Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriadeficit sem működik...

Kalóriadeficit sem működik akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Évek óta szenvedek a súllyal. A diéta és a sport nálam nem hozz eredményt. Annyira nem, hogy ha emeltem a edzés idejét akkor csak testtömegnövekedést tapasztalok. Ha semmit nem csinálok > mert volt ilyen kiborult időszakaim. Akkor se fogyok semmit de hízni sem hízok tovább.


Gyakorin már annyi alaptalan ítélkezést olvastam hogy letöltöttem egy hónappal ezelőtt a “Kalóriabázis” nevű appot, és mindent hozzáadok még a 70 kalóriás 3:1 ben kávét is. És így általában 2000 kalória jön ki naponta (ma pontosan 2103). A app , akkor a okos mérleg és annak a appja szerint is 2700 kalória nekem a normális. Amennyit felhasznál a szervezet sima nyugalmi állapotomban is. Mert 181 cm és 141 kiló vagyok.


Szóval elvileg minden egyes nap kevesebbet viszek be mint amennyinek a szervezetnek szüksége van. Ennek ellenére egy dekat nem fogyok. Most is dolgoztam amúgy a kertben és az oram szerint 470 kalóriát égettem a mozgással. És még este a futópadra is felnézek! Szóval biztos hogy valami betegség gatol. És az zavar a legjobban hogy az ismerőseim vagy ez a gagyi gyakori emberek meg azt hiszik a kanapén fekszek egész nap es 10 ezer kalóriákat zabálok es így várom az eredményt!


2023. szept. 1. 16:26
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Több alvás, folyadék, tresszmentes környezet.

Illetve lehet valsmit a kalóriákban rosszul számolsz. Vagy a bevittet vagx a szükségletet becsulod felul. A 2000 kcal neked jo, de inkabb keves. Attol is lassulhat az anyagcsere.

Illetve az is lehet hogy tul gyorsan varod az eredmenyeket

2023. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
95%
Néha azt gondolom, meg lehetne oldani az emberiség energiaproblémáit, ha a tudomány az itt kérdező emberek kivizsgálásával foglalkozna a fúziós erőművek megépítése helyett. Mindig mindenki mindent jól csinál kevesebb, sokszor fele-harmada energiát visz be, mint amennyire adott aktivitási szint mellett a szervezetének szüksége van, mégsem fogy vagy egyenesen tovább hízik. Ha ezt sikerülne megérteni, feltalálnánk az örökmozgót.
2023. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!