Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan nézzek ki jobban az...

Hogyan nézzek ki jobban az alapján, amit a mérleg ír?

Figyelt kérdés

Vettem egy mérleget (Dyras PS-3800BT), és egy appal mérem a testtömegemet stb.-t (azért adtam meg a mérleg típusát, hogy lehessen viszonyítani, hogy milyen pontossággal mérhet stb.).

A mai eredmények ezek:

Tömeg: 74,2 kg

BMI: 20,3

Zsír: 13,9%

Izom: 60,5 kg (ez tényleg ilyen sok lenne, vagy csak valamit rosszul számol?)

Víz: 56,8%

Zsigeri zsír: 3,0 (ennek mi a mértékegysége btw?)

Csont: 3,46 kg

Anyagcsere: 1827

Fehérje: 24,7%

Túlsúly: -4,5% (ezt úgy számolja, hogy: (tényleges tömeg-ideális tömeg)*100%)

Testéletkor: 18

LBM: 63,91 kg (testtömeg-zsír, állítólag :D)

20F vagyok, 190 cm.

Tudom, hogy a teljes képhez talán még kellene más is, de ennyit tudok nyújtani :) A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnék jobban kinézni? Mit kéne csinálnom, hogy szebb legyek: mit igyak-egyek, vagy minden nagyon jó lenne így, ahogy van? :D Jól teszem, ha még egy kicsit akarok fogyni?

Azt is kérdezem, hogy az anyagcserére és a fehérjére azt írja az app, hogy magas. Ez mitől lehet? Ez jó nekem vagy rossz? :D A többihez egyébként azt írja, hogy egészséges (healthy), kivéve a csonttömeget és az izomtömeget, amire excellentet ír.



2020. nov. 27. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell fogynod. Kezdj edzeni és tömegelni!
2020. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
81%

Szerintem ne kezdj fogyókúrázni. Inkább mozogj többet, valamint figyelj az egészséges táplálkozásra.

Pár tipp:

1. Nem kell mindig ugyanakkor enned. Csak akkor egyél, amikor tényleg éhes vagy.

2. Ne nassolj! Chips helyett egyél például egy almát.

3. Gyermekkorunkban a szüleink gyakran mondták, hogy együk meg, ami a tányérunkon van. Azonban hizlal, ha akkor eszel, amikor nem is vagy éhes. Hogy ne pazarold az ételt, szedj kisebb adagokat, és szokj rá arra, hogy kisebb tányérból eszel.

4. A különböző cukros üdítők helyett igyál inkább csapvizet! Ha nem szereted a sima vizet, tegyél bele pár szem gyümölcsöt, majd tedd be a hűtőbe egy órára. Hidd el, nagyon finom ízt kap majd a vized!

2020. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem sok ez a zsírszázalék? Ezen még szeretnék egy kicsit faragni. Vagy rosszul tenném? Néhányszor elmentem futni. Azt érdemes, vagy csak hobbiból, sok értelme nincs? Edzeni edzek, de nem sokat, azt megfogadom, csak itthon egy kicsit nehéz.

Igen, kedves #2, ezeket megfogadtam már, egészen sikerül is betartani. Az itthoni tanulás miatt tök jó, hogy akkor és annyit eszek, amennyit akarok, mivel nincs senki sem, aki rámszólna (hogy egyek meg mindent), mivel egyedül vagyok. Akkor eszem, ha éhes vagyok, vagy ha este van, akkor akkor sem.

Cukrosat nem szoktam enni, csak heti kb. kétszer, ha megkívánok a boltban egy fánkot vagy az étteremben egy palacsintát. Szénsavas vizet iszom vagy teát citrommal cukor nélkül, tehát ez is pipa :)

Várok még válaszokat bárkitől, bármilyen tanácsot szívesen fogadok :)

Szép estét

2020. nov. 27. 21:01
 4/6 anonim válasza:
100%
Szerintem nyugodtan futhatsz, az sosem árt. Egyébként szerintem normális a testsúlyod.
2020. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ideális lehetsz, de hogy a kérdésre igaziból választ tudjak adni ahhoz egy kép kéne rólad.

De!! Neked kell eldöntened mit csinálsz magaddal.

Ne mások döntsék el helyetted.

Ha gondolod keress meg privátba.

Nagyjából én azt mondom szerintem jó vagy így, azaz normális vagy.

Ha neked az lenne a jobb ha izmosabb lennél tömegelj. Fogynod szerintem nem kéne.

2020. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én párom 186 cm 75 kg és mindenki szekálja,hogy sovány,pedig sokat eszik.Nem tudom hova akarsz fogyni? Szerintem még simán rádférne akár 10 kg izom.
2020. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!