Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, viszonylag...

Fogyni szeretnék, viszonylag sokat és hatásosan. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemre járok,viszonylag sok van hátra még belőle, de olyan pályán gondolkozok, amihez nagyon fontos lenne, hogy izmos legyek. Jelenleg 172 cm vagyok és 98 kg ( ami tudom, hogy nagyon sok) Nem is a súlyom zavar, hanem sokkal jobb kondiban szeretnék lenni ( de ehhez először gondolom fogynom kellene).

Tudnátok segíteni, hogy mit és hogyan csináljak? Edzés, étrend, életmód stb.?

(Akár egy személyi edző is szóba jöhet, nem horror áron, Budapesten)

Köszönöm!



2021. jan. 17. 07:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
[link] itt ki tudod számolni a kalóriaszükségletedet. Heti 2-3 aerob edzés (min 45 perc) egészséges étkezés.
2021. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

googlebe beírod hogy szénhidrát vagy kalóriakalkulátor és bead több ilyen kalkulátort. Több eredmény közelebb visz az igazsághoz. Lehet BMI indexet is számolni, csak az kb semmit nem ér, hazudik, de az is közelít a valósághoz.


Valentin Torma youtube csatornájára keress rá, rengeteg hasznos infó van és full önzetlenek a videói, valamint online coachingot is tart, ha jól tudom.


A kajában az a fontos neked, hogy minnél kevesebb szénhidrátot vigyél be, a zsír a nullához konvergáljon és a fehérjéből annyit amennyit tudsz. Ebben tudnak segíteni a tápkiegek, ha nem tudsz 3 csirkét megenni egy nap, akkor a fehérjeturmix kiegészíti (nem mondom, hogy neked ennyit kell enned, csak egy példa, és egy figyelmeztetés arra, hogy a tápkieg nem kaja helyett van, hanem mellé, ezért kiegészítő).


Ha lehet kocogj, 40 perc alatt megtett 2 kilóméter a legideálisabb zsírégetéshez. Mivel 40-45 perc mozgás után kezd a test zsírt égetni, ezért az a legjobb, ha edzés után aerobozik az ember, de ha csak edzés nélkül bemelegítés után elmész futni, akkor ezt a kocogást ajánlom, mivel ez azért más, és azért égetsz vele zsírt az első 20-25 perc után ,mert a lassú de folyamatos kocogás jobban terheli a szervezetet és hozzányúl a raktárakhoz.

Kardiot nem ajánlom, tehát a magas pulzusszámon való futást, mivel ott izmot is éget (első sorban) az ember, mivel az izmot sokkal könnyebb a szervezetnek visszabontania tápanyagokra, mint a zsírt kiszabadítani a raktárakból és lebontani "elégetni". Ha edzés után aerobozol, ez azt jelenti, hogy kb a korodban 130 pulzus körül, de a lényeg, hogy a kardio pulzuszámot ne érd el, akkor elég egy 1,5 -2 órás sulyzós vagy sajáttestsúlyos edzés után 20 percet aerobozni, mivelaz edzés alatt már terhelted a tested és a 20 perc zsírégetési idő elég lesz. Amúgyis leginkább víz távozik a testedből, amit meg pótolni kell.


Az edzéshez meg csak annyit tudok így mondani, hogy arra gyúrj rá, ami neked kell, de minden testrészre kell edzeni minimálisan. (Pl volt hogy azért nem bírtam már bicepszezni, mert nem alkaroztam, vagy hátazni, mert nem lábaztam és alábam nem bírta a súlyokat). Szóval ez személyreszabottabb, ahogy a diéta is személyre szabott, de vannak ilyen aranyszabályok, amik segíthetnek ha nincs edződ vagy kezdő vagy.


Ajánlom még a shopbuilder vagy a bodybuildingbolt. hu oldalát, fórumaik vannak, témáik, kifejtenk ők is sok dolgot. jutubon Torma mellett még ott van 3harmad pl, de ha ezeket elolvasva megnézel egy5 Torma videót, akkor m inden tiszta lesz :)


24/F

nekem akkoriban még nem volt ennyi segítségem, 17 éves korom óta kondizom, utóbbi években streetworkoutozom is jó időben helyette, és 1x elmentem személyiedzőhöz írt egy edzéstervet 40 ezerért meg 1 héten keresztül megmutatta a gyakorlatokat, adott tippeket kajálásra. Az egyik nagy hátulütőm volt a vízfogyasztás, mert edzéshez jobb a mentes víz, de én ízesített Janat ittam (epres, legfinomabb:D) és kiderült, hogy nem számítottam rá, "merthogy csak víz" de csomó szénhidrát volt benne. Azt elhagyva és sima menteset használva eredményesebb lettem.


Ja látom Budapesti vagy, akkor még kis segítség, én a diétámhoz a bonappetite. hu-tól rendelek "francia diétás" 30%-al csökkentett szénhidráttartalmú kaját, és az abból származó makróbevitelemhez számolom ki külön a reggelimet és vacsorámat. Én kalóriát nem szeretek számolni, így csak a makrókra figyelek. Általában müzlit reggelizem (boltban vannak kevés szénhidrátosak, ne higyj a a Nestle Fitness feliratnak, semmi köze hozzá ,tele van szénhidráttal, van ott más még) kevés gyümölccsel (banán a legtöbb szénhidrát, de eper-málna jól ízesít pl, esetleg alma), vagy fehérjével, tömegeléskor tömegnövelővel eszem ugyan ezt. Vacsorára szénhidrátcsökkentett kenyér vagy extrudált kenyér (attól függ mennyire keményen akarom tartani a diétát) kevés vajjal sovány sonkával.

De ha nem jön be, mert pl Öcsémnek nem ízlett, akkor teletálat is tudom ajánlani, minőségi és nagyobbadag is picivel. Árban kb ugyan úgy j össz ki, mintha magadra főznél, sőt ami engem és barátnőmet illeti havi 20 ezret spórolunk a rendelés miatt (és akkor az eltöltött boltban időnket, főzéssel eltöltött időt, gázt, villanyt, vizet nem számoltam).

2021. jan. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Persze, kocogjon egy mázsával, világbajnok ötlet. Kérdező, egyelőre elég a tempós séta, illetve egyéb, kardió mozgás, pl bicikli vagy úszás. Mellette mehet erősítés is, de neked most először az a lényeg, hogy megmozgasd a tested, lehetőleg ízületkímélő módon. Az étkezést már leírták.
2021. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
3-as: nem írta hogy izomban, vagy zsírban 98 kg. ha inkább izomban, mert robosztusabb alkat és emellé hájas, akkor pl simán bírja a kocogást. Ha egy Molnár Krisztián, akkor meg nyilván nem. 172 centihez a 98kg nem olyan sok, mint aminek hallatszik, apám 167 centivel volt 110kg is és simán bírta a futást. Persze mondom nem mindegy mennyi része izom és zsír. De az öregem beles volt és le is adta olyan 3/4-ed év alatt szép lassan. Amúgy meg ha lenne fogalmad az idő-táv arányról, akkor tudnád, hogy amit írtam, az majdnem séta. De segítek: ha nem kocogókis ugrálásokban léped, hanem sétálod ezt a távot, akkor egy tempósabb séta az egész. Remélem így már nemfakadsz sírva. Legközelebb értelmezd azt, amit olvasol. THX :)
2021. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!! 2es nagyon sokat segítettél, köszönöm!!!
2021. jan. 17. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!