Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért állt meg/lassult le a...

Miért állt meg/lassult le a fogyás?

Figyelt kérdés

Üdv! Lassan 15 éve sportolok, de sajnos covid alatt 20 kiló feljött rám. Tekintve, hogy lassú az anyagcserém (enyhe pajzsmirigy alulműködés (vagy felül, fogalmam sincs melyik) de semmi komoly), így a fogyás nyilván nehezebben ment. Májustól elkezdtem egy keményebb diétát (hétfőtől szombat estig napi 1700-1800kcal fölé nem megyek, változatos étrend (csirkerizs, zöldségek, túró, tonhal, 5l víz stb), illetve heti 6 crossfit edzés/minden nap 5km séta eröltett menetben munkába. Vasárnap pedig anyagcsere-boost gyanánt csalónap, amikor telezabálom magam chilis babbal/pizzával/stb. 3-4 hónap alatt lement 20kg, ezzel együtt izmosodtam is kicsit (a korábbi 2XL-es póló, ami a vállamon lógott/hasamon feszült, most fordítva van).De most valahogy megállt az átlag heti 2-3 kg fogyás, pedig nem változtattam semmin. Lehet épp ez a baj? Érdemes lenne a jelenlegi alacsony CH(napi kb 100-110g)/magas rost-diétát pl magas fehérje(napi 150g)/mégkevesebb CH-irányba eltolni? Kinek volt már hasonló tapasztalata?

F/31/185cm



2023. szept. 29. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Megmondtuk már az előző kérdéseidnél is, hogy az 1700 kalória egy 185 cm-es ffinek KEVÉS! Ennyi.
2023. szept. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
De amíg étkezési zavaros vagy - heti 5-6 nap alultáplálkozás, majd cheat day!!! -, addig nem kell csodálkozni semmin.
2023. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Az 5-6 nap deficitet azzal az 1 nap csaló nappal simán tönkre is tudod tenni.


1800 kalória, 185cm, nem fogysz. Teljesen reális lehet.


Én 1600 kalórián alig fogyok valamennyit férfiként, napi 10km sétával és heti 4 edzéssel. Vannak ilyen dolgok, nem mindenkinek van csúcs szuper genetikája.


Magas fehérje meg egyébként is alap lenne egy fogyásnál. 160g-ot minimum be kellene vinned, hogy minimalizáld az izomvesztést, bár ahhoz rendes edzés kellene, nem crossfit..

2023. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

A fent elmondottak mellett: fogytál 20 kilót + az energiaszinted is valószínűleg csökkent, így a napi tevékenységeid + az edzés során már kevesebb kalóriát égetsz, mint korábban.

A ludas ettől függetlenül a hétvégi "csalónapozás", ahol tönkrevágod az egész dolgot, ahogy a 3-as mondta. A 2-esnek is nagyon igaza van, gyanús ez étkezési zavar, nem is kellene most fogyásra gondolnod, előbb ezt rakd rendbe.

De egyébként: persze, ha csökkented a szénhidrátot, akkor a kalóriát is csökkented, tehát összesen kevesebb kalóriát viszel be (nem a szénhidrát a lényeg, hanem a kalória). Viszont érdemes elgondolkozni azon, hogy jó-e ilyesmit tenned, mert annál kevesebb energiád lesz az edzésre (már ez a 100-110g is nevetségesen kevés, de van aki így érzi jól magát).

A harmadik meg, ha az addig tartott súlyodhoz képest híztál 20 kilót, aztán lefogytad azt a 20 kilót (és a crossfit edzésekkel jó esetben talán feljött valamennyi izom is, pláne ha nem ilyenfajta sport volt a 15 év), akkor hova akarsz még fogyni? Vagy már eleve nagy túlsúlyról indultál (a leírásod alapján nem úgy tűnik)?

