Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Pánikolok, nem sikerült...

Pánikolok, nem sikerült lefogyni csak súlyt tartani hogyan tovább?

Figyelt kérdés

5 hónap alatt.

Azon gondolkodom hogy csak annyit fogok enni amíg még jól érzem magam, amíg erőmben vagyok,az étrendemnek a felét fogom csak enni és rengeteget iszom helyette.

Vagy így hirtelen egyik napról a másikra kicsit erős lenne?



2015. jún. 7. 07:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem írsz semmit az étrendedről. Miket eszel, mennyi szénhidrátot, mennyi fehérjét (Hús, hal, tojás), mennyi zöldséget?

Ezek aránya határozza meg, hogy fogyjál.

2015. jún. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Meg arrol se mondtal egy szot se, hogy milyen sulyrol akarsz lefogyni, milyen magassag mellett. Ha irrealis celt tuztel ki, nem csoda ha nem sikerul.
2015. jún. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

158 cm és 65 kg vagyok. És mindent eszek, a cukrostól az olajosig a fehér lisztig mindent.

Csak kevesebbet mint mikor csak híztam.

De ezek szerint még mindig csökkentenem kell a mennyiségeket.

2015. jún. 7. 09:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát ha mindent eszel, akkor ne csodálkozz!

Inkább gondold át, mi az, hogy "mértékkel". Lehet, hogy az a "mértékkel" is sok, és nem is kell drasztikus váltás ahhoz, hogy beinduljon a fogyás.

Saccold meg, hogy mennyi kalóriát viszel be, milyen arányban, és ez hogy viszonyul az ajánlott kalóriabeviteleddel, figyelembe véve az alapanyagcserédet + a fizikai aktivitásodat.

- ha sok a bevitt kalória, valamennyivel csökkentsd tovább az adagokat

- szabadulj meg az üres kalóriák nagy részétől. Nem muszáj mindent megvonnod magadtól, legfeljebb egy kicsit lassabban fogsz fogyni, ha többé-kevésbé folyamatos fogyást sikerül elérni, az sem baj, ha kicsit tovább tart, de érezd jól magad a bőrödben:)

2015. jún. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kb. súlytartó fele koplalás, nem jó étrenddel tápanyaghiány, ne tedd. Még sokat mozogni is jobb alternatíva, márpedig arra se szokott sikerülni rávennem magam kb. soha, de inkább, mint a koplalás.


Amúgy én 3 évig igyekeztem olyan keveset enni, amennyit bírtam (ha éhes vagyok, eszem, mert pokolian idegesítő, ha nem s néha persze nem jött össze az odafigyelés), így ettem 2000 kilokalóriát... No, ez az utolsó kilóknál már nem segített. Felezve nem is műküdnék, okos testem van, kiköveteli az energiát, de fogyni necces.

Persze sokan bírják a koplalást, nem tudhatjuk, Te milyen vagy, de hogy a testedet rossz megfosztani a tápanyagoktól, az biztos, bármilyen jeleket ad vagy nem ad, éhezni fog.


Mennyit eszel most?


Szolidan csökkentsd s valamelyest alakítsd át. Nem kell drasztikusan, de ha keveset eszel, még fontosabb, hogy értelmes ételek legyenek azok, tápanyagdúsak. Sokan jól teszik, ha figyelnek a nagy inzulinválaszú ételekre, ilyen-olyan okból. Nekem nem kavarnának be a fogyásba, ha képes lennék elviselni az éhséget, amit okoznak nálam. Vannak jobb, laktatóbb ételek.

2015. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Miért pánikolsz? (ez mindig rossz DÖNTÉS)


Miért nem sikerült fogyni?

Mindenki annyit eszik amennyitől még jól érzi magát, pocsékolás (vagy hedonizmus) többet enni. Én pl. többet eszem szerintem, de jah, én betudom annak az egészet, hogy szeretek enni, többnyire nem eszem rossz kajákat, meg edzem, nyugodtan izmosodhatok, elférne rajtam. De nem kell többet enni mint ami szükséges, én sem vagyok a koplalásos fogyás pártján, de egyszerűen sok élelemre nincsen szükségünk. Persze többre van mint egy hörcsögnek, de nyilván kevesebbre mint egy elefántnak. Szóval ezt tudni kell azért belőni.


