Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriadeficittel sem vesztek...

Kalóriadeficittel sem vesztek elég súlyt, mit csinálok rosszul? Milyen étrendet javasolnátok?

Figyelt kérdés

Részletesen a történetem:

Mindig is vékonyabb alkat voltam, aztán az egyetemen a kolis életmóddal 3 év alatt 10kg-ot szedtem fel. Akkor elhatároztam, hogy nekivágok a fogyókúrának, kalóriadeficittel, időszakos böjtöléssel és edzőteremmel csak úgy olvadtak le rólam a kilók, 1,5 hónap alatt meg is szabadultam a 10kg feleslegtől.

Ezután irodában kezdtem dolgozni, a reggeli kávézások, kis péksütemények és a közös ebédek az ülőmunkával megtették a hatásukat, 5 év alatt 12kg-ot szedtem fel. Most megint elhatároztam az életmódváltást, de közel sem érek el elég látványos eredményt, július eleje óta összesen 4 kg-ot adtam le, tehát még a tervezett heti 1kg fogyás sem jött össze.


Ilyen az életmódom most:

1000 kcal a napi keretem, ezt betartom

Reggelire tejeskávét iszom, 0,1%-os tejjel, de 3 cukorral, ez az egyetlen olyan édesség, amiről nem tudok lemondani, hétköznap muszáj a koffein és nem bírom üresen a kávét, itt esetleg válthatnék édesítőszerre, de egyébként ez a bűnözés még belefér a napi keretembe.

Napközben nem eszem, de megiszom napi 2-3l vizet, 1 facsart citrom és 1 facsart narancs levét.

Vacsorára natúr csirkemellet, grill sajtot vagy grill kolbászt eszem salátával vagy párolt zöldséggel, itt mindig számolok, hogy beleférjek a keretbe. Sajnos muszáj este ennem, hiába ebédelek, akkor is éhes leszek estére és egyszerűen nem tudok éhesen elaludni, ezért inkább az ebédet hagyom ki, bár tudom jobb lenne, ha a vacsora maradna ki.

Napi 2-3 órát sétálok a kutyáimmal, sajnos munka és a kutyák mellett az edzőterem már nem fér bele, esetleg itthon tudnék még egy 10-15 perces intenzívebb mozgást csinálni, de ez nem tudom mennyit érne, tudom, hogy a kardiózás sokkal hatékonyabb lenne.


Mit tanácsoltok? Milyen étrend/életmód válna be így nekem?

Az édességekről, tésztákról könnyen le tudok mondani, egyedül ugye a kávé a kritikus, de egyébként nincs csalónapom, könnyen tudom kontrollálni magam, de azért persze motiválóbb lenne, ha látványosabb lenne az eredményt.


Amilyen szerencsés a genetikám, olyan szerencsétlen az alakom, a hasamra hízom, a felesleggel is "elől deszka, hátul léc" vagyok, csak egy jó vastag deszka... 163cm magas vagyok, jelenleg 58kg, a célsúlyom az 50kg, 62-ről indultam. Nyilván más 23 évesen fogyni, mint most 29 évesen, de nem hiszem, hogy csak a kor számít, szerintem inkább arról van szó, hogy ez az étrend már nem elég, szóval ezért kérem a tanácsotokat, javaslataitokat.


Köszönöm, hogy végigolvastad,

29N



2022. aug. 6. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem veszítesz a súlyodból akkor nem vagy kalóriadeficitben. Ha kalóriadeficitben lennél és tényleg nem veszítenél a súlyodból akkor te lennél a világ nyolcadik csodája, mert sikerülne a semmiből energiát előállítanod.
2022. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Jó, akkor csak az app szerint vagyok kalóriadeficitben.

1905kcal-t számolt, ehhez eszem napi 1000kcalt - bár lehet akkor, hogy ezt is rosszul számolja az app.

Egyébként nem azt írtam, hogy egyáltalán nem veszítek súlyt, mert hogyha elolvastad volna a leírást, vagy legalább a kérdést értő olvasással, nem úgy, mint egy funkcionális analfabéta, akkor tudnád, hogy fogyok, csak nem ELEGET, ahogy a kérdés is írja.

Ha nem olvasod el a leírást (vagy legalább a kérdést!) és nem tudsz hasznos tanácsot írni, nem kötelező válaszolni.

2022. aug. 6. 10:45
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Valahol elcsúszik a számolás. Vagy az alkalmazás által, vagy te általad.
2022. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Akkor sem hiszem, hogy 3 teáskanál cukor, 3dl 0,1% tej, 1 dl kávé, 1 narancs és 1 citrom leve meg 20dkg csirkemell egy nagy tál fejessalátával lényegesen több lenne 1000 kalóriánál.


Valami más tanács esetleg?

2022. aug. 6. 11:42
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1000kcal az netto koplalás, valószínű adaptálódott az anyagcseréd ehhez, és nem használ fel a tested annyi energiát.

Régebben én is csináltam többek közt 1000kcalos diétát is, alig fogytam vele valamit, folyton éheztem, fájt a gyomrom, fáradt voltam, semmi energiám nem volt semmihez..fél év/-7kg. Rossz Vicc kategória. Na akkor adtam fel az ilyen éhezős szar diétákat meg a kcal számolgatást. ( Volt amúgy előtte 1500 - 1800kcal is. Egyik sem ment. Volt amikor egy deka sem ment le hosszú hónapokig, hiába kínlódtam. Végül Másképp fogytam le. Abszolut nem a kalóriàkat számolgatom. Inkább azt nézem mit eszem.

