Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi fehérjét és szénhidráto...

Mennyi fehérjét és szénhidrátot számoljak testsúlykiló grammonként?

Figyelt kérdés
170 cm vagyok és 96 kiló, ülő munkát végzek egészen reggel 7-től délután 5-ig az irodában ülök úgy, hogy nem sokat mozgok. Fogynom kellene nem is keveset, mert ez így nem jó. Mennyi kalóriát vigyek be, illetve mennyi fehérjét és szénhidrátot, hogy meginduljon a fogyás? Tudom, hogy elengedhetetlen emellett a mozgás is, majd megpróbálok heti 3-szor mozogni 1-2 órát. Illetve tudom, hogy se cukor se liszt a diéta alatt. Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. márc. 15. 19:25
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Fehérjét -bár a korodat nem írod- 1,8-2g-ot lehet bevinni testsúlykilogrammonként, szénhidrát meg attól függ, hogy mennyire vagy hízékony / milyen a testalkatod, de látatlanban annyit tudok mondani, hogy próbálgatni kell. Kezd el 2 g/tskg és ha beindul a fogyás akkor jó. Ha nem akkor csökkenteni kell a szénhidrátot.

Ha a többi tényező változatlan (ülő munka, 3x mozgás) és megáll a fogyás akkor csökkenteni kell a szénhidrátbevitelt még tovább, de azért ésszel. mondjuk 0,2g-ként.

Többszöri adagokra oszd szét a főétkezést (ebéd 3x, vacsora 2x).

Zsír az a legjobb ha innen-onnan nem jön össze semmi, csak direktbe fogyasztod az étkezés közben (én két evőkanállal szoktam betolni) kedvező összetételű növényi olajat - pl. lenmagolaj, szőlőmagolaj, stb.

2017. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen bocsi a korom lemaradt 21/F. Köszönöm a választ, akkor eszerint fogom elkezdeni.

2017. márc. 15. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Fehérje 1-2 g/ttkg (felesleget nem számolva), jobb, ha inkább 1,5 megvan, ennyi aktivitáshoz akörül már OK.

A szénhidrátot tapasztald ki.

Zsír minimum fél g/ttkg, de lehet több gramm is, csak akkor a szénhidrátra szinte semmi nem jut, ami persze nem baj. Kinek mi jön be.

Az nem igaz, hogy nem ehetsz lisztet, sok diétában lehet enni. A kalóriadeficitet nem teszi mágikusan semmissé a gabona.

2017. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges számolgatni... egyél alacsony zsírtartalmút és sportolj...
2017. márc. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2017. márc. 18. 11:41
 6/7 anonim válasza:
Mi az, hogy testsúlykilogrammonként? A súlyt newton-nal mérjük!
2017. márc. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2017. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!