Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ahogy csökken a testzsírszázal...

Ahogy csökken a testzsírszázalék (és a testtömeg) úgy csökken a napi kcal-szükséglet is?

Figyelt kérdés

Leakartam faragni a testzsír-százalékomból és jól sikerült.

De mostanában hihetetlen lassan haladok.


A mozgás, étkezés változatlan. De olyan mintha egy holtponton lennék.

Pedig még lenne leadni való 3 kg a terveim szerint.


A végén így lelassul? Vagy pl a zsír maga is növelte korábban a kcal-igényt?



2022. ápr. 19. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, lelassul. Egyrészt a sokáig fenntartott deficit is lassít, másrészt kisebb test fenntartásához keveswbb kaloria kell. De ez nem több 5 kilónként 100 kcalnál
2022. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Én 30 kilót fogytam. 94ről indultam, 85 kg körül 1700 kcalon fogytam, 75 körül 1600, 1550

Most 62 kg vagxok és 1350 a fogyási kalóriám


(A számok azért picik mert nagyon alacsony vagyok, csak a különbségek miatt írtam le)

2022. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani. Én ugyanannyit eszem a fogyás kezdete óta, 2500kcal körül, nem szokványos makró arányokkal. Nem érzem hogy a kajaszükségletem csökkent volna. Ha kevesebbet eszem, éhes vagyok. Annyi változott, hogy többet mozgok. A fogyásom már teljesen megállt, az egészséges súlytartományon belül, innen valószínű már csak durvább megvonással tudnám lejjebb faragni a súlyomat, de nem akarom. Annyit nem ér hogy koplalnom kelljen ilyen ezer valahány kalóriával. Azt soha nem bírtam...
2022. ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!