2023. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 Úgy tudom, sok testépítő is tart heti 1 csaló étkezést diéta alatt, hogy adjon egy löketet az anyagcserének (igen tudom, csaló étkezés meg csaló nap nem ugyanaz :D). Igazából étkezési zavarnak nem nevezném. 2 részre osztott ebédben (hogy meglegyen a 3 óránkénti kaja) van 8-900kcal (kb 300g csirke, 100g rizs, meg brokkoli mellé pl), és azért ezzel elvagyok bő fél napot. Edzés után (ami egyenlő a vacsora+lefekvés előtt-el) meg pl túró+tonhal+shake kombó pl. Szóval éhezni nem szoktam, pedig azért van étvágyam.


Ami a kalóriát illeti, nem csak csökkenteni próbáltam, hanem azért figyelni arra is, hogy a 3 makronutriensből mindegyikből vigyek be a megfelelő arányban.


Hát, 2019 végén voltam 100kg. Az izomtömegem relevánsan nem változott az elmúlt 10 évben, így tudom, hogy kb a 90-92kg lenne nekem az ideális. 2020 elején feljött 20 kg, és kb 2022 végéig ez rajtam is maradt, illetve a covid alatti részleges edzéskihagyás miatt izmot is vesztettem. Aztán most, év eleje óta a hirtelen terhelés miatt kicsit talán izmosodtam, illetve ment le zsír is. De addig, amíg a hasam kijebb van, mint a mellem/nem megyek le 90-92 kiló környékére, nem akarom feladni.

2023. szept. 30. 08:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Testépítőkhöz hasonlítani magad nagy butaság..


Teljesen máshogy működnek, mint egy naturál.


Önmagában csaló étkezéssel nem gyorsítod az anyagcseréd.

Akik egy csaló étkezés után azt látják, hogy a súlyuk csökken, az szimplán csak azért van, mert diéta alatt az ember stresszesebb, nő a kortizol szint így pedig több vizet tart vissza a szervezet.


Egy csaló étkezés pedig ilyenkor lehet mérvadó, mert kicsit mentálisan elengeded magad és ezzel együtt van rá esély, hogy a kortizol által hozott víz az kimegy belőled. Szóval ez csak amolyan mentális dolog.


De, ne vonj meg mindent magadtól és nem lesz szükség csaló étkezésre, pláne nem csaló napra..


Csaló nappal az egész hetes kalóriadeficited el tudod rontani.


170cm, 68kg voltam. 1600 kalória, 140g ch, 30g zsír, többi fehérje.

Minden felálláskor szédültem, 0 motiváció, semmi kedvem nem volt semmihez.

Most 73kg vagyok, dupla annyi szénhidrát, 40g zsír, 140g fehérje.


Igen, több a súlyom, de nem érdekel, mert 100* jobban érzem magam. Ha nem versenyző + nincs jó genetikád kalóriafelhasználást tekintve (márpedig ha ilyen paraméterekkel nem fogysz, akkor nincs jó genetikád), teljesen felesleges sanyargatni magad.

Legyen egy egészséges testzsírszázalékod, valahol 15% környéke, edzz, élvezd a sportot és ennyi.


Sajnos nem mindenki erre született, ahogy én sem, de nem érdekel, mert szeretek edzeni.


De csinálhatod azt is, hogy csökkentesz a kalórián, vagy többet mozogsz. Egyiket sem ajánlom, mert ki fogsz égni belőle. Tapasztalatból beszélek, én már megjártam ezt az utat.

2023. szept. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amiatt hogy telezabálod magad. Mivel ez így kontollálhatatlan valszeg visszaeszed mindazt amit 6 nap alatt deficitelsz. Logikus.
2023. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Akkor az eddigi fogyás biztos csak a kokainfogyasztás miatt volt, amiről nem tudtam.
2023. szept. 30. 18:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Kisebb testsúly mellett az energiafelhasználás is csökken. Kövéren megvolt nálam a havi 2-2,5 párszor a 3 kg fogyás is, a legvégén már alig ment le havi 1kg, sokkal nehezebb volt deficitet tartani. Továbbá a csalónapozás sem jó ha nincs kontroll alatt. Az egész heti melódat el tudod vele cseszni, érdemes arra is tudatosan figyelni, hogy ne told túl.
2023. okt. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!