Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 5 napig nem tudtam rendesen...

5 napig nem tudtam rendesen számolni a kcal-t és mozogni se volt időm egy nap kb 3000kcal-t vittem be teljesen elrontottam vagy helyre tudom hozni?

Figyelt kérdés

2100kcal van nekem beállítva hogy fogyjak, de szüleimnél voltam vidéken ahová nem vittem a mérlegem és anyukám szokásosan főzött.

Sokat voltunk kint, na meg sütögettünk is.

Próbáltam az egészségesebb oldalát megfogni pl 1 db szalonnàs kenyeret ettem meg rengeteg zöldséget.

Nem szerettem volna anyukámat fárasztani azzal hogy külön vegyen nekem dolgokat, ezért én meg vettem mindent amit kiakartam vinni de nyilván szépen csomagolva a hűtőben és a pulton hagytam mindent 😅.

Mérhetetlenül bűntudatom van hogy túl léptem a kcal-t úgy érzem hogy 2× akkora vagyok mint voltam.

2 hónapja csinálom heti 2-3 alkalommal kardió 2 nap pilatessel maradék pihenő nap.

Végre kezdett látszódni és össze szűkült a gyomrom is meg sokkal jobb volt a közérzetem is. Most nagyon rosszul érzem magam és félek hogy kukába ment minden:(



2023. jún. 21. 10:23
1 2
 1/15 anonim válasza:
94%
Szerintem ne érdezd magad emiatt rosszul. Jól érezted magad, jókat ettél és ennyi :) Szépen folytatod tovább. :)
2023. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Hat ha az a 3000kcal stimmel, es ez nem a jelenlegi sulyod szintentartása, akkor visszaszedtél max 1 kg-t… nincs semmi veszve, figyelj oda tovabbra is.


Akkor veszik minden, ha emiatt abbahagyod.

2023. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem akarom abba hagyni ha már eddig csináltam, csak kicsit magam alatt vagyok emiatt :(


De lehet annyiból jól jött hogy nem fogok vágyni a hagyományos Hízlalda kajákra és nem lesz emiatt úgy mond falási rohamom.


Próbálom pozitívan felfogni fokozatosan pláne ha ilyeneket írtok nagyon köszönöm ❤️

2023. jún. 21. 12:39
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem kell magad alatt legyél, amúgy sem életszerű (legalábbis az átlag ember életében nehezen fér bele) hogy mindig minden be legyen tartva... néha lesz valamilyen esemény, elmész, mindenki eszik, te se salátát fogsz túrkálni, és nincs is ezzel semmi gond, eszel egy jót, és kész. Többi napon meg odafigyelsz.


Vagy elmész nyaralni, az is egy hasonló eset, pár napig lazítasz.


2es voltam.

2023. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Semmi baj sincs ezzel, nem kell megszállottnak lenni. Szerintem valójában nem híztál, vagy maximum pár száz grammot. Már amennyiben nem valami csontsovány alkat a cél, de a 2100-as keret alapján ez nem valószínű. Nem tettél tönkre semmit, és nem kell bűntudatod legyen. Ha mondjuk havonta lenne egy ilyen hét, akkor valóban okozhatna prbolémát, de egyszeri alkalom, vagy mondjuk évi 2-3 ilyen alkalom nem fog meglátszani.
2023. jún. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ne legyél magad alatt. Amit csinálsz, az egészséged érdekben csinálod, nem azért, hogy bikiniben színpadra állj majd valamikor. Az egészséghez hozzátartozik a család, a közösség, az élet és az étel élvezete, ne foszd meg magad ezektől egy szigorú számolgatás miatt (amire hosszú távon remélhetőleg már nem is lesz szükséged), inkább tényleg próbálj meg egy jó egyensúlyt kialakítani - az egészséged érdekében.
2023. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 joereal ***** válasza:
Legfeljebb kicsit később éred el a célodat, de a fogyás nem sprintverseny, a kilók se 1 hét alatt mentek fel.
2023. jún. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nézd, ha az ember egészségtudatosan él egész évben, és van 5 nap amikor nem (mert hazamegy a szüleihez, mert elmegy nyaralni, mert összejön a barátaival) akkor az az 5 nap a 365 napból nem oszt, nem szoroz. Vissza kell térni a megszokott rendhez, mintha mi sem történt volna. És nem ilyeneket írni, hogy "úgy érzem hogy 2× akkora vagyok mint voltam" mert ez nyilván szamárság, és durván túl van tolva...
2023. jún. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 elnézést hogy túl "toltam" de őszinte ember vagyok és szinte sírva írtam ki a kérdést.

Eléggé maximalista vagyok magammal és szigorú mert ha nem vagyok az hajlamos vagyok elodázni és abba hagyni 😶.

Tényleg úgy érzem magamon hogy hiztam a 2× akkora vagyok nyilván költői tulzás de tény hogy nagyobbnak érzem magam.

De nagyon köszönöm neked is a véleményed sokat segített jobban érzem magam de kell egy hét szerintem mire normálisan látom újra addig is csinálom ahogy előtte is ☺️

Motivációként majd vissza járok újra elolvasni amit írtatok nagyon szépen köszönöm ❤️

2023. jún. 21. 16:27
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolkodj el, hogy nem tudnál-e valakivel az önértékelésedről, önelfogadásodról, magadhoz való hozzáállásodról beszélni. Mert úgy látom, hogy ahogy magadhoz beszélsz, amilyen könnyen magad fölött ítélkezel, amilyen kegyetlen vagy magaddal, az nem jó. Egy barátoddal, akit szeretsz, biztosan nem beszélnél így. Ha magadat nem tudod szeretni, az jelzi, hogy valami nincs rendben és külső segítséggel vagy anélkül ki kéne deríteni, mi a baj és hogyan lehetne orvosolni. Több szeretetet érdemelsz saját magadtól is (amit persze fontos, hogy ne édesség formájában fejezz ki).

2023. jún. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!