Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriadeficittel sem vesztek...

Kalóriadeficittel sem vesztek elég súlyt, mit csinálok rosszul? Milyen étrendet javasolnátok?

Figyelt kérdés

Részletesen a történetem:

Mindig is vékonyabb alkat voltam, aztán az egyetemen a kolis életmóddal 3 év alatt 10kg-ot szedtem fel. Akkor elhatároztam, hogy nekivágok a fogyókúrának, kalóriadeficittel, időszakos böjtöléssel és edzőteremmel csak úgy olvadtak le rólam a kilók, 1,5 hónap alatt meg is szabadultam a 10kg feleslegtől.

Ezután irodában kezdtem dolgozni, a reggeli kávézások, kis péksütemények és a közös ebédek az ülőmunkával megtették a hatásukat, 5 év alatt 12kg-ot szedtem fel. Most megint elhatároztam az életmódváltást, de közel sem érek el elég látványos eredményt, július eleje óta összesen 4 kg-ot adtam le, tehát még a tervezett heti 1kg fogyás sem jött össze.


Ilyen az életmódom most:

1000 kcal a napi keretem, ezt betartom

Reggelire tejeskávét iszom, 0,1%-os tejjel, de 3 cukorral, ez az egyetlen olyan édesség, amiről nem tudok lemondani, hétköznap muszáj a koffein és nem bírom üresen a kávét, itt esetleg válthatnék édesítőszerre, de egyébként ez a bűnözés még belefér a napi keretembe.

Napközben nem eszem, de megiszom napi 2-3l vizet, 1 facsart citrom és 1 facsart narancs levét.

Vacsorára natúr csirkemellet, grill sajtot vagy grill kolbászt eszem salátával vagy párolt zöldséggel, itt mindig számolok, hogy beleférjek a keretbe. Sajnos muszáj este ennem, hiába ebédelek, akkor is éhes leszek estére és egyszerűen nem tudok éhesen elaludni, ezért inkább az ebédet hagyom ki, bár tudom jobb lenne, ha a vacsora maradna ki.

Napi 2-3 órát sétálok a kutyáimmal, sajnos munka és a kutyák mellett az edzőterem már nem fér bele, esetleg itthon tudnék még egy 10-15 perces intenzívebb mozgást csinálni, de ez nem tudom mennyit érne, tudom, hogy a kardiózás sokkal hatékonyabb lenne.


Mit tanácsoltok? Milyen étrend/életmód válna be így nekem?

Az édességekről, tésztákról könnyen le tudok mondani, egyedül ugye a kávé a kritikus, de egyébként nincs csalónapom, könnyen tudom kontrollálni magam, de azért persze motiválóbb lenne, ha látványosabb lenne az eredményt.


Amilyen szerencsés a genetikám, olyan szerencsétlen az alakom, a hasamra hízom, a felesleggel is "elől deszka, hátul léc" vagyok, csak egy jó vastag deszka... 163cm magas vagyok, jelenleg 58kg, a célsúlyom az 50kg, 62-ről indultam. Nyilván más 23 évesen fogyni, mint most 29 évesen, de nem hiszem, hogy csak a kor számít, szerintem inkább arról van szó, hogy ez az étrend már nem elég, szóval ezért kérem a tanácsotokat, javaslataitokat.


Köszönöm, hogy végigolvastad,

29N



2022. aug. 6. 10:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem semmi étrend, nem is értem hol lehet a gond...
2022. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már leírtak mindent, amit kell, de én is elmondom a véleményem, hátha megjön az eszed így, hogy +1 ember beszáll..


1000 kalória?

1000?????


Csak viszonyításképpen, 1000 kalória egy 4 éves gyereknek talán elég, ha nem csinál semmit egész nap. Nem, tényleg nem túlzok.


106kg voltam anno, és elkövettem azt a hibát, hogy gyorsan szerettem volna eredményt elérni. 8 hónap alatt leadtam 35kg-ot, 1500-1700 kalórián. Ennyit ettem ahhoz, hogy heti 1 kg lemenjen, + mellé heti 4-5x edzés. (sőt, hozzáteszem, az életmódváltásom elején nem is számoltam a kalóriákat, így simán meglehet, hogy még ennél is kevesebbet ettem az elején, sőt, tuti).


Mondanom sem kell, hogy teljesen tönkrevágtam a dolgokat. Míg más most pl szintentartáshoz ehet simán az én paramétereimmel 2500 kalóriákat, én 2000-et, azért, mert koplaltam.


Ne csinálj hülyeséget, simán ehetnél 1600-1800 kalóriát is. Ne akarj heti 1kg-ot fogyni, mert bárki bármit mond, heti 1kg az sok, főleg ilyen számokkal, mint amikkel te rendelkezel. Heti fél kg tökéletes.

2022. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj ilyen tempóval fogyni, pláne úgy, hogy BMI szerint jó a súlyod, még ha híztál is az elmúlt időben. Ne csináld ezt magaddal, mert tönkremész. Testileg-lelkileg. És később, ahogy az előző is írta, jóval alacsonyabb lesz a szintentartó kalóriád, ha felborítod az anyagcserédet.
2022. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, javaslatokat.

Megfogadtam a tanácsaitokat és ebédre megettem, amit csak vacsira terveztem, csirkemellet édes burgonyával (ez az abszolút kedvenc köretem), sőt még egy fél szelet teljes kiőrlésű kenyeret is ettem házi, cukormentes lekvárral, vacsorára pedig szereztem gyümölcsöt. Kicsit aggódom, hogy holnap mit mutat majd a mérleg, de a hangulatomon biztosan sokat dobott :D

#8 külön köszönöm neked a recept ötleteket, szeretem a fűszeresebb ízeket, szóval ezt a lencsét biztosan ki fogom próbálni! Úszni én is nagyon szeretek, csak sajnos erre a hétköznapokban nem tudok időt szakítani.


Tényleg mindenkinek köszönöm, néhány dologban tudok egy picit kényszeres lenni, lehet erre a fogyókúrára is jobban rápörögtem mint kéne. Csak tényleg nincs túl szerencsés alakom, így csak úgy tudok csinosabb lenni, ha nincs rajtam semmi felesleg, addig nem tudom jól érezni magam a bőrömben, de érzem, hogy most egy picit túltoltam, megpróbálom több ésszel csinálni :)

2022. aug. 6. 20:03
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Beteg dolog 1000 kalóriát enni.


"bár tudom jobb lenne, ha a vacsora maradna ki."


Egyiket sem kéne kihagyni, napközben gyakorlatilag citromos vízzel koplalsz.


Heti 1 kg fogyás sok.


Kalóriabázison állítsd be a kereted,heti fél kiló fogyásra, alapanyagcsere alá ne menj, ha mégis annyit ad ki, egyél többet és mozogd le amennyi többletet ettél.


Nem ilyen idiótán kell fogyni mint ahogy elképzeled.

2022. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez az 1000 kcal rettenet kevés. Ettől nem fogysz. Ilyenkor lelassul az anyagcsere, a szervek müködése stb. Így kevesebb energiára van szükseged tehát lwnyegében nem vagy deifixtben
2022. aug. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem kellene tovább fogynod.
2022. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!