Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kenyér helyett ami ugyanolyan...

Kenyér helyett ami ugyanolyan finom?

Figyelt kérdés
Kérlek ajánljatok nekem valami olyan kenyeret,ami ízre hasonló mint a fehér kenyér csak kevesebb kalória. 158 cm ülő munkát végző harmincas nő vagyok,két gyerek után, tehát minden kalóriát meg kell gondolnom amit beviszek különben nagyon hamar tullepem a keretem. Sok mindenről lemondtam már,de a reggeli piritosom a tejes kávéval nekem a napindito. Egy jó nagy szelet kenyer viszont elég sok kalória. Ehetnek mondjuk fel szeletet is, de azzal meg nem lakom jól,meg ez az egy,amiről ha nem muszáj nem akarok lemondani.Tudna valaki valamit ajánlani?

2023. máj. 10. 18:11
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Lemérem, kb 70-80 gramm az a szelet. 😃 Hát,jó naaagy kell na. Vagy csak a pofám nagy? Hmmm...megkenni zsircsokkentet vajjal szoktam,vékonyan. Ez plusz a kávé kitart uzsonnaig ami egy alma. Ebédre hús valami zöld körettel vagy magában körét nélkül,vacsi változó,halkonzerv,virsli hasonló. Így férek bele a kalória keretembe. Ha néha befigyel egy szelet csoki is akkor máshol kell "kiéheznem".

Mindegy,így sem olyan sok persze,csak probalnek valahol fogni. 10 kilót már fogytam, még további 5 kellene. És próbálok olyan rendszert fenntartani amit hosszú távon is bírok. Edzeni szoktam,de az nem a fogyás miatt van hanem a jó közérzet miatt. Amikor emeltem a sportot hogy majd azzal fogyok csak még ehesebb lettem és végeredményben többet ettem mint amennyit felhasználtam,na meg a szabad időm is elment.Inkább tekerek hétvégente a gyerekekkel,ha van időm úszok egyet. Na de elkanyarodtam a kenyér témától.

2023. máj. 10. 22:34
 12/28 A kérdező kommentje:
Uzsonnaig az tíz óráig akart lenni
2023. máj. 10. 22:35
 13/28 anonim válasza:
0%
Süssél otthon kenyeret. Amit én sütök az egy szelettől is jól lakok míg a boltinál már a 4.et ettem de még éhes voltam nagyon nem mindegyám
2023. máj. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni más kenyereket de azokban sincs annyival kevesebb kalória. A tejeskávéval meg a vajas pirítóssal az a baj hogy semmi más csak üres kalória, nincs benne rost jóllakni nem fogsz tőle. Szerintem sokkal több értelme lenne ha mondjuk a kenyeret csökkentenéd és ennél hozzá felvágottat,tojást meg zöldségeket retek,paradicsom,paprika stb. Nem írtad mennyi a kereted, de azok alapján amit leírtál nem eszel sokat.
2023. máj. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Meg tudnád írni, mennyi a napi kereted? A napi kajád alapján nagyon alacsonynak tünik.

Emellett amit nagyon hiányolok, az a friss, nyers zöldségféle, cserébe szerintem túl sok fehérjét fogyasztasz. De amíg nem írsz pontosabb adatokat, csak saccolni tudok.


Ami meg a reggelit illeti, nekem is csak ez jöhet szóba, az édes vagy húsos, nehéz ételeket reggel nem birom megenni, a pirítós kevés vajjal meg egy bögre tejeskávé az, ami jól esik és nem vagyok éhes töle rövid idö múlva vagy nem kevereg töle a gymorom egész nap.

2023. máj. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

1300-1400 a keretem. 1600 lesz majd,ha sikerül elérnem a súlyom. Reggel nincs időm bíbelődni több reggelivel,ez is jó,hogy annyit sikerül,régen reggelizni sem szoktam,csak cigi (azóta leszoktam,és igen,valóban utána hoztam meg mert helyette nassoltam mint a szemét)

Zöldséget szoktam enni,de amilyen árak vannak,ritkán,inkább a gyerekek kapnak paprikát paradicsomot,ilyesmit.

Heti háromszor eszek csokit vagy sütit,plusz kb 200 kalória alkalmanként.lemondhatnek erről de annak az idegrendszerem látná kárát

2023. máj. 11. 08:43
 17/28 A kérdező kommentje:
Hoztam az hiztam akart lenni
2023. máj. 11. 08:44
 18/28 A kérdező kommentje:
A felvágottal ugyan ez a bajom. A gyerekek kapnak,de ilyen árak mellett egy vagyon lenne ha mindenki sonkát reggelizgetne. Szemét fajtát tudnék venni,de minek? Az sem olcsó már,és szr is. Minosegit veszek a gyerekeknek,néha én is eszek belole,de nem rendszeresen. A halkonzerv ehhez képest olcsóbb,el is telit,és fehérje.Virslibol betarazok ha akciós és.megy a fagyoba.
2023. máj. 11. 08:47
 19/28 anonim ***** válasza:
55%

mit raksz a kenyerre-az is szamit. maga az hogy megeszel 1-2 szelet kenyeret egy nap nem lenne akkora problema (hacsak nem akarsz szuper manokken alakot akkor el kell hagyni az biztos).


vaj , sajt , szalami...ezek elegge feldobjak a kcal tartalmat egy szelet kenyernek.


cottage cheese-t rakhatsz ra, turoval meg lehet kenni, kihagyod a vajat vagy cask vaj es so, avocadot ra kenni, stb stb stb.


ha a kenyeret nemtudod elhagyni a feltetet hagyd el illetve variald hogy az nagyon keves kcal legyen

2023. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
34%

Lehet itt javasolni bármit, semminek nem lesz olyan íze/állaga, mint a fehérkenyérnek.


Ha nem teszel erőfeszítéseket, nem fogsz lefogyni, ilyen egyszerű. Aki csokit meg kenyeret zabál, az így marad. Majd ha befejezted a rinyálást, elengedted a kajafüggőségedet, akkor le fogsz tudni fogyni. Addig nem.

2023. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!