Egyél többet, mozogj többet. Ha ez sem segít, nézd meg miket eszel, milyen minőségben, milyen tápanyag arányokkal. Lehet hogy változtatni kell rajta.

A kalóriacsökkentés önmagában NEM mindig jelent megoldást. A koplalás pláne nem.

2022. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5 nagyon szépen köszönöm!

Igen, én is fáradékonyabb és ingerlékenyebb (ez látszik is az első kommentemen :D) vagyok, nem tudom, de nem tudom hogy a túl kevés kalóriától vagy csak a mostani kudarcélmény nyomja meg ennyire a hangulatomat, mert egyébként elég hangulatember vagyok.


Igen, a mozgás az nagyon kéne, mert ez a 3 óra séta még kevés, de nem nagyon van energiám hozzá, főleg nem ilyen melegben.

Két dolgot tudok csinálni, vagy elkezdek este kocogni a kutyákkal (ebben mondjuk sosem voltam jó) vagy megcsinálok egy 10-15 perces erősítős tornát, szerinted melyik a hatékonyabb?

Meg ebben nincs nagy kitartásom (régen is azért jártam terembe, mert ott a többiek motiváltak, egyébként egy lusta disznó vagyok), hogyan lehet felépíteni ezt úgy, hogy ne adjam fel a 3. nap után?


Étrend:

most ugye a 3 teáskanál cukron kívül nem viszek be semmi szénhidrátot, de akár erről is le tudok mondani.

Mivel csak napi egyszer eszem, így egyszerre nem bírok nagy mennyiséget enni. Mit csináljak, osszam többfelé és egyek napközben is?

A másik, hogy ugye most csak zöldséget, húst, halat és ritkán sajtot eszem, ez elég változatos, inkább ilyenekből egyek többet vagy kockáztassak meg valamilyen teljes kiőrlésű tésztát, hogy ne legyen ennyire egyoldalú?

2022. aug. 6. 12:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

1000 kcl, az az életben maradáshoz talán elég (nem). Nyugi fogyni fogsz ezen a kalórián is, csak ezerféle hiánybetegséggel mellette.


Hajhullás, fázás, a szerveid is elkezdenek leépülni, a hormontrendszered felbolydul majd kikapcsol (amenorrhea, éhséghormonok teljes leállítása).


Aztán majd jön a visszája, amikor a kiéheztetett szervezeted azt mondja, elég, és felásrohamokkal kompenzál.


Amit aztán vagy tűrsz, mert a szervezetednek KELL az az étel, amit eddig megtagadtál, vagy átcsapsz bulimiába.

2022. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát figyi, elviekben mindkettő kell. Kellene erősíteni is meg kellene kardió is. Ha ezek az opciók akkor váltogasd, egyik nap futni mész, másik nap erősítesz.

Én a magam részéről többnyire mindig utáltam mozogni.

Én csak azt csinálom amitől tényleg jól érzem magam. Egyéb esetben teljesen elvesztem a motivációm a mozgásra. 2 olyan mozgásforma van amit kifejezetten szeretek és +1 amivel egész jól elvagyok mert közben sorozatokat nézek neten. (Úszás, görkorcsolya az én szerelmeim:),régebben gyerekkoromban csináltam őket egy ideig, csak költözés meg anyagiak miatt abbamaradtak. A +1 pedig a szobabicikli:)

A másik dolog a kaja. Az étrended tényleg ne legyen egyoldalú, törekedj a jobb minőségre, ha jobban érzed magad kevesebb szênhidráttal, inkább eszel tojást, zöldségeket, húsokat, sajtot- tejtermekeket olajos magvakat, akkor dobd meg több zsírral az étkezéseket, és jó lenne legalább 3 főétkezést tartani. + Heti 1x nyugodtan ehetsz valami tésztát, lehetőleg ne fehérlisztest.

Ha eddig nem tetted de szereted, egyél köretnek hüvelyeseket is. Én heti 1x biztos szoktam enni hüvelyest, pl 1 evőkanálnyi zsíron átsütött lencsét babérlevéllel, petrezselyemmel, hagymával, zöldpaprikával, sóval borssal meg valami husival.

Ezekkel is színesítheted a diétádat. Választhasz vörösbabot, fehérbabot is, bár azokhoz szerintem pl nem illik a babérlevél:) Jobb ezeket betenni mint mindig csak a sima zöldség/hús, saláták.

A párolt zöldségeket is átsütheted fűszerekkel egy kis zsíron, sokkal tartalmasabb lesz és szerintem finomabbak is. Füstölt sonkával, kolbásszal, sárgarépával csinálhatsz lencse vagy bablevest is:)

Néha ehetsz krumplit is, az se ördögtől való.

2022. aug. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

1000? 200 gr csirkemell max 130 kcal, a saláta elenyésző.


1 dl tej 60-70 kcal, a kv-ban szinte semmi...


500 kcalt eszel TALÁN, és mozogsz egy csomót.

2022. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Ez kevés kalória. Normális étrend kell, napi 4-5 étkezésre elosztani a kb 1600kcalt, amivel fogyni tudsz, és akkor szépen be fog állni a heti 0,5-1 kg fogyás. Annál gyorsabb pedig nem kell. És kell szénhidrát is, kb a kalóriakereted fele az legyen, nagy részét (75%) ebéddel bezárólag fogyaszd el.
2022. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!