Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan lehetne fogyni viszonyl...

Hogyan lehetne fogyni viszonylag hatékonyan hasról és combról?

Figyelt kérdés

2023. júl. 3. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nincs helyi fogyás. Ha fogysz, akkor mindenhonnan fogsz fogyni és a genetikád is befolyásoló tényező.

Számold a kalóriákat, légy kalóriadeficitben, mozogj rendszeresen, étkezz egészségesen és tisztán, végezz sok aerob edzést, menj le futni.

2023. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy #1 és #2 írja, linkeli…
2023. júl. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. júl. 3. 17:09
 5/10 fsb1000 válasza:
Ha fiatal vagy, 30 alatt akkor talán még lehet. Kalória számolással és csökkentéssel, miközben ezen testrészeid kicsit edzed. Minden más fogyókúra recept vagy nem működik, vagy a végén visszahízással végződik. 30 felett is működik, de lassabban és nagyobb akarterő kell a kalória deficites fogyáshoz. Ha van párod akkor neki is részt kell venni ebben, ha nincs akkor egy új és egészségesen élő jó irányba lendíthet el....
2023. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39 éves vagyok. Decemberben voltam 122 kg, elkezdtem számolni a kalóriát myfitnesspal alkalmazással. Napi 1800 - 2000 kalóriát eszem. Most vagyok ~7 hónap után 106 kg. Már a makrórka is figyelek. Múlt héten volt átlag 28% fehérje, 40% zsír, 32% szénhidrát. Picit még több fehérje, több szénhidrát és kevesebb zsír kellene. Nem egyszerű. Figyelek már a vízre is. Múlt héten 2,6 liter / nap volt az átlagom. Próbáltam már a rost bevitelre is figyelni, eddig az tűnik a legnehezebbnek. Át kell szoknom a hüvelyesekre, különben esélytelen. A héten már csináltam egy vörös lencsés kaját, tök jó, nem is ettem eddig vörös lencsét. Csináltam most tempeh-t is. Az se rossz, és sok benne a fehérje meg a rost. 1 hónapja bringával járok dolgozni, napi 2x10 km. Bringa után még reggel edzek is, kb. 30-40 percet. Szerencsére az irodában van fürdési lehetőség. Semmi sem egyszerű, de csinálni kell, és jön az eredmény. Csak tedd meg, amit tudsz. Tanulj meg főzni, ez fontos. Az asszony nem fog a kalória számolással szórakozni. Pedig mérni kell főzés közben is, különben nem tudod mit eszel. Figyelni is kell főzés közben. 2 evőkanál olaj, vagy 4 evőkanál nagyon nem mindegy.
2023. júl. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Meton ***** válasza:

Lehet számolgatni a kalóriákat, de felesleges. Főleg, ha eddig kiegyensúlyozottan táplálkoztál, még egészségtelen is lehet. Leginkább vitaminhiány, ízületi problémák, emésztési gondok, stb. Én szintén ugyanennyit fogytam és ügyelek arra, hogy kellően zsíros ételeket fogyasszak, mert zsírra is szüksége van a szervezetnek. Így fogytam le, jelenleg 106 kg vagyok. Nyilván nem a zsírtól, csak azt akartam mondani, hogy lehet fogyni úgy is, hogy normálisan táplálkozol.

A fő hangsúly a mennyiségen van. Amit megeszel, attól hízol, ez ilyen egyszerű. Ha kevesebbet eszel, akkor fogyni fogsz. Persze mozogni mindenképpen kell, mert a testmozgás elősegíti az anyagcserét. Napi egy óra intenzív testmozgás, vagyis nem 10-20 perc és ez a minimum. Na jó, esetleg nem minden nap, de minél többször.

Általában nem zsír halmozódik fel, hanem víz, mégpedig a mozgáshiány miatt. A vastag comb, nagy fenék a sok ülés miatt van. Testmozgással simán helyre lehet hozni. A pocak az egészségtelen táplálkozás miatt van. Nem igazán értek hozzá, de a cucc a belekben van és annak csak kis része zsír.

2023. júl. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
34%

teljesen igaza van annak aki azt mondja, hogy célzottan nehéz fogyni, de van lehetőség. Azt kell tudni, hogy hasi és comb zsír nagyon későn megy le, ha koplalni kezdesz akkor előszőr az izmokat éli fel a tested. Hasadon sok izom nincs, így ott később fogsz változást látni.

A megoldás valami olyan sport amely rázkódással jár, pl futás és/vagy ugrókötelezés. Nagyon nehéz és kellemetlen, de ez a rázkódás kényszeríti a testet, hogy átcsoportosítsa az 'úszogumit' derék tájról. Nem a sok totyogó szaladás a megoldás, bár az is segít, hanem a terhelés, a vágta, na arra fog reagálni a szervezet. Lásd futók hasa atlétikai versenyeken.

2023. júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Awh, pont a két legszexibb dolog...
2023. júl. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Meton ***** válasza:

Ez a rázkódás dolog érdekes, de volt régen olyan gép, ami rázta a testet. Valamiért kiment a divatból, gondolom, mert nem volt hatásos. Mint a legtöbb csodaszer.

A futás egyébként jó, de nem azért, mert összerázza a testet. Nagyon sok izmot átmozgat, az izmok pedig vért pumpálnak, besegítve a szívnek. Ez lényegében az anyagcserét gyorsítja. A fenéken nem zsír van, hanem víz, ami sokkal könnyebben lemegy. A mozgáshiány miatt, meg az ülő helyzet miatt a fenékrészen a sejtek megszívják magukat vízzel. Kábé, mint a szivacs, csak nehezebb kinyerni belőle. Mozogni kell, minimum néha felállni és sétálni, hogy a vérkeringés zavartalan legyen. A futás a legjobb, mert ebben a helyzetben tud legkönnyebben áramolni a vér. Ami meg a terhelést illeti, az inkább vezet további hízáshoz, mint fogyáshoz. Kis terhelés mellett inkább hosszabb ideig kell edzeni.

2023. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!