Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valakinek van tudna tanács...

Valakinek van tudna tanács hogy miket kellene ennem hogy le tudjak fogyni viszonylag kevesebb idő alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves, 184 cm vagyok és 120 kiló szeretnék egy pár kilótól megszabaduni de nem egészen tudom hogy mit, miket kellene ennem. Illetve a fent említett részt hogy kevesebb idő alatt azt nem úgy értem hogy egyik napról a másikra mert tudom hogy nem így működik csak hogy nehogy valaki félre értse.

2023. jan. 1. 06:55
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Kalória deficit. Égess el több kalóriát, mint, amennyit beviszel.

Mellőzd az egészségtelen ételeket, italokat, járj mindenhová gyalog, ahová csak tudsz, számold a kalóriákat és estére kerüld a gyorsan felszívódó szénhidrátokat.

Egyél sok gyümölcsöt és zöldséget. Napi minimum 1200 kcalt-t egyél egészséges összetevőkből.


Otthon mozogj minimum 30 percet intenzíven.

2023. jan. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

1-es Egyébként jól vagy, milyen 1200kcal? Nem egy 50kg-os lányról van szó!

Beszéld meg a szüleiddel, nyilván ők veszik az ételeket. Ha üditőzöl, nassolsz, azt minimalizálni kellene, 1-1 étkezésedben 1/3-a kellene lenni a zöldségeknek, ezzel a megszokott köreteket csökkenteni.

2023. jan. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

#2

A "minimum" szónak tudod mi a jelentése?

Miért kezded az új évet kötekedéssel?


Egyébként pedig a tinik hajlamosak 500-1000 kalóriát enni, hogy fogjanak. Több kérdésben volt ez olvasható. Ezért is írtam, hogy MINIMUM!!!! 1200 kcalt-t egyén egy nap!

2023. jan. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jav. fogyjanak...
2023. jan. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor én ide jutottam, elolvastam kismillió online oldalt az étrendektől, de egyikkel se lettem előrébb, ennek két oka van: első, és legfontosabb, családban élek, ahogyan te, és sokan mások is, és nem tehetem meg velük azt, hogy egyik napról a másikra elhatározom, hogy ezt meg ezt nem eszem többet, helyette csak salátát eszek 0-24, meg ilyenek. 2, láttam egy étrendet, ahol a vagyonra konkrétan egy szelet pirítós volt egy tojással!!!!! Ki a szar lakik jól egy szeret pirítóssal? Egy négyéves gyerek már nem



Szóval, ezek után a saját utánra álltam, és kitaláltam néhány kaját, amit nem eszek, vagy keveset, pl nem nassolok csak úgy, nem iszom üdítőlet, és többet mozgok. Javaslom neked is, hogy inkább mozog, minthogy koplalj, azért is, mert a sportolással izmokat növesztesz, fejlesztés az állóképességed, formás lesz a tested. PErsze lehet szabályozni az étrendet, nem azt mondom, de NE 1200 kalóriás szarságokat válassz magadnak.

2023. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Kalóriadeficit, nagyon röviden leírva kevesebb kalóriát kell bevinni mint amennyit elégetsz.

Így a szervezeted nekiáll majd elégetni az elraktározott zsírt hogy energiához jusson, és fogyni fogsz.

A napi minimum kalóriaszükségleted 2532, ezt akkor is elégeted ha nem csinálsz semmit egész nap. Ebből a számból ki tudsz indulni kalóriadeficit terén, de ha egészséges tartományban akarsz maradni akkor 500-1000 deficit közt kell lenned, bár az utóbbi így is elég húzós.

Érdemesebb kissebb deficit mellett maradni, amit folyamatosan képes vagy vinni, mert nagy deficitnél esélyes a visszahízás vagy az hogy nem fogod bírni. Nagy kalóriadeficitnél hamar felléphetnek olyan dolgok mint a folyamatos fázás, gyengeség, folyamatos éhség, idegesség, álmosság, ezek pedig nagyban befolyásolják a mindennapi életet is. Én mindig ezeket tapasztaltam ha 1200-1300-as deficitben voltam, egész nap rázott a hideg pedig bőven 110 kg felett voltam. Ezt csökkentettem egy 500-as deficitre, teljesen jól vagyok.