Meg ha már eszel, az hasznos, tápanyagdús legyen és ne valami üres vacak ami csak a hormonrendszeredet zavara össze és megbetegít.

2015. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Reggel ittam 2 dl tejeskávét házi tejből 1 kávéskanál kristálycukorral.

Tízórai 20 dkg szamóca porcukorral.

2 dl tejeskávé 1 kávés kanál kristálycukorral.

Ebéd zöldborsó leves májgaluskával, 2 szelet rántott csirkehús, kb 15 dkg petrezselymes krumplival, és káposzta salátával. (fejeskáposzta, uborka, vöröshagyma zöld, só) ma eddig ezt ettem.

Estére még eszem 1 db tükörtojást káposzta salátával.

2015. jún. 7. 12:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Aki tejet, cukrot meg krumplit eszik, az nem parázik a hízáson.. tehát lehet ezekkel is fogyni, de ha én tényleg nem akarok hízni, akkor biztos hogy nem nyomok pont krumplival szénhidrátot a testembe. Most más kérdés, hogy kis mennyiségben általában belefér, meg most én is 1 kiló krumplit tettem a körömpörihez, DE aki fogyni akar, az a salátát meg a káposztát eszi.


És végképp nem a cukrot meg a tejet :D


Azért van kókusztej meg tojástej, hogy ne kelljen borjúhizlalóval tölteni a csajok zsírpárnácskáit, ezt nem írta még neked senki itt a fórumon? Na most akkor én írtam:

Zsírtej + eritrit kell a kávéba, nem tehéntej és cukor. Aztán ha már tényleg súlytartón leszel akkor oké, hagyd az eritritet mert drága meg mittudomén, bár szerintem akkor is lehet azt használni méz vagy cukor helyett (bár súlytartásnál pár gramm méz/cukor is mehet).


Nálad annyi a probléma, hogy elvileg fogynál még, egyébként biztos tök jól eszel, de a te céljaidnak nem megfelelő. Ezért emeltem ki a tejet, krumplit és a cukrot.


Összkalória beviteledet nyilván nem tudom, te kiszámolhatod, de úgysem ismerjük az anyagcserédet és a metabolikus egészségedet.. úgyhogy fölösleges. Azért a tej a metabolikus állapoton képes elég durván rontani, szépen tönkretenni a női hormonrendszert. De azért a férfiakét is.

2015. jún. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

2 dologtol fugg a sulyod:

1.A sportolastol

2.A fizikai termeszetedtol


Az eteltol is fugg de edeskeveset.


En, vannak olyan napok ,hogy 4 becsiszeletet megeszek vacsorara es meg igy is 169-176cm es vagyok es 60 kg.

2015. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pici vagy, az alapanyagcseréd nyilván alacsony, ehhez képest magas kalóriatartalmú cuccokkal tömöd magad, arról meg, hogy mozognál valamit, nem teszel a világon semmi említést.


Egyed pontosan ugyanazt, mint eddig, de menj el mindennap két órát tempósan sétálni, garantáltan fogyni fogsz.


Vagy edd ugyanazt, mint eddig, de hagyd ki belőle az összes cukrot, ideig-óráig szintén fogyni fogsz.


Ha viszont mozgás nélkül egyre kevesebbet eszel, akkor a tested leköveti tárolással/anyagcsere-lassítással, és egyre kevésbé lesz hatékony a diétád, a végén már alig eszel, mégsem fogysz szinte semmit.


Megoldás: ha pánikolásra jut energiád, jusson arra is, hogy felemeld a hátsó feled, és végezz 5-10 óra testedzést minden héten. Kb. azonos táplálékbevitel de jóval több kalóriaégetés mellett garantáltan fogyni fogsz.

2015. jún. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!