Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem tudok lefogyni, mi lehet...

Nem tudok lefogyni, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Január óta járok konditerembe, kb heti 4-5 napot. Érzem, hogy fejlődtem viszont egyáltalán nem fogytam tőle, ezért elkezdtem olyan 3 héttel ezelőtt számolni a kalóriákat. Semmivel se eszek kevesebbet vagy többet, mint a számolás előtt és így az alkalmazás alapján napi 1300 kalóriát fogyasztok. Nem tudom mi a baj, hisz mozgok és keveset is eszek.

22 éves nő, 171cm, 87 kg



2022. jún. 6. 21:15
1 2
 1/18 Flagstaff ***** válasza:
70%
Vagy rosszul számolsz, vagy endokrinológushoz kellene forduljál a kérdéseddel.
2022. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Három hete kezdted el számolgatni a kalóriákat, ergo össz-vissz három hete kezdtél el tudatosan bele a fogyásba. Három hét alatt mit vársz? Hány kilót szerettél volna leadni három hét alatt, tízet? Majd ha hat-nyolc hét múlva sincsen egy deka változás sem súlyban, akkor kezdj el agyalni, hogy mi a gond.

"Vagy rosszul számolsz, vagy endokrinológushoz kellene forduljál a kérdéseddel."

Én egyáltalán nem vagyok az orvoshoz járás ellen, sőt kifejezetten támogatom, hogy mindenki járjon szűrésekre, továbbá mindenki forduljon szakemberhez, ha azt érzi, hogy szükség van rá, de ezen az oldalon a Fogyókúra kategóriában már minden egyes kérdés alatt ezt látom, hogy jaj, nem tudsz fogyni kalóriadeficitben, akkor pajzsmirigy, inzulin, vércukor, hormon, hasnyál. Ne már! Az egész országban nincs annyi hashimotós, inzulinrezisztens, cukorbeteg, hormonzavaros egyén, mint ahány kérdés alatt láttam már ezt a kommentet. Ráadásul a tanulmányok ma már kifejezetten egyetértenek abban, hogy az előbb megnevezett kórképek esetében is képes fogyni az adott személy, ha megfelelő mértékű a kalóriadeficit kerete:

[link]

Az elképzelhető, hogy a kérdező rosszul számol, de szerintem tényleg szimplán csak az a baj, hogy türelmetlen, és túl nagy dolgokat vár el három héttől.

2022. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Nagy eséllyel rosszul számolsz. 1700 kalóriával is fogynod kéne (saját tapasztalat). Kellene egy lista két teljes napi étkezésedről grammra pontosan hogy miket ettél

(Ha meg nincs meg grammra pontosan akkor ott lesz a baj)

2022. jún. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is, fogyni nem koplalva kell, márpedig 1300 kcal az az.

Másrészt 3 hét az semmi. Majd ha 2-3 hónap múlva sincs változás, akkor lehet kijelenteni hogy nem fogysz.

+ Egy kivizsgálás sem ártana, hogy van e anyagcsere betegséged, egyéb hormonális problémáid. Én sem tudtam hogy ilyen bajom van amíg ki nem vizsgáltak. Szóval nem tudhatod...

2022. jún. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem érdemes nézni a tápanyag arányokat( fehérje ( minél

Több ) zsír , szénhidrát ) illetve nem mindegy milyen intenzitású edzést végzel.

Plusz ha túl keveset eszel, a tested raktározni kezd, tehát zsírt termel.


Én őszintén nem

Akarok bele kotyogni :D nem

Vagyok szakértő, de ennyit értek.