Amit érdemes beszerezned az egy konyhai mérleg, és egy kalóriaszámláló alkalmazás amibe fel tudod jegyezni az étkezéseidet. Külön mérd meg az ételeket, mondjuk 100 gr krumplipüré, 150 gr csirkecomb stb. Tésztákat és rizst szárazon mérj le, ne főzés után mert akkor ugye megdagad a víztől és nehezebb lesz. Mindent jegyezz fel, egy kocka csokitól kezdve egy pohár kóláig, ne maradjon ki semmi se.

Amit ajánlok még az az hogy szerezz be egy sima centit, és mérd le vele magad, írd fel valamerre az eredményeket. Mondjuk hasnál, combnál, karnál stb. Néha csalóka tud lenni a mérleg, ilyenkor jön jól az ha tudod hogy indulásnál milyenek voltak az értékeid. Persze ezt nem kell kéthetente újracsekkolni, elég egy-két havonta. Mérlegnél pedig érdemes hetente egyszer mérni magad, ugyanazon a napon, reggel étkezés előtt és WC után. Az első hónapban sok le fog jönni, de annak nagy része víz lesz. Később be fog állni a szervezeted az egészséges tempóba.

2023. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem pár kilótól kell megszabadulnod, hanem minimum a súlyod harmadától.


Azt tudod egyáltalán, hogy most mit és mennyit eszel? Mert abból kell kiindulni.


A kalóriadeficit önmagában kevés lesz. Egyrészt szükséged lesz kiadós mozgásra is, különben a szervezeted kalóriadeficitben az izmaidat fogja elkezdeni először bontani a zsírod helyett, amit igen csak el akarsz kerülni, mert az izom nyugalmi energiaigénye magasabb (ha több van belőle, gyorsabban fogysz).


Másrészt pusztán a kalóriákkal számolni kicsit félrevezető. Nem minden makró egyenló. Az ételek energia (kalória) tartalmát úgy határozták meg, hogy egységnyi térfogatú étel (elektromos ívvel történő) elégetése mennyire melegít fel egységnyi mennyiségű vizet.

[link]

Viszont a szervezeted egyáltalán nem így használja fel az ételt. Maga az emésztés is energiát igényel és azonos kalóriatartalmú fehérjét több energiába kerül megemészteni, mint zsírt, és a zsírt több energiába kerül megemészteni, mint a cukrot. Ugyanis az előbbi kettőt a szervezetnek kell cukorrá alakítania, mielőtt elégetné. Van olyan, amit elégetni lehet, emészteni viszont a szervezet nem tud (rost).


Nem is beszélve egyéb biológiai folyamatokról.


Például hogy hogyan "égetik" az izmok az energiát. Mert ez teljesen más folyamat, mint amikor valamit a szó hétköznapi értelmében elégetünk. A cukorból származó energiát a szervezet adenozin-difoszfát ► adenozin-trifoszfát konverzióra használ fel, ez szállítja az energiát az izmokba, amik aztán az energiafelhasználás közben visszaalakítják azt.

[link]


Illetve ott az inzulinreakció kérdése is. Az inzulin feladata, hogy eltávolítsa a fölösleges cukrot a vérből és elraktározza a zsírban, mert a magas vércukor ártalmas a szervezetre. Ha a kalóriabeviteled túl nagy része egyszerű szénhidrát (cukor), az növeli az inzulintermelést és fokozza a zsírraktározást. Hosszútávon pedig inzulinrezisztenciát és diabéteszt okoz.

[link]


Szóval igen. A fogyás sokkal bonyolultabb annál, mint amit általában javasolnak, hogy "egyél kevesebbet". A fogyáshoz, és különösen a tartós fogyáshoz teljes életmódváltás kell, a szénhidrátbeviteled le kell csökkenteni és eltolni a komplex szénhidrátok irányába és nem szabad elhanyagolni a rendszeres testmozgást sem.

2023. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!