Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi 5 ször fogok keveset...

Napi 5 ször fogok keveset étkezni de várjam meg amíg éhes leszek vagy egyek ahogy következik?

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen érthető a kérdésed.. Mi az a kevés? Ez nagyon relatív.

Azért ezzel nem árt óvatosan bánni, ha tényleg keveset eszel, a szervezeted átáll takarékos üzemmódba, és tartalékolni fog. A te céldo gyanítom nem ez.


Egyébként a legjobb, ha van egy rendszer, amit kialakítasz az étkezéseket illetően. Minden nap kb. ugyanakkor egyél.

Azt nem jó megvárni, hogy nagyon éhes legyél, mert akkor fennáll a veszélye, hogy sokat egyél.

De ha eddig mondjuk 3x ettél egy nap, és most elkezdesz 5x enni, eleinte nem leszel éhes, mikor tízóraizni fogsz, hiszen a szervezeted ahhoz van szokva, hogy pl. 8 órakor tap tápanyagot, és azzal ki kell húznia mondjuk 13 óráig. De ha te most 10 óra körül eszel kicsit, még nem leszel éhes, hiszen a szervezeted úgy tudja, csak 13 óra körül kap újra energiát az ételekből. Tehát ez idő, amíg átáll a szervezet arra, hogy te egy nap 5x eszel.

2014. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

De ha kevesebbet eszik az ember, akkor logikus a hamarabb megéhezés, legalábbis én így működöm.


Nos, nem tartom értelmes dolognak, ha az ember eszik, ha nem éhes, ahogy azt sem, ha nem eszik, amikor éhes. Olyan ritmus és mennyiség kell, ami pont jó. Azt meg lehet csinálni, hogy ha nem vagy éhes tízóraikor, akkor valami olyan könnyűt eszel, amit nem éhesen is tudsz, kis zöldséget vagy ilyesmit... De ez csak egy kósza tipp, én nem szoktam ilyeneket csinálni.

2014. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kb. 3 óránként egyél!
2014. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!