Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így ugye nem számít koplalá...

Ez így ugye nem számít koplalásnak?

Figyelt kérdés

3 hete kezdtem el diétázni (inkább életmódot váltani). Az első 1 hétben lement hirtelen 3kg, gondolom víz, azóta pedig olyan 1kg /hét, vagy kicsit kevesebb. Álló, fizikai munkát végzek. Edzeni még nem akarok, mert pl a térdeim nagyon szoktak fájni utána. Előbb szeretnék fogyni még egy 7-8kg és csak utána edzek.

25 éves nő vagyok, 179cm magas, és jelenleg 89,5kg. 3 hete kezdtem 94 kilóval.

3 éve voltam 65kg, azt nagyon szerettem, volt önbizalmam, szerettem magam, szerettem a tükörbe nézni.

Koplalni semmiképp nem szeretnék, és ez így remélem nem az.

Ez itt pl a mai napi kajám:

Reggeli: omlett, 3 tojásból, és egy kisebb kaliforniai paprikából (nem bírtam megenni az egészet, kb a 3/4-ét csak. Meg kb 2dl maradt a délutáni turmixból, azt ittam meg, mert nem fért bele a shakerembe.

Ebéd: 1 szelet (kb 170-180g) hal, teljes kiőrlésű panírral, és (készen, főzve) kb 120g rízs. Mellé még saláta keverék (lilakáposzta, jégsaláta, és reszelt répa).

Uzsonna: turmix. 1 alma, 0,5l narancslé frissen facsart narancslé, 1 marék eper, 1ek áfonya, és pár karika banán, 1tk méz, és 1ek chia mag. A shakerem 7dl, az tele lett, és a reggelihez maradt ki még olyan 2dl a turmixból.

Vacsora: 100g görög joghurt, kb 2 evőkanál gyümölcsös müzlivel.


A tízórai ma kimaradt, mert a reggeli kicsit elhúzódott. De amikor időben reggelizek, akkor tízóraira általában valami joghurtot eszek, vagy ivójoghurt. Néha pl 1 adag fehérjeturmixot.



2022. okt. 25. 09:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az még lemaradt, hogy sohasem érzem magam kimondottan éhesnek, a gyomrom sosem korgott még különösebben.
2022. okt. 25. 09:18
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van így. Szinte ugyanezek a méreteim mint neked, én is hasonló mennyiségeket szoktam enni.

Ha hosszútávon éhes vagy, akkor egyél 2-300 kalóriával többet.

2022. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Vacsora kicsit kevés, és nem olyan előnyös gyümölccsel zárni a napot, kert okozhat pl savas problémákat.

De egyébként rendben van.

Talán a reggelihez ehetnél 1-2 szelet tk kenyeret. Higy ott is legyen szénhidrát

2022. okt. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem fogyáshoz ez neked kicsit kevés. Nekem nagyon hasonló a napom, annyi különbséggel, hogy inkább 2 tojás a rántotta és picit több kalória az ebéd. Viszont én sak 153 cm és 65 kiló vagyok.

Szóval szerintem itt-ott bővíthetnél az étkezésen de amúgy jó

2022. okt. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Oszinten, en a turmixot elhagynam, helyette inkabb ennek valami normalisat. Legalabbis nem innek ennyiszer. Akarmi is van benne, ha leturmixolod a gyumolcsot/zoldseget, sokkal gyorsabban felszivodo szenhidrat lesz belole es hamarabb ehes leszel tole. Raadasul fel liter narancsle, tobbi gyumolcs, mez...ebben rengeteg kaloria van es semmi ertelme. Helyette inkabb ennek tenyleg akar meg egyszer az ebedbol, mert megkockaztatom, hogy kozel azonos kaloria lehet bennuk, vagy inkabb az ebedben meg kevesebb is volt :D

Persze ha szereted ezeket a turmixokat, akkor igyal, de ne 7 decit, hanem mondjuk kettot. Boven eleg, hidd el.

2022. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
5. Én pl. egyetértek veled, de fél liter narancslé nem igazán sok kalória (200-300) - persze mihez képest -, és nagyon hasznos amúgy.
2022. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem szoktam ennyi turmixot inni, csak munkaban. Most a mai napra ezt raktam be uzsonnara. Muszaj ennyit, 2dl turmix nem telit el 3 orara meloba ugy, hogy rohangalok, es emelgetek folyamatosan. ”Tomenyet” enni nem tudok munkaban, az elso szunetben szoktam valami laktatobbat enni, olyankor az emelgetestol meg a hajolgatastol jon vissza a kaja (bocs, de tenyleg). A 6-7dl turmix viszont eltelit annyira 3 orara a kovetkezo szunetig / muszak vegeig, hogy siman kibirjam.
2022. okt. 25. 15:07
 8/19 anonim ***** válasza:
17%

A has kell hogy összeszüküljön ez kinek mennyi idő később méginkább nem fogsz birni enni


Viszont vigyázz mert sok gyümölcs mint pl a banán is nagyon sok benne a gyümölcs cukor, a müzli sem mindegy milyen mert hízlal sokféle

2022. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%

Az uborka meg a salata is hizlal, ha sokat eszik valaki belole.


Nyugodtan ehet gyumolcsot meg muzlit is, ha belefer a kaloriakeretbe, semmi gond nincs veluk es hizni se fog toluk.

Mert a deficit szamit.

2022. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Nyolcast mindenképp hagyd figyelmen kívül, téves elképzelései vannak.
2022. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!