Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriadeficit sem működik...

Kalóriadeficit sem működik akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Évek óta szenvedek a súllyal. A diéta és a sport nálam nem hozz eredményt. Annyira nem, hogy ha emeltem a edzés idejét akkor csak testtömegnövekedést tapasztalok. Ha semmit nem csinálok > mert volt ilyen kiborult időszakaim. Akkor se fogyok semmit de hízni sem hízok tovább.


Gyakorin már annyi alaptalan ítélkezést olvastam hogy letöltöttem egy hónappal ezelőtt a “Kalóriabázis” nevű appot, és mindent hozzáadok még a 70 kalóriás 3:1 ben kávét is. És így általában 2000 kalória jön ki naponta (ma pontosan 2103). A app , akkor a okos mérleg és annak a appja szerint is 2700 kalória nekem a normális. Amennyit felhasznál a szervezet sima nyugalmi állapotomban is. Mert 181 cm és 141 kiló vagyok.


Szóval elvileg minden egyes nap kevesebbet viszek be mint amennyinek a szervezetnek szüksége van. Ennek ellenére egy dekat nem fogyok. Most is dolgoztam amúgy a kertben és az oram szerint 470 kalóriát égettem a mozgással. És még este a futópadra is felnézek! Szóval biztos hogy valami betegség gatol. És az zavar a legjobban hogy az ismerőseim vagy ez a gagyi gyakori emberek meg azt hiszik a kanapén fekszek egész nap es 10 ezer kalóriákat zabálok es így várom az eredményt!


2023. szept. 1. 16:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
87%
Nincs gond a pajzsmirigyeddel?
2023. szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Nem tudom kedves 1. Mert kétszer probaltam orvosi segítséget kérni és mindkétszer elküldött az orvos hogy nincs magának semmi baja “diéta és sport - viszlát”. És ez miatt kialakult bennem az orvosokkal szembeni fóbia. Nyugodt kedves fiúból 15 év alatt egy megkeseredett férfi lettem. Sokszor már a világ pusztulása iránt se éreznék empátiát, annyira ki készített ez a fogyás - hízás elleni harc ami eredménytelen.
2023. szept. 1. 16:33
 3/42 anonim ***** válasza:
79%

Sajnálom. Az egyik barátomnak évekig semmi baja sem volt az orvos szerint, mert minden tünetét ah elhízás okozta szerinte, a kiütéstől a vállficamig.


Keress másik orvost, akár magánban is. Kérd külön, hogy olyan vérképet kérjen, ami vizsgálja a pajzsmirigyed.

2023. szept. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
92%

Amikor szamolod a kaloriakat, felejtsd el az okosorat. Soha nem szabad beleszamolni azt hogy mennyit mutat, mert szinte biztos hogy nem pontos. Siman csalhat akar tobb tucat (sok intenziv mozgasnal akar tobb szazat) kaloriat is. Tul sok komponensen mulik az hogy az adott pillanatban az adott cselekvessel mennyi kaloriat eget el a tested, ezt egy okosora sem tudja pontosan.


En a Yazio nevu appot hasznalom, szerintem messze a leghasznosabb. Ebben egyedul a lepeseimbol megtett kaloriat allitottam be, hogy szamolja hozza. Ez sem tupontos nyilvan, de ez meg hatareset. Ugy szamold a kaloriakat hogy ezeket az osszetevoket kiveszed az egyenletbol.

2023. szept. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom. Ismerős amit írsz, kedves kérdező. Keress másik orvost, és vizsgáltasd ki magad.

Nekem mikor végre sikerült ez, Szénhidrátanyagcsere zavar, PCOS, pajzsmirigy alulmúködés, magas kortizol, magas prolaktin, és d vitaminhiány derült ki így együtt.

Ekkor voltam 175 cm és 150kg, és küszködtem a fogyással. A doki 1500 kcalt és 160g szénhidrátot javasolt, amivel egy grammot sem fogytam fél év alatt, és mondanom se kell, egy éhenhalás kategória volt. Nem tudtam tartani tovább. Akkor eléggé összezuhantam, és ettem megint.

Végül 170 kilósan találtam egy dietetikust, aki segített a tanácsaival, és szénhidrátcsökkentést javasolt, magasabb zsír és fehérje bevitellel. Kalóriában eleinte annyit ettem ahogy alakult.

Annyira elkeseredett voltam, hogy az esélytelenek nyugalmával álltam neki, Úgy kezdtem, hogy a napi szénhidrátot 100g alá csökkentettem, a kalória ekkoriban 2500 körül volt. Legnagyobb meglepetésemre elkezdtem fogyni, fél év alatt lement 20kg.

