Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 750 kalória elég?

Napi 750 kalória elég?

Figyelt kérdés

Minden fogyókúrával foglalkozó oldalon azt olvastam hogy egy diétázónak minimum 1000 kalóriára lenne szükség. Én ezt igazából megoldom 750 kalóriából, mert csupa laktató dolgot eszem a nap folyamán. Azonban mégis bizonytalan vagok, hisz nem tudom hogy ez koplalásnak számít-e.

Étrend:Reggeli: 1 db abonett két csirkemellsonkával

ebéd: Activia zabkása egy csomag jóreggelt kekszel

vacsora: magos zsemle light margarinnal és két csirkemell sonkával

Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L 163 cm-91 kg


2015. máj. 12. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
keves. raadasul szar az egesz.
2015. máj. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
buta vagy mint egy tök..nemhiába lettél 14 éves korodra majd 100 kiló -.-
2015. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A szükséges tápanyagok bevitelével nem nagyon igyekszel, azt látom. De ha jól csinálnád, akkor is rossz lenne a koplalás, jelentősen megnő az izomvesztés kockázata és persze egyéb gondokat is okozhat az, ha kevés a kalóriabevitel, bár ezt leszámítva megvannak a szükséges tápanyagok - amelyek egy részénél egy ideig (hetek? hónapok?) nem okoz nagy gondot a hiány, van tartalék. A fehérje nem ilyen, úgyhogy nem komoly kockázat, de elkerülhetetlen az izombontás az esetedben. A testednek KELL fehérje, ha nem viszel be eleget, elveszi az izmoktól, nem tud mit tenni.


Az, hogy az ember jóllakottnak érzi-e magát, teljesen más dolog.

2015. máj. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja most olvasom, hogy 91 kiló... Akkor főleg nem értelek. Ennyiből nem lehet olyan nehéz fogyni, viszonylag sok kalória mellett sem. Feledd a 750-et, az 1000 kalóriát, ami a legtöbbünk szerint szintén koplalás, az általában minimumnak tartott 1200-at, nekem az 1500 kcal is merésznek tűnne, de kipróbálhatod, hátha Te bírod. Az már nem olyan picike, hogy bajod legyen belőle. Már ha jelentősen javítasz az étrendeden...
2015. máj. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Koplalás és az összetétel is nagyon gáz!

A Jó reggelt kb. 70% szénhidrát, a negyede színtiszta cukor.

2015. máj. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem elég, neked.. ki tudja (nem túl sanszos)


Főleg, ha értéktelen hulladék kajákkal (szemét kajákkal) viszed be.


Teljesen fölösleges abonettet meg zabot, kekszet enni. Zsemlét meg egyéb gabonás cuccokat. Ezeket 2 ember eszi:

- aki éhező, és tök mindegy mit eszik de neeeem akar még ma éhenhalni

- aki hízni akar.. vagy mindegy mit eszik, elropogtat valamit a kajája mellé. Bírja, nem bírja, ő tudja.


Te 91 kilósan valószínűleg nem igazán bírod a töltelékkajákat, valamire érzékeny lehetsz (glutén, tejfehérje, ki tudja ezek a gyakoriak)

2015. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az alapján, amit leírtál 558 kalóriát eszel a következő felosztásban: fehérje 23g (16%), szénhidrát 76g (55%), zsír 18g (29%). Na már most a te szervezetednek szüksége van minimum 1432 kalóriára, és így fogysz fél kilót hetente. Ezt nagyon maximum leszoríthatod 1300-ra, de azt is max úgy, hogy mellette sokat edzel, így az 1300 kalória úgy jön ki, hogy elégetsz heti 1000-2500 kalóriát. Ezt pedig nagyon leegyszerűsítve a következőképp kéne elosztani: fehérje 98 g (30%), szénhidrát 162 g (50%), zsír 28g (20%). Ez persze nincs kőbe vésve, elég nehéz pl. a max 20% zsírt tartani, nem is feltétlenül szüksééges, de a 16% fehérje nagyon kevés.


