Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát kellene ennem...

Mennyi kalóriát kellene ennem ilyen paramétérekkel? (bonyolultabb a dolog, lentebb kifejtem)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

-35kg-al a hátam mögött, amit eléggé elrontottam, mert 1500-1700 kalóriákat ettem, hogy gyorsan fogyjak (8 hónap alatt ment le), és 1 évnyi izomépítés (6 hónap kalóriatöbblet és 6 hónap szintentartásnyi kalória) után egy vicc kategóriának tartom, hogy mennyit ehetek..


170cm és 79kg vagyok, és 2300 kalórián is megy fel a súlyom.. Vicc az egész, és nem értem, miért van ez. Szálkásítani 1800 kalórián nem tudtam, mert súlyt tartottam és éhes is voltam mellette, ezért inkább abbahagytam, mert lejjebb nem akartam lemenni.


Nem számolom félre a kalóriát, kb. már betegesen komolyan veszem az egészet, mindent nézek, makrók stb.


Hogy lehet az, hogy a haverom, aki ugyanennyi kg és ugyanennyi magas, simán eszik 2800 kalóriát szintentartáshoz, és 3200-zat izomépítéshez? Ez lenne a reális, mert minden kalóriaszámláló oldal ezt adja ki. Nem erősebb, mint én(kifejezetten gyengébb is), nincs rajta több izom (sőt, még a tzs%-a is jóval magasabb, mint nekem). Sőt, hogy még fokozzam ezt, ugyanúgy Ő is fogyott először, és ugyanúgy 1500 kalóriákon, mint én.


De nem csak ezt tudom felhozni példának, mert egy 160cm 60kg lány (lány) is simán ehet 2000 kalóriát "büntetlenül".


Napi 8000-10000 lépés(kivéve hétvége), heti szinten 5x súlyzós edzés (bukásig minden, szóval nem beszélgetni járok le a terembe) és egy viccnek tartom, hogy ennyit ehetek "csak".


Hogy lehetséges ez?



2022. aug. 9. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Egy dietetikussal kellene beszélned.



“” 160cm 60kg lány (lány) is simán ehet 2000 kalóriát "büntetlenül".””

Ezzel nem értek egyet..

160 cm vagyok 60 kg ami ilyen magasságnál tulsúly..

52-54 a normál

60kg voltam pont mikor elkezdtem fogyózni, mozogni semmit nem mozgok nem nagyon tudom rávenni magam így marad a kaja

Már 55 kg vagyok 1 hónap alatt

Édességeket olajos kajákat lecseréltem egészségesebb változatokra pl xilit vagy kókusz olaj


Én kb 1000 kalóriát eszek egy nap és teljesen jol vagyok, lehet valaki azt mondja ez kevés de teljesen elég

Amúgy 1200 kellene fogyáshoz..


Egyébként lehet a haverod azért fogy máshogy mert mindenkinél ez más, illetve lehet jobbakat eszik


Ha számolod a kalóriát és rá még az egészségtelen dolgokat is kerülöd vagy helyettesited mint irtam cukor olaj pl akkor még előrébb leszel


Illetve az is egy külön tényező hogy egy idő után nehezebben mennek le a kilók

Főleg aki sokat fogy

Lehet eleinte nagyon hamar megy, de van akinél egy ideig teljesen meg is áll

2022. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a kerdes mennyit edzel? miket eszel? mert errol nem irtal semmit

en nem hinnem hogy hiznal ha kaloriadeficitbe vagy.. valamit nem jol szamolsz vagy tulbecsulod az edzest , kardiozol?

2022. aug. 10. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!