Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kicsit össze vagyok zavarodva,...

Kicsit össze vagyok zavarodva, kalóriadeficit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, borzasztó sok kérdés kerül ki az oldalra nap mint nap, ezért nagyon köszönöm, ha valaki segít a kérdésemmel kapcsolatban.

22 éves vagyok, 164 cm, és 65-64 kg. Nagyon sok, ezért is szeretnék fogyni. Egyes kérdéseknél az olvastam, hogy BMR-ből le kell vonnom 500-600kcalt, hogy eredményesen kalóriadeficitbe kerüljek.

Egy honlapon kiszámoltam 1470 körül mozog a BMR-em, ha ebből levonok 5-600kcalt, az olyan 800-900kcalra jön ki, viszont azt is olvastam több helyen, hogy 1200kcalt minimum be kell vinni egy nap folyamán a szervezetbe, a rendes funkcionálás érdekében.

Szóval, most akkor melyik is lesz a helyes, és mennyi kalóriát kell bevinnem, hogy kalóriadeficitbe kerüljek?

Köszönöm szépen a válaszaitokat, előre is!:)



2022. jún. 5. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a BMR-ből kell levonni (az az alapanyagcseréd, vagyis az a kalóriamennyiség, amit egész nap fekve, mozdulatlanul, pusztán a létezésed fenntartására használ fel a szervezeted). A napi kalóriaigényedből (ami ennél több) kell levonni ~500-at, és azt tartani. Szóval ne a BMR-eddel számolj, hanem a napi nagyjábóli (ugyanúgy kiszámolhatod kalkulátorral) kalóriafelhasználásoddal (magyarán amit egy nap a különböző tevékenykedéseiddel égetsz, az még hozzáadódik az amúgy is felhasznált kalóriákhoz) - és ebből kell levonni párszázat.
2022. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A BMR az az energiamennyiség, amire a testünknek egy nap minimum szüksége van. Akkor is, ha mind a 24 órát végigalusszuk. Tehát ez az energia működteti a szívet, a légzést és minden más funkciót a testünkön. Ennél kevesebbet sosem, még diéta alatt sem szabad enni (saját példámból tudom, egyszer 2 hónapig ennél kevesebbet ettem, mikor még nem néztem utána a dolgoknak. Izomgörcseim, végtag zsibbadásaim és kétszer ájulás lett a vége. Többtíz orvost végigjártam, mire kiderült, hogy a túl kevés kalóriabevitel okozza).

Az az energiamennyiség, amin súlyt tartunk, ebből számolható ki. A fenti linken látszik, hogy alacsony fizikai aktivitás esetén ezt 1,4-del kell megszorozni. ez heti 2 db, egy órás edzésnek felel meg. ülő életmód esetén ez 1,2. Az így kapott érték az az energiamennyiség, amennyivel nem változik a testtömegünk. Tehát ha ennél kevesebbet viszünk be, akkor fogunk fogyni. Így az egészséges fogyáshoz a BMr és az előbbi napi szükséglet közötti számot vigyünk be.


Ha növelni akarjuk a keretünket, azt sporttal tudjuk (fontos, hogy a kalkulátorok és okosórák 10-15 százalékkal mindig felülbecsülik az elégetett kalóriát). Kb. akkor adunk le egy kiló zsírt, ha összejön a 7000 kalória deficit (de ez függ pl hormonoktól, egyéb betegségektől is). Akin 30-40 kg többlet is van, annak ezeket a számolásokat érdemes úgy végeznie, mintha 20 kilóval kevesebb lenne, ugyanis a kalkulátorok csupa izom emberekre vannak beállítva és amíg az izom fenntartásához rengeteg energia kell, a zsíréhoz alig.

2022. jún. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam, hogy megmértem, hogy egy nap hány kcal-át eszem, ezt tettem heteken át ez megfelet az ajánlott bevitelemnek.

Mivel ezzel semmit nem figytam sőt lassan jöttek a kilók, ezert ezt csökkentetttem 200 kcal-val.

Így már megindult a súlyom lefele. De figyelek a makrókra is, főleg fehérjéből.

2022. jún. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
A BMRnél kb 15 százalékkal többet érdemes enni a fogyáshoz. Tehét te kb 1700kcallal tudsz fogyni.
2022. jún. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat! Legyen szép napotok!:)
2022. jún. 7. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!