Szerintem sokat tudna segíteni egy személyi edző/ dietetikus . Keress hozzad közeli, referenciával rendelkező személyeket, és kérd ki a tanacsuk, hidd el, megéri :)

2022. jún. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

“ Plusz ha túl keveset eszel, a tested raktározni kezd, tehát zsírt termel”

Ez mekkora Bullshit atyaég, még mindig terjed ez a tévhit. Kalóriadeficitben zsírt termel a tested, persze…

2022. jún. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
29%

Próbáld meg a gluténmentes étkezést 1-2 hónapig legalább, hátha... én attól 4 hónap alatt lefogytam 14 kilót sport nélkül, most 53kg vagyok és tartom a súlyom már fél éve. Sokat eszem (a glutén kizárásán túl a rendes krumplit édesburgonyára váltottam és növényi tejtermékeket eszem), semmilyen kalóriát nem számolok, és csak ritkán sportolok.


Egyébként pajzsmirigy alulműködésem van, és emiatt semmilyen sport nem segített lefogyni, pedig kitartó voltam.

2022. jún. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%

# 7 ha nem is viszel

Be elég kalóriát , a tested elkezd energiát fel emészteni, és utoljára hagyja a zsírt, előbb fog izmot leépíteni . Az izom nem kell a túléléshez, a zsír igen.

A zsírra főként nőknek szüksége van, a szervezet azt fogja utoljára bontani,

Itt egy olyan étkezés és edzés rendszer kell, ami a szervezetet arra ösztönözze, hogy a felesleges zsírt bontsa elsőként, vagy legalábbis nagyobb arányban .


Bullshit ok. Nálam saját tapasztalat . Az izmom leépült mikor keveset ettem, a zsír megmaradt, aztán kezdhettem újra , mert a lényeg nem tűnt el :))) és hiába voltam vékonyabb, a testem nem volt szebb. edzettem és figyeltem mit viszek be, ezt 20kg mínusszal mondom :) azóta fenn tartom az 50 kg-ot 165 cm mellett. Világ életemben izmos voltam és vékony, majd hirtelen 65 kgra hiztam. Lefogytam igen, de az izmom eltűnt . Pont a kalória deficit módszerrel, aztán kellett vissza hoznom

Edzessel és megfelelő étrenddel a normális izmot és test súlyt . Jelenleg 53 kg vagyok és lapos hasam, formás testem van, figyelek az étkezésre és bármikor lefutok gond nélkül 10-15kmt :) másrészt mindenki teste más . Én szerencsére megfelelő ételeket kívántam és szeretek futni, nekem ez segitett, de egyáltalán nem bullshit :)

2022. jún. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat , #6
2022. jún. 7. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem teljesen hülyeség, hogy a túl kevés kalória bevitel akadályoz a fogyásban. Nyilván van az a szint, ami alatt mindent is megemészt a szervezeted, ami a csontjaidon van, de az megint más kategória. A fogyást, hízást hormonok irányítják. Ebből elég sok minden következik, többek között, hogy sokkal lassabban alakul ki a hatásuk, másrészt, ha nincsenek meg bizonyos ásványi anyagok, nyomelemek, akkor nem működnek megfelelően, illetve a legfontosabb, hogy nincs valódi ráhatásod. Nem tudsz direkt fogyni. Viselkedést, szokást tudsz befolyásolni, ami ha szerencséd van, fogyáshoz vezet, ha ez a célod. Visszatérve, a zsír bomlásakor is szabadul fel hormon, amikor éhséget érzel, de nem eszel szintén és még sorolhatnám. Lényegében, ha túl drasztikus vagy, tehát túl nagy a deficit, túlhajtod magad edzéseken, túl sokáig tűröd az éhséget mind-mind negatív hatással van a fogyásodra, megnő a kortizol szinted.

Ha folyton fáradt vagy, csökken a koncentrációd, edzésen a teljesítő képességed, levert vagy... Stb, mind annak a jele, hogy rosszul csinálod, és a szervezeted igyekszik csökkenteni az energiaszintedet. Mert ha nem mozogsz, nem használod annyit az agyad, nem vagy általánosságban aktív, akkor jelentősen kevesebb energiát használ a szervezeted, mint papíron kéne neki.

2022. jún. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!