Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért hízok emellett is?

Miért hízok emellett is?

Figyelt kérdés

Nem eszek sőt,mostanában 500-600 kalória kőrül eszem,de emellett is híztam,már 3 kilót...

Ennek lehet az oka,hogy ez kevés? Nem merek ennél többet enni!



2017. máj. 29. 11:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Most azonnal ebédelj meg rendesen. Süssél húst egy-két szeletet és egyél hozzá annyi zöldséget, amennyivel tökéletesen jóllaksz. A tányérodon legyen egy kis adag gyorsabb típusú szénhidrát, pl egy negyed bögre barna rizs vagy bulgur. Ettől biztosan nem fogsz elhízni, de jól laksz és ellátod a szervezeted tápanyagokkal.

Ha rettenetesen aggódsz a súlyod miatt, akkor sütit ne egyél utána, viszont menj el néhány óra ,múlva mozogni valamit. Ezt ismételd, amíg egyszercsak egészséges leszel.

2017. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan hízol? Mert ez olyan durva éhezés, hogy tuti fogynod kéne. És az is furcsa, hogy így tudsz létezni. Én csak pár napig nem ettem nagyon egy betegség miatt, és majdnem 5 kilót fogytam, ráadásul annyira legyengültem, hogy a lépcsőzés is olyan volt, mintha megmásztam volna a Mount Everestet.

Ha hízol ilyen kevés kalória mellett, akkor valami baj lehet, hormonokkal, pajzsmiriggyel, vagy már korábban tönkre vágtad a szervezeted az ehhez hasonló koplalásokkal. Vagy csak simán rosszul mérted magad. Nekem simán változik egy napon belül is 1-2 kilót a súlyom, ez egyáltalán nem fogyás, vagy hízás.

2017. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Azért hízol, mert iszonyatos módon belassult az anyagcseréd. Valószínűleg a pajzsmirigyed sem funkcionál megfelelően, ennek következtében a test energiaigénye lecsökken. A tartós éhezés pedig magas kortizolszintet eredményez, ami pedig csak tovább ront a helyzeten. Emiatt van az, hogy már nagyon kevés kajától is hízol. Miért csökkentetted le ennyire a kalória bevitelt? Előtte mennyit ettél? Bár nyilván előtte is keveset ettél, hiszen 1-2 hét alatt még nem lesz ennyire drasztikus a helyzet. A szervezetedben lévő stresszt kell megszüntetni először, aztán rendeződni fog minden. A kalóriát fokozatosan (!) növeld, napról-napra, mellette járj el edzeni is. Orvoshoz is tanácsos lenne elmenned.
2017. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Alapjáraton 1100 kalória körül ettem,ezzel tudtam tartani a súlyom.E felett már híztam.Aztán egyszer-kétszer kevesebbet ettem és fogytam is egy keveset (kb fél kg-ot) és ez tetszett...így jutottam el a 600 kalóriáig,csak mostmár az lett,hogy híztam tőle.

És biztosra veszem,hogy híztam,mert tartom ezt a plusz 3 kg-ot. (Sőt...kitudja holnapra megy-e még feljebb...)


Orvoshoz akkor biztosan elfogok menni...

2017. máj. 29. 13:23
 15/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány kilót vagy és hány centi magas, mennyi idős? Kezd gyanús lenni, hogy 1100 kcal mellett létezel, és most 5-600-zal hízol. Ezt egy durva pajzsmirigyalulműködés sem indokolja.
2017. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
1100 felett híztál? Mekkora vagy? 140 cm és 30 kg? 1200 kalória alatt a szervezet koplal és pont, ezen nincs mit vitatkozni. Sikeresen belassítottad az anyagcserédet, így amikor a szervezeted megkapja a napi 500-600 kcal-ját, azt azonnal elraktározza zsírban.
2017. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

159 cm, mostmár 48 kg és 15 éves vagyok.

És visszatudom még állítani? Mármint,hogy normálisan működjön?

És visszatudok fogyni?

2017. máj. 29. 13:39
 18/26 anonim ***** válasza:

persze, hogy vissza tudod állítani. kezdj el mozogni, nagyon sokat. A korosztályodban ez nagyon fontos, most kell (illetve elkezdeni már korábban kellett volna) egy egészséges izomzatot összeszedni. ha kamaszkorodban ez nem történik meg, akkor egész felnőtt életedben figyelned kell majd az étkezésre. Teljesen természetes, hogy a növekedési fázisban néha egy kis zsír is rádrakódik, ha ez ciklikus és utána mindig erősödés követi, akkor semmi baj ezzel, így nő az emberi test.

Sportolj keményen, válassz valamit, ami érdekel a tánctól a kosárlabdán át, a lovaglásig, bármit, akár többfélét is.

Ahhoz, hogy a sportot bírd először enni kell. Tehát egyél, menj le futni, ha ez meg van, akkor ülj le még ma a gép elé és keress egy jó nyári sporttábort, vagy teniszokatatást, vagy kitudja mit és iratkozz be. Fontos a sorrend, nehogy nekem először netezz, aztán éhesen menj sportolni.

Ha ezzel az életmóddal se lesz jó alakod, akkor tényleg orvos, de nekem gyanús, hogy semmi bajod, holnap megjön és azért híztál két hét alatt 3 kg-t, ami tiszta víz visszatartás, vagy hazudsz magadnak, hogy mennyi kalóriát fogyasztasz.

2017. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Már az 1000 kalória is iszonyatosan kevés volt!

Nem most bolondult meg a szervezeted, hanem már korábban. Csak most jönnek elő a következmények.

Tényleg jó ötlet, hogy fordulj orvoshoz, szakemberhez, hogy hogyan lehet visszaállni normális táplálkozásra.

2017. máj. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

1100-zal tartottál súlyt? Wow, nem mindenki tud ennyire lassú anyagcserét elérni. Ezt rendbe kell tenned, több evéssel, mozgással, de lehet, hogy gyógyszer is kelleni fog.


De 3 kilót akkor sem híztál, mert ha NULLA energiával működik a tested, akkor tudsz felszedni heti fél kiló zsírt ennyi evéssel. Márpedig nem működik nulla kalóriával a tested, abban biztos lehetsz. Ennyiből nincs ember, aki hízni tud.

2017. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!