Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Gyümölcs diéta alatt, valaki...

Gyümölcs diéta alatt, valaki segítene?

Figyelt kérdés
Sok helyen sok eltérő tanácsot olvastam a gyümölcsökkel kapcsolatban, hogy egyáltalán vagy csak nagyon kis mennyiségben szabad fogyasztani. A helyzet a következő: átlagosan 800 kcal-t eszek egy nap, plusz-mínusz 30 kcal, feljebb vittem már 900 kcal-ra az utóbbi időben, mert sokszor még a 800-at sem értem el. Az étrendem főként csirkehúsból, párolt zöldségből, zabból áll, ha eszek is szalámit vagy bármi kicsit kevésbé egészségeset, azt szigorúan a kalóriakereten és a tápanyageloszlás keretei közt teszem. Mostanában sok gyümölcsöt is eszek, főként görögdinnyét és fagyasztott meggyet. A kérdésem az, hogy ezek akadályozhatják a fogyást? Tudom, hogy főként szénhidrátból állnak, de a fogyókúrás szénhidrátmennyiséget nem lépem túl. Olvastam már azt is, hogy a gyümölcscukor azonnal zsírrá alakul. Elbizonytalanodtam, segítenétek?

2016. aug. 22. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyümölcscukorból csak egy kis mennyiséget képes a máj tárolni (az izom nem tudja felvenni). A feleslegből zsír lesz.

8-900 kcal nagyon kevésnek tűnik.

2016. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Deficitben fogynod kell, egyszerű cukrok s fruktóz/glükóz ide vagy oda. A saját családom fogyási tapasztalatai is ezt mutatják, nemcsak a tudomány, logika, fizikai törvények...


Van, akinek érdemes kerülni, mert nincs rá keret, ha fejreáll sem. S nyilván van, akinek valahogy bekavar, de hogy deficitben nem fog zsírtartalékot képezni, az elég bizonyos.

2016. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt a legnagyobb gond a 800 kcal étrend, nem a gyümölcscukor. Miért eszel ilyen keveset?
2016. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, eleinte még az 1200 kcal-t is nehéz volt betartani, hogy ne lépjem túl, most meg már a 800-at is alig eszem meg. Az alapjárat kalóriaégetésemet nem igazán tudtam kiszámolni, mert valahol 1500, máshol 1800 körülibértéket mutat...
2016. aug. 23. 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Változtass a hozzáállásodon. Egyél, nem hiszem, hogy nem tudsz, ez inkább félelem, önszuggesztió s a lightos kis ételeid hatása. Ehetsz töményebb ételeket is, persze kitapasztalva, mi nem laktat túlzottan. Nem éheztetheted magad.
2016. aug. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor mit tanácsoltok, hány kalória lenne a normális, amivel fogyhatnék? Egyébként köszönöm a válaszaitokat!:)
2016. aug. 23. 12:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a "hány" kalória a kérdés, hanem a kalória deficit!

Ha nem megy már le a felesleg csak az étkezéssel (nagy túlsúlynál, diéta kezdésnél meglódul lefelé csak a kevesebb/másabb ételek miatt is) akkor el kell kezdened intenzívebben mozogni. Ehhez meg megint kalória kell különben felborulsz. Meg kell találni az egyensúlyt.

Nem írsz infót magadról, plusz súlyról, mozgásról így csak találgatni lehet.


(a 800 kalória felnőtt embernél szinte csak "orvosi felügyelet mellett" folytatható huzamosabb ideig (károsodás nélkül).

2016. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!