Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan szamolom a kaloriat?...

Hogyan szamolom a kaloriat? Pl babfozelek eseteben?

Figyelt kérdés

Tegyuk fel, hogy fel kilo mirelit babbol, 2 evokalanal 12%os tejfollel, 2 evokanal graham liszttel, pl 1 liter vizzel keszitem valamennyi olajjal.

Ezeket a kimert osszetevoket lemerem merlegen, feljegyzem, megfozom.

Es tovabb?

Nem ertem az egeszet. 😕

Adva van egy nagy adag babfozelek kifozve nem tudom 2000 kaloria, ebbol kiveszek magamnak 15 dekat amit lemerek es elosztom az osszkaloriat a kivett mennyiseggel?

Jol gondolom?

De van ami nyersen tobb kaloria mint fozve vagy nem?


2016. szept. 10. 15:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jobban jársz, ha nem eszel babfőzeléket.
2016. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Miert mi van a bafozelekben?

Ma pl ebedre sikerult megennem -kenyer nelkul termeszetesen- 350 kaloria babfozeleket. Mi a problema ezzel? Termeszetes CH forras egeszseges is.

Graham lisztel suritem, nagyon keves olajjal.

Nem latom be miert ne ehetnem belole...

2016. szept. 11. 21:44
 13/21 anonim ***** válasza:

A 11-es válaszoló a "nem eszem olyat, amiben kalória van" tipusú fogyókúrát tartaná, aztán ha elérte a célt, utána meg megeszik mindent, ami a szeme elé kerül, mert annyira kiéhezett minden normális ételre.


Kérdezö: nyugodtan egyél, amit akarsz, ha belefér a napi keretedbe (meg nagyjából az összetétel is stimmel), sokkal több eredménye lesz, mint a mindent kitiltok tipusú "étrendnek"

2016. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
#13 nagyon mellé lőttél kisgyerek, nagyobb baromságot nem is írhattál volna. Minek egyen babfőzeléket, ha ugyanazt be lehet vinni olyan kajából, amit nem több idő kiszámolni, mint megenni. Csirke-rizsben már ott is a ch. Am eszembe nem lenne ilyen "fogyókúrát" tartani, majd ha a tömegelés után indokolt lesz szálkásítok.
2016. szept. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mi a f4szért kéne pont csirke rizst enni?
2016. szept. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehezebb egy babfőzelék 100g ra vetített kcal tartalmát kiszámolni, mint a csirke-rizsét. Kiszámítási mód:

Bab tömeg (g) x bab kcal/1g (fontos, hogy 1 gramm)


Tejföl tömeg (g) x tejföl kcal/1g


Graham liszt tömeg (g) x graham liszt kcal/1g


Olaj tömeg (g) x olaj kcal/1g


Fazékban lévő ételek össz kcal száma / fazékba lévő étel tömege.



Ha olyan alapanyagokat teszel az ételbe, melyek 0 kalóriásak pl. só, víz, azokat nem kell mérni, mert nem befolyásolják a fazékban lévő kalóriák számát.

2016. szept. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

ma 00:15-ös: a 13-as vagyok és elégggé mellélöttél a "Kisgyerek" megnevezéssel, mert már elmúltan 40 éves.


Emellett egy normális ember nem csirkét meg rizst akar enni élete végéig, ugyanis az evés élvezet is, nemcsak tßaplálékfelvétel. EZÉRT is eszik minden ÉRTELEMS ember sokfélét, minél változatosabban.

2016. szept. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves 17es! Nagyon aranyos vagy 😊

Ne hagyd magad. Nyilvan nem vitaforumot akartam letrehozni. De ez esetben emberunk valoszinuleg valami agyatlan gyuros testepito , aki a csirke rizs kombon nem lat tul.

Kerdem en a rizs is dietas? Megnezted mar mennyi kaloria van a feher rizsben? Atyagatya 😁😁

Na de visszaterve igen en is azt gondolom, hogy tobbet er az a fajta etrend ahol nagyjabol mindent lehet enni.

Csak jelzem, hogy nalam se cukor se feherliszt se rizs se krumpli se feherlisztes teszta nem jatszik. Ergo semmifele edesseg es ragcsa sem.

De ugyanakkor megeszem a babfozeleket mert ertekes CH forras amiert a testemnek meg kell kuzdeni es nem olyan egyszeru CH mint a feherrizs ami egybol felszivodik. Nos akkor aruld mar el kedves kotekedo hogy miert is jobb a rizs?

2016. szept. 12. 13:05
 19/21 anonim ***** válasza:

#15 mert ez a legjobb ár-érték arányú kaja.

#16 leírtál több sor egyenletet a kiszámolásra, amíg pl a csirke pulyka vagy tonhalnál annyi, hogy feldobod a mérlegre.

#17 Ugye, milyen könnyen lehet dobálózni valótlan állításokkal? Remélem most már átérzed.

Ezt az "evés élvezete" dolgot már láttuk az amerikaiaknál, olyan dagadt a legtöbb mint a disznó.

#18 Tudom mennyi kalória van a rizsben, pontosan a kalóriatartalma miatt kell enni, hogy legyen energia az edzéshez. Ha nem kéne energia, elég lenne csak húst enni. Viszont azt kifelejtetted a képletből, hogy egy kicsit sem értesz hozzá. Ugyanis a rizs a hússal kombinálva lassan szívódik fel, ennek utána lehet nézni. Barna rizs meg még jobb. Ui: az ilyen "agyatlan" testépítők valószínű jobb testtel rendelkeznek, mint te valaha fogsz.

2016. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ma 14:30-as: remélem, sikerül felfognod, hoyg sem a kérdezö, sem a válaszolók nagy része NEM TESTÉPÍTÖ, hanem normális ember, aki fogyni vagy súlyt tartani akar.
2016. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!