Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék 5 kg-ot fogyni,...

Hogyan tudnék 5 kg-ot fogyni, viszonylag gyorsan/hatékonyan úgy,hogy egészséges maradjak, illetve ne jöjjön vissza rám,szóval a jojo effektust kikerülni?

Figyelt kérdés

165 cm vagyok, 19 éves és kb. 70 kg.A célom a 65 kg lenne.

Tudom nagyon fontos a mozgás, abban is szívesen fogadok el tanácsot(mit/mennyit/hogyan), de leginkább most a táplálkozás része érdekelne. Tudom fontos a kalória deficit, de gondolom így sem mindegy,hogy a napi X kalóriát miből viszem be a szervezetembe.


Előre is köszönöm a segítséget.



2021. aug. 17. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogyókúra kell, hanem egy életmódváltás, mert hogyha ezt most nem kapod el, akkor 10 év múlva simán leszel 90 kg is.

Kezdetnek jó lesz, ha elkezdesz valamit mozogni, akár csak rendszeres, gyors gyaloglás, kocogás, bicajozás, étkezés terén meg próbálod a szénhidrátokat leszorítani. Azaz a mostanitól sokkal kevesebb kenyér, tészta, pizza, péksüti, chips, kóla, nasika, fagyi. Helyette sok fehérje (csirkemell, hal) és sok zöldség.

Ennyi a titok :)

2021. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kb ugyanazt tudom mondani amit az első írt, nekem így sikerült:


- Heti 3x1 óra futás

- 2-3 hetente egy nap kirándulás (18-25 km)

- elhatároztam h nem eszek több chipset, csokit, cukros üdítőt. Mivel ez nem működött, ezért maximalizáltam 5 dl kóla, 1 szelet csoki, és 0 chips, max moziban eszem popcornt. Sajnos nálam csak az ilyen radikálisabb elhatározások működnek. Ezt viszont tudom tartani azóta is.

2021. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

sétálj sokat

egyel max. 1000 kcalt


én így fogytam ugy hogy nem is próbalkoztam (4 kgt)

2021. aug. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nehogy az utolsóra hallgass, a minimum az 1200 kalória, az alá menni NEM EGÉSZSÉGES. Vagyis ilyen módon vissza fog jönni rád, mert az éhező szervezeted be fog sokallni.



[link] Itt ez a program


Koszámoltam hogyha nem edzel, akkor 1700 kalóriát kell bevinned hogy fentartsd a súlyod. 300 kalória deficitet szoktak ajánlani, szóval egyél kb 1400at. Amit eddzel azt számold ki (miből, mennyit, erre is vannak programok) és azt még hozzáeheted. Pl 10 perc futás normál tempóban kb 100 kalória, ami egy alma, vagy egy főtt tojást, egy kicsi adag csirkemell stb..

Sok protein, kevés (de nem semennyi ) szénhidrát. Sültkrumpli helyett inkább saláta valami natúr joghurtal, vagy rizs. Ha üdítőt iszol ajánlom a cukormenteseket, (cukormentes kóla, cukormentes ice tea)

Remélem segítettem !

2021. aug. 20. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!