Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálás esetén ha...

Kalóriaszámlálás esetén ha kezd belassulni az anyagcsere és megállni a fogyás mit tesztek?

Figyelt kérdés
Csaló nap vagy elkeztek játszani a fehérje és szénhidráttal vagy mit csináltok?

2022. júl. 3. 06:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és éhezni sem kell fogyàshoz. Az egészségtelen. Szóval azért lettél lepontozva mert ostobaságokat írsz.
2022. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem kérdés, hogy hol tartasz most. Az ember könnyen ráfogja, hogy lassul az anyagcseréje. Két dolog történhet

1) tényleg lassul, ha a kelleténél kicsit nagyobb a kaloriadeficit. Én ezt onnan ismerem fel, hogy mivel szálkásítok, ugyanazt a szintet próbálom hozni súlyzós edzések terén. Ha vissza kell vennem a súlyokból/intenzitásból kicsit, az oké, de ha nagyon megnyúlik a regeneráció ideje, sokkal enerváltabb vagyok, alig megy az edzés, érzem, hogy farkas éhes vagyok néha, akkor picit emelem , 100-200 kcal-lal, amíg jol lakottság érzésem nem lesz. Ezután gyakran napokig tök energikusan elvagyok megint a kereten belül, mert ugye az intenzitásom sem mindig egyforma (pihenőnap, durva edzés vagy csak aerob…). Ha konstans érzed, hogy nagyon csökken a teljesítményed, akkor érdemes kicsit megemelni tartósan is a kalóriahatárt.

2) lehet, hogy X ideje csinálod, fogytál xy kg-ot, és újra kellene határozni a kalóriahatárt, lehet, hogy kisebb lett az igényed. Ha nem sportolsz mellette, ez könnyen előfordulhat.


- csalónapot semmiképp nem ajánlom, mert az ember még akkor is durván el tudja magát számolni, ha azg hiszi, hogy figyel kellőképpen, aztán simán bevihetsz annyi plusz kalóriát, amivel kiütőd az egész heti deficited.

Maximum csalóétkezés legyen.


Én a helyedben próbálnám először a mozgás intenzitását növelni, enerváltság/levertség esetén növelni a kalóriabevitelt.

2022. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Én tavaly voltam ilyen helyzetben. Kipróbáltam mindent (mozgás növelése, bevitt kalóriák csökkentése, majd növelése, más étrend), nem tudtam beindítani újra a fogyást. Ezért elmentem egy dietetikushoz. Elmondtam hogyan étkeztem, mennyit fogytam (140 kg-ról 103-ra), milyen az életvitelem, mennyit mozgok, stb.. Ő adott egy étrended. Betartottam 2 hónapig, ugyanúgy nem indult meg a fogyás. Kicsit furcsállta, aztán változtattunk rajta, csökkentettük a kalóriaszámot (főleg a szénhidrátokból származót). Tartottam 1 hónapig, nem változott semmi. Majd tovább csökkentettem, megint nem változott semmi. Itt a dietetikus már azt mondta, hogy tovább nem kellene, menjek el kivizsgálásra mert nem működik jól a szervezetem. Elmentem endokrinológushoz, ő mindent rendben talált. Ekkor a dietetikus széttárta a kezét, és megmondta, hogy nem tud nekem segíteni. Utána magamtól még lejjebb csökkentettem a szénhidrátok mennyiségét. Az anyagcserém nem gyorsult fel, de megindult a fogyás. Le tudtam menni 95 kg-ra, és újra megragadtam. Ekkor már 1600 kcal-on voltam, ennél lejjebb tényleg nem akartam már csökkenteni. Úgyhogy ezt tartottam pár hónapig, majd meguntam, és felvittem 2500-ra. Most 107 kg vagyok, ennyire visszahíztam ezzel a napi 2500 kcal-al. Nem igazán értem hogyan lehet, mert elvileg nem szabadna így lennie. Vagyis a válasz a kérdésre, hogy nekem a bevitt kalóriák csökkentése indította be újra a fogyást. (A háziorvosom azt mondta, hogy az anyagcsere mindenképp lassulni fog kevesebb bevitt élelmiszer mellett, ez ellen nem lehet mit tenni, és hogy szerinte az én szervezetem jóval kevesebb energiát éget el a létezéssel mint azt általában szokták másoké, így minden kalóriaértékből le kell vonnom kb. 1000-et és akkor lesz rám igaz. Csak így a normál testsúlyhoz már olyan keveset kellene bevinnem, ami már nem egészséges és mellett már plusz táplálékkiegészítőkre is szükségem lenne, mert a kevés élelmiszer nem tartalmazna elég ásványi anyagot és hasonlót. Most tartom a 2500-at már több mint fél éve, így a súlyom is állandó, ezzel már el tudok lenni. Most az a célom, hogy izomépítésbe bele fogok kezdeni (jelenleg kb. átlagos vagyok ilyen téren), mivel a plusz izomzatot fenntartani is kalóriát igényel, hátha úgy magasabb értékek mellett is tudok majd fogyni.)
2022. júl. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kedves Harve! Te rika bunkó valaki vagy, csak sajnálni tudlak, hogy ilyet írsz ismeretlen embernek... Azt se tudod hogy nézek ki, vagy hogy kellek e bárkinek. Illetve ha építő hozzászólásod nincs akkor máskor ne kommentelj.
2022. júl. 4. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!