Következő, amit vegyél figyelembe: a szénhidrátok legyenek lassú lebomlásúak, azaz teljes kiőrlésű kenyér, durum tészta, barna rizs. A barna rizs különösen ajánlott. A zabpehely a szénhidrátok királya, tele van rosttal, ami segíti az emésztést, plusz igazi lassú lebomlású szénhidrátforrás reggelire tökéletes. Szénhidrátok a zöldségek és a gyümölcsök is, ezek szintén magas rosttartalmuk miatt nagyon jók. A gyümölcsökben van ugyan gyümölcscukor, de ennyi belefér. Kivétel pl. a banán, ami elég magas kalóriatartalmú, ennek ellenére mértékkel nyugodtan fogyasztható. Na de ha már cukortartalom: Minden cukor is szénhidrát. Ezek nagy részéből szinte azonnal zsírt képez a szervezeted. Szóval cukor nincs, illetve csak sátoros ünnepekkor. Vannak természetes cukorpótlók, amik többnyire cukoralkoholok, szintén tartalmaznak kalóriát, de valamivel kevesebbet, valamivel jobb lebomlással. A mesterséges édesítők közül sok a 0 kalóriát közelíti. Fehérjeforrásnak a legjobbak a sovány szárnyas húsok (pl. csirkemell), a marha sovány részei, zsírszegény túró és cottage cheese, tojásfehérje, halak. Zsírból telítetlen zsírsavakat kell bevinni, nekem azonban az a tapasztalatom, hogy akármilyen sovány fehérjéket eszel, azzal össze is jön a zsírmennyiség is. Ennyit a makrotápanyagokról.


Ami pedig szintén nagyon fontos: mozgás. Higgy nekem, enélkül nem fog menni, csak éhezel, aztán eleged lesz és bezabálsz. De ha edzel mellette (heti min. 3 alkalommal, rendesen) akkor a következő fog történni: Nemcsak fogyni fogsz, hanem erősödni is (ehhez kell a magas fehérjebevitel is)! Amink következtében egyre többet tudsz majd edzeni, egy edzés alkalmával lemozogsz akár 6-800 kalóriát is (simán, te is, pár hét után), amit hozzáadhatsz az 1300 kalóriádhoz, tehát éhezned sem kell. Közben pedig mire lemegy rólad a felesleg nem csoffadt leszel és morcos, hanem izmos, erős, egészséges és kiegyensúlyozott. Én a magam részéről leginkább a konditermet javaslom, akinek pedig anyagilag belefér, annak a személyi edzőt is, egyrészt ő ért hozzá, másrészt motiváló az is, hogy megbeszéltétek, ő vár rád, nem lehet ellógni az edzést. A futás átlagembereknek egyedül állóképesség növelésre jó, másra nem nagyon.


Még valami: a csokit is számold bele a kalóriákba. Meg a csipszet is. Ilyeneket persze ne is egyél, ha lehet, de ha egy kocka csoki becsúszik, abból még nincs semmi. De számold bele, és tarts mértéket. Ez minden "bűnös" ételre vonatkozik.


Szerintem ezzel bőven kimerítettem a kérdést. Ja, nem! A legfontosabbat kihagytam! NE gondold azt, hogy le tudsz fogyni sity-suty, aztán ehetsz úgy tovább, mint előtte. Egyrészt mennyi idő alatt híztál meg? Nem fogsz a tizede alatt lefogyni. Nagyon max az 1 kg/hét fogyás lehet, tehát ha 20 kilót akarsz fogyni, az MINIMUM fél év. És persze ha megvan a cél akkor is ezt az életmódot kell folytatnod. Nem állhatsz vissza arra, amivel meghíztál, hacsak nem akarsz újra meghízni.

2015. máj. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#7: Igazából nem a 16% fehérje a kevés (én is annyit eszem és tökéletes), hanem a 23g... A fehérjénél gramm igény van, a zsírmentes testsúly, aktivitás és egyebek függvényében, nem százalék. Nem tudom, ki találta ki a százalékozást, de nincs sok értelme. Kevés kalóriánál túl kevés fehérje jöhet ki, soknál brutál sok... A test egyszerűen nem így működik.
2015. máj. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ebben 80%-kal egyetértek, de ez itt szinte elvont kérdés.


Bakker, szerencsétlen éhező itt durván fele annyit eszi mint amit úgy mininmum jó lenne neki, azt is miből.. Szóval ez a jó, jobban teljesítünk mint 4 éve :D

2015. máj. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. Ebben igazatok van, valóban nem jól írtam. Talán egy kicsit túlegyszerűsítettem a dolgot.
2015. máj. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!