Aztán szép lassan 3 év alatt lefogytam 67 kilóra, és 1 évre rá 3 hónap alatt még lement még stabilan 3 kg, így 64kg lettem és ezt tartom. Mostanság már nem igénylek annyi kalóriát 2200 körül elvagyok, heti 10 órát sportolok, és picit emelni is tudtam a szénhidrátbevitelen, most már 100-130g körül van. De még most sem eszem 160 grammot, amit a doki mondott. Az én szervezetemnek az sok. Akárki akármit mond, sokszor az is számít hogy mit eszünk, nem csak a mennyiség.

2023. szept. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
64%

"Szóval elvileg minden egyes nap kevesebbet viszek be mint amennyinek a szervezetnek szüksége van."


Ha így lenne, akkor fogynál. Ennyire egyszerű.


Miért hagyatkozol az okosórádra? Egy kis kertészkedés alatt 470 kalória? :D Ne nevettess már.


"és mindent hozzáadok még a 70 kalóriás 3:1 ben kávét is."

A "még" szóból azt következtetem le, hogy szerintem 70 kalória nem számít semmit. Ha így állsz hozzá, akkor 10000%, hogy elszámolsz valamit. Én a zöldséget is beírom grammra pontosan, na és?


"A app , akkor a okos mérleg és annak a appja szerint is 2700 kalória nekem a normális. Amennyit felhasznál a szervezet sima nyugalmi állapotomban is."

Na és? Ha azt írná, hogy 3500 kalóriával tartasz súlyt, akkor megennél 3500-at csak azért, mert egy PROGRAM (amit emberek írtak) azt mondta? Nekem is 2800 kalóriát ír súlytartáshoz. Valójában tudod mennyi? 2200.


Szép is lenne, ha egy random emberek által írt program kitudná számítani a Te kalóriaégetésed, kalóriafelhasználásod. Nem ilyen egyszerű az emberi szervezet..


"Szóval biztos hogy valami betegség gatol."

99%-hogy nem. Elszámolod a kalóriákat, ha pedig nem, akkor 2100 kalória úgy tűnik, hogy sok, ennyire egyszerű. Nekem is nehéz volt belátnom, hogy nem 2800 kalóriát ehetek, de ez van. Ha nem fogysz 2100 kalórián, akkor egyél kevesebbet, mert nincs deficit.


De, ha esetleg valami betegséged lenne is fogynál, amennyiben kalóriadeficitben vagy. Kalóriadeficit = fogyás, legyen bármilyen betegséged is mellé. Olyan betegség nincs, ami meggátol a fogyásban. Betegség mellett is kalóriadeficit az kalóriadeficit. Ez a betegség duma általában csak kifogás, ahogy most is. Ha pedig annyira biztos vagy benne, hogy betegség miatt nem fogysz, akkor vizsgáltasd ki magad, ennyire egyszerű. De, mint mondtam, legyen bármilyen betegséged is, az egyedüli dolog, ami számítani fog a fogyásnál, az a kalóriadeficit.

2023. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
75%
hogy szerinted 70 kalória*
2023. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
71%

Fixen többet viszel be, és nem is kevéssel :D, úgyhogy nyugi, HA kalóriadeficitben volnál, fogynál.


Nem fogsz, így naponta túleszed magad, az okosórát pedig felejtsd el.

2023. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
31%

Nincs olyan hogy nem működik a kalória deficit. Ha keveset eszel fogysz, ha stagnál a súlyod valószínűleg pont annyit eszel amennyit a tested felhasznál, ha pedig hízol akkor többet.

Azt mondanád hogy ha most bezárnák magad egy szobába és egy hónapon keresztül nem ennél semmit sem fogynál? Mert nálad nem működik a kalória deficit?

Működik a kalória deficit, csak rosszul csinálod..💋

2023. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

A kalóriabázisban nem rögzítem az edzéseket. Csak a megevett kajákat figyelem vele.


Az okosóra nem pár ezer Ft-os kínai cucc. Megközelítőleg jól mérheti a gyaloglást és pár más mozgásformát. Nem figyelem már állandóan. A munkám miatt a napi 10-12 ezer lépés mindig megvan.


Volt amikor már annyira hajtott a düh hogy egész délutánokat edzettem végig. Van nagy súlygép, futopad, evezőgép , szobakerekpar , elliptikus tréner … mindegyiken végig mentem és ez idő alatt az óra szerint 1000-1200 kalóriát használtam fel. Hulla voltam mindig. Aztán reggelente néztem magam a mérlegen és vagy 1 deka nem változott vagy csak gyarapodott a súly. Már azon voltam megölök valakit.


Aki fitymálta a kerti munkát; nem kis munka 100 nm en sővényt vágni, komplett fát/bokrokat kivágni. Aztán leásni (ásó nélkül) a földbe kiszedni gyökerekig. Órákig aprítani , elégetni. A nyáron vagy 20 napot dolgoztam a kertben. És amúgy a nyár alatt 12 kg-ot híztam. 😅

2023. szept. 1. 19:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!