Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok ááálllandóan...

Miért vagyok ááálllandóan éhes? NEm eszem keveset, sőt!

Figyelt kérdés

délben főtt krumpli, 1 szelet kenyér, 1 tál borsóleves, délután itthon 4 szelet barna kenyér, paradicsommal, aztán bent a városban egy falafel, egy marlenka süti, itthon még most 1 doboz kaukázusi, 2 szelet barnakenyér, paradicsom.

és még mindig éhes vagyok!!!!

igaz mozogtam is de mostanában nagyon éhes vagyok, sokszor eszem, kb úgy mint ma általába úgy (délig gyümit eszem denem ettől vagyok éhes, mert délig csak gyümölcsöt kívánok egyszerűen)

nemtudom hogy fogok úgy lefogyni hoyg mindennap ennyit eszem!!


2011. máj. 25. 19:40
 1/10 A kérdező kommentje:
ja, az esti kenyérhez sajtot is ettem.
2011. máj. 25. 19:43
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért vagy éhes, mert túl sok szénhidrátot eszel, amik hirtelen megemelik az inzulinszintet, de gyorsan le is bomlanak, aztán jön a farkaséhség.
2011. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 TOMAtm ***** válasza:
igy van,egyél több húst meg zsírt és csak minimális szénhidrátot.
2011. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

próbálj reggel enni

tojást, kenyeret zöldségeket hidd el hogy nem leszel ennyire éhes estére

vagy ha ilyen gyümölcsös vagy akkor csinálj joghrutból/tejből gyümölcsturmixot, mehet bele egy banán is és tegyél bele zabpelyhet, magvakat is hidd el hogy elfog teríteni

vagy gyümölcsrizs, zabkása gyümölccsel

túrót keverj ki gyümivel-főleg most az eper-nyamii:)

vagy kenj be egy barnakenyeret túróval, joghruttal, arra pírsd epret, almakockákat

2011. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem tudok már milyen fehérjét enni! húst amúgy sem eszem
2011. máj. 25. 19:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor megszívtad barátom.
2011. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
tehát vega vagy. gratu.
2011. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
énis
2011. máj. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
megjártam a vega étrenddel alaposan magam is.no -mondom- elég öreg vagyok már, kenyerem javát már megettem, átállok a vegetáriánus étrendre úgy próbaképpen morális okokból.ne pusztuljon már el egy állat azért, hogy az én bendőm tele legyen,megteszi egy tányér krumpli is.kitartó voltam, nem vitás.sütöttem a családnak vasárnap rántott bordát, magamnak patisszont, hétköznap, ha pörkölt volt magamnak is,szójából.június elején kezdtem, persze egy idő után állandóan éhes voltam.októberben már szemüveget kellett feliratnom, novemberben vérezni kezdett a fogínyem, szabályosan mint a skorbut...karácsonyi bevásárláskor 2 kilónyi cuccal kiesett a szatyor a kezemből.no mondom, kapd össze magad öreglány,mert nem teszi meg senki helyetted.fokozatosan visszaálltam a régi étrendemre.azóta eltelt két év , jól vagyok, de a vércukorszintem mai napig ingadozik.az állati eredetű ételekben olyan vitaminok vannak, amik elővitaminjai a növényi vitaminoknak,ha nincsenek jelen a szervezetedben, a növényi vitaminok sem tudnak felszívódni, tehát hiánybetegségek léphetnek fel, ezért kell körültekintőnek lenni.nehogy többet ártsunk magunknak, mint amennyit használunk.ezt személyes tapasztalatom alapján írtam.
2011. máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 °:Amigo:° ***** válasza:

Nagyon egyszerű a válasz:

Azért mert nem reggelizel !


Az éhségérzetért két hormon felelős a szervezetben, a leptin és a ghrelin.

Ez a két hormon egymás ellentéte (antagonistája) tehát az egyik csökkenti a másik szintjét és fordítva.

A leptin az étkezés közben kezd termelődni és az agy felé jóllakottság -érzést jelez, és gyorsítja az anyagcserét.

A ghrelin éhezéskor lassítja az anyagcserét és a növekedési hormon kiválasztást növeli.

Reggel magas a ghrelin szint, ezért az anyagcsere mindaddig takarékon működik, amíg a leptinszint meg nem emelkedik.

Ezt a reggeli bőséges étkezéssel tudod elérni.

Hogy tovább bonyolítsam: a nem kiegyensúlyozott hormonszintek a receptorok érzéketlenségét okozzák ,-hasonlóan a cukorbetegséghez, ami miatt egyre több leptin termelődik, de az agy nem reagál rá többet. Így viszont a ghrelin -szint folyamatosan alacsony lesz (éjszaka is) így a növekedési hormon termelésed csökken.

Ez elhízáshoz vezet...


Az étkezésed, nem minősítem, mert egy szar! (hoppá, mégis minősítettem)

:-D

2011. máj. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!