Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy tudom meghatározni a...

Hogy tudom meghatározni a pontos kalóriadeficitem? Mennyi lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 24/F vagyok és tudni szeretném a kalóriadeficitem mennyiségét. Irodai, ülő munkát végzek, mellette heti 4 súlyzós edzést, minden edzés végén 20 perc kardióval.

185 cm vagyok és 109 kg.


Köszönöm szépen a segítségeteket!



2022. júl. 22. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

3000 kalória mehet egy nap nem több. Mindez persze normális étrendel.

Az súlyzos edzés nagyon jó ha minimum 1 órás egy edzés, de a heti 4 alkalmat picit sokallom. Inkább legyen heti 3, és hétvégén 1 órás kardió. A kardiónak ennél a súlynál nem kell meheröltetőnek lennie, elég ha sétálsz, vagy biciklizel. 90 kiló elérésekor legyen heti 4 edzés nap, 1 nap intenzívebb kardióval.


Fontos, hogy étrendben arra törekedj, hogy fentartható is legyen. Gondolok itt arra, hogy ne muszályból étkezz, hanem mert élvezed az ízeket.

A makrókra se árt oda figyelni, fehérje, megfelelő zsírok, vitaminok stb bevitele nagyon fontos.

Ha táplálék kiegészítőkben is gondolkoznál, a BiotechUsa Multivitamin for man, a Ido whey Zero, BCAA, és a thermk drine termékeit javaslom. Ezenkívűl a por alapú kollagént.


Persze nem kötelezőek ezek, nélkülük is lehet haladni, ha a 3000 kcl-t betartod normális étrendel, és a fentebb leirt edzésekkel.

2022. júl. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

A 3000 rengeteg.

A bmr-od 15.3x109+679=2346. Mivel zsírosabb vagy, kicsit le kell vonni, kb 2200. Szóval ez legyen meg minimum. Az edzés miatt a sulytartasi kaloriahoz szorozzuk 1.3mal ami 2860. Ez alatt kéne enni.

Szóval ha 2300-2400ra belovod, azzal biztonsagosan tudsz fogyni

2022. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit fura a kérdésed, mert ha a deficited mennyiségét szeretnéd tudni, ahhoz azt is tudni kellene, hogy mennyit eszel. De gondolom valójában az érdekel, hogy mennyinek kéne lennie a deficitednek. Erre válaszolva én azt mondanám, hogy térképezd fel az étkezési szokásaidat, illetve hogy azzal a mennyiséggel súlyt tartasz, hízol, vagy fogysz. A kalkulátorok nem rosszak becslésnek, de elég pontatlanok. Nem mindegy a testösszetételed, az emésztésed hatékonysága,meg egy csomó dolog, amiről valószínűleg fogalmam sincs. Szóval szerintem a legjobb, ha saját magadból indulsz ki, a saját életmódodnak adsz egy számot. Ha ez megvan, akkor megvan a 0 pont. Innen tudsz csökkenteni. Az elején napi 300 kcal deficit szerintem jó, és lehet, hogy sokan ellenkezni fognak velem, hogy ez túl kicsit deficit, lehet, hogy így is van, de a legtöbb ember nem tud hirtelen 500-1000 kcal deficitet produkálni, mert nincsenek hosszászokva. És lehet, hogy nem is szükséges. Ha hirtelen nagy deficitre váltasz, nagyon sok kellemetlenséggel nézel szembe, amit nem fog mindenki megugrani, de nem is kell. Kalóriát lehet fokozatosan csökkenteni. Kezded mondjuk 300 kcal deficittel, egy hét után úgy érzed, hogy ezt teljesen kényelmes "nincs benne kihívás", nem vagy éhes. Ekkor csökkented még 100 kcal-val. És így tovább, nagyon maximum 1000 kcal deficitig. Ezenfelül kísérletezhetsz az ételek összetételével, mivel nincs univerzális diéta, ami mindenkinek megfelelő. Ellenben az biztos, hogy a kevesebb gyorskaja, cukros ital mindenkinek hasznos. Ha nagyon rossz étkezési szokásaid vannak, pusztán ezek megváltoztatása is eredményez fogyást (mert deficitet eredményez, nyilván, voszont számolgatás nélkül). És pont elég kihívás lesz, mivel aki hozzá van szokva a magas zsír, só, cukor kombóhoz, annak nem egyszerű egy egészségesebb étrendre átállnia. Az sem fog egyik napról a másikra menni a legtöbb embernek. Van, akinek sima liba, de lesz, akinek nem. Ettől függetlenül eljuthat oda ő is, hogy csak alkalmanként eszik, iszik ilyesmit.
2022. júl. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugy h probalgatod es figyeled mikor indul be a fogyas
2022. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!