éreztem , hogy azt nem bírom tartani sokáig .

De az 1100-1200 nekem simán tartható.

2022. jan. 28. 10:12
 29/34 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nem tudom, hogy provokációként írod-e"


Kamuzik. Fentebb azt írta, elment egy órát futni, és 10 km-t "kocogott".

Aki futott már az életben 2 métert, az tudja, hogy 7-es tempóval 10 kilométert futni 40 kg súlyfelesleggel első nekiesésre senki nem fog.

2022. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Ne haragudj én sosem írtam 10kmt.

Max 10km/h-t nem ugyanaz.

A kocogásom kb 5 km. Lehet de ezt nem mértem csak időben.

2022. jan. 28. 10:34
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!