Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ti akik kalóriákat számolgatto...

Ti akik kalóriákat számolgattok ti napról napra hétről hétre fogytok?

Figyelt kérdés

Folyamatosan ugyan annyi kalóriákat visztek be vagy vannak kilengések?

Esetleg stagnáltok néha?



2015. máj. 19. 08:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 1400-1600 között eszem, soha nem ugyanannyi, de mindig a kettő között van. Mindennap mérem magam (nem túl jó dolog egyébként) és nem hogy nem fogyok egyenletesen, de sokszor még több is a súlyom, akkor kicsit elszomorodok,ilyenkor összeszorítom a fogam, és csinálom tovább. Aztán pár nap múlva meg jön a meglepetés: hirtelen 1.5 kilóval könnyebb vagyok.. Február közepe fele kezdtem, azóta lement 8,2 kg. Nem egy gyors folyamat, de a pajzsmirigy alulműködésemhez képest nem is rossz, és tekintve hogy egyáltalán nem éhezek!:)

2015. máj. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

én nem számolom olyan szigorúan a kalóriákat, de hogy mit eszek meg, azt szigorúan nézem.

Nem izgat, ha párolt brokkoliból és paradicsomból, uborkából eszem magam degeszre, mert tudom, hogy nem csak üres műkajákat eszek.

Mivel én tojást, sovány húsokat, zöldségeket és gyümölcsöket eszem főképpen, így nehéz sok kalórát összehozni, szerinte kb. 1200 kcal lehet egy napra (én alacsony vagyok, és ülőmunkát végzek, több nem kell)


Szerintem a kalóriaszámolgatás helyett inkább csinálj egy listát a jó és rossz ételekről, jó pl. a brokkoli, rossz a fehér kenyér.


És ami nekem iszonyú sokat segít: heti 5x edzés.

Így egyenletesen fogk, de nem csak vékonyabb hanem formásabb, csinosabb is vagyok az edzések miatt.

2015. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Első és második válaszoló! Hány kg vagy most és hány cm?
2015. máj. 19. 09:12
 4/15 anonim ***** válasza:

Napról napra talán nem, de hétről-hétre már jócskán látszik az eredmény.

Az ugyanannyi kalória pedig unalmas és kivitelezhetetlen. A franc se akar ennyire rágörcsölni. A lényeg, hogy fogyok.

2015. máj. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért kérdezgetlek benneteket mert, én az első héten 1300 kalória átlagban ettem fogytam 1 kilót, aztán jött hogy azt vettem észre hogy 1300-1600 kalóriákat eszem és hetente 1 szer van 2000 kalória amit megeszek.

Közben közben a súlyom lefele nem ment csak ingadozott.

Aztán azóta 2 és fél kilót fogytam 36 nap alatt.

De kevésnek találom mert már vagy 3 hete van hogy nagyon ingadozik a súlyom és azóta nem ment lentebb a súlyom, csak fél-1 kiló eltérésekkel.

Szóval lemegyek 64 kilóig de mindig vissza megy 65-re.

Lehet hogy sokat eszek?

2015. máj. 19. 10:33
 6/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Én 154 cm vagyok, 103 kilóról indultam, és most vagyok 94.8.

Nekem tényleg nagyon lassan megy a fogyás, van aki 60 nap alatt fogy közel tíz kilót, nekem ennyi idő alatt lement max 2,5-3. Nem tudnám meg mondani hogy mi az oka, talán tényleg a pm. De mindegy is, ha lassan is, de az a lényeg hogy fogy az ember. Egyébként én is megválogatom hogy mit eszem, fehér lisztet, de még tj lisztet sem eszem, cukrot, mindenféle löttyöt elhagytam, ami maradt: túró, tojás, hal, sovány húsok, gyümölcsök, tej, zabpehely, maglisztek, stb. Igazából engem nem zavarna ha a súlyom stagnál időközönként, de sokszor van olyan hogy mittudomén most 94.8 vagyok, holnapután meg újra 95.5, így ugrál fel le, és csak 2 hét után merem elhinni hogy lement x kiló. Mondjuk az is lehet hogy a tropára ment hormonháztartásom is lehet az oka, ugyanis 2 éve nem menstruálok, csak évente 1x

2015. máj. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
tj liszt--> *tk-teljes kiőrlésű
2015. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. 163 cm vagyok és 57 kg. 50 kg-ra szeretnék visszafogyni.
2015. máj. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: az 1-2 kg oda-visszával ne foglalkozz. Elég ha kevesebbet iszol vagy épp többet, elég, ha nem voltál nagy wc-n vagy épp hasmenésed volt, elég ha nem ettél vagy ettél levest, elég ha izzadós vagy épp nem izzadós napod volt és máris mást mutat a mérleg. Ha meg ezekből kétféle eltérés is volt egyszerre akkor lehet ijedezni vagy éppen feleslegesen örülni.

Elég kötött diétám van, mivel a testépítős diétát használom. Ehhez hozzá tartozik, hogy minden nap ugyanannyit eszem, azonban van heti egy ún. csaló nap. Ilyenkor bármit és bármilyen mennyiségben ehetek. (Persze akik komolyan sportolnak, nem csak úgy csajos-hobbi szinten mint én azoknak még a csaló napon is megvan, hogy mit ehetnek.)

Amikor elkezdtem nagyjából egy hónapig nem történt semmi, utána havi 1,5-2 kg-ok mentek le. Most 163/54 Még 2-3 kg-ot szeretnék lejjebb menni, de ugye az utolsó pár kg a legnehezebb.

2015. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én 5-dik napja nem eszem kenyeret ismét és minimális fehér lisztet a levesekben habarásként.

Minden nap eszem tojást, túrót elég sűrűn 2 naponta és tejet is minden reggel iszom a kávéhoz.

Rengeteg cukor fogyasztásom volt amit le csökkentetem , a teába édesítőszert használok.

Ma lesz az 5-dik napja hogy kevesebb fogyasztok szénhidrátot.

74 g/177-ből , 190/191, 121/202, 50/175, ma járok a 56/177-ből.

Nekem a napi kalóriakeretem 1414 kalória és 71 gramm fehérje, 177 gramm szénhidrát és 47 gramm zsír az ajánlott tápanyag elosztásom akkor mikor nem sportolok semmit.

Ez általában több szokott lenni ha sportolok.

Ma még csak 853 kcal evészetnél járok.

37 napja vezetem rendszeresen az étkezéseimet és nem hagytam ki egy napot sem.

A legtöbb kalória amit eddig bevittem a diéta ideje alatt az 2237 kcal de még ekkor is a kalóriabázis szerint mínuszban voltam mert sportoltam aznap.

Egyetlen egy nap voltam csak pluszban 6 napja 40,39 kcal-al.

Ahogy tükörbe nézek látom hogy fogytam egy kicsit, már a kulcs csontom is ki dudorodik egy kicsit eddig semmi nem látszott.

Viszont csípőmön combomon mellen csak 1-2 cm mínusz van csak.

Ennek tényleg ilyen lassúnak kell lennie?

Az egészben az nyugtat hogy ilyen lassú folyamat hogy a tudat hogy legalább nem hízom és minimálisat azért fogyok, és nincs olyan sűrűn falhatnékom.

Van egy ismerősöm heteken keresztül szedett étvágy és zsírégető kapszulát egyben és napról napra fogyott, aztán abbahagyta és vissza hizta a leadott kilóit.

2015. máj. 19. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!