Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most ismerkedek a diétával,...

Most ismerkedek a diétával, jól csinálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Úgy gondoltam, hogy ha már itt a nyár, akkor ideje valamivel kihasználni a sok szabadidőmet. Újra nekivágtam annak, hogy lefogyjak. 170cm vagyok, 66-67kg és 18 éves lány. A célom az 55kg, bár megfelelő izomzattal és szép tónusokkal bármennyinek örülnék, a cél a centikben való változás.

Pár éve derült ki súlyos immunrendszeri betegségem. Ekkor az (állítólagos) depresszióm miatt koplalással, bulimiával fogytam 15kg-t pár hónap leforgása alatt. Persze amint rendbejött az életem úgy minden szépen vissza is csúszott. Azóta máshogy gondolom a dolgokat és inkább arra törekszem, hogy ha már kaptam egy kísérleti terápiának köszönhetően egy új lehetőséget és azt, hogy tünetmentes lehetek, akkor arra törekszek inkább, hogy egészséges legyek. Az sem baj, ha lassan mennek le a kilók illetve a centik, az úgyis valószínűleg tartósabb.

Sokat olvastam a témában. A BMR-em 1500kcal körül van kerekítve. Elkezdtem diétás ételeket enni egy hete, még nem mértem magam azóta. Viszont problémám van sokszor azzal, hogy bevigyem a megfelelő kalóriát. Szinte egész nap eszek és sokszor csak 1300-1400kcalt tudok megenni. Ez normális így és hosszászokok idővel?

Mai étkezésem például:

Reggeli: 1db tk zsemle, 2 szelet baromfi párizsi, uborka

Uzsonna: körözött 3db abonettel (körözöttet 1 kisebb hagymával, 1 ek. 20%-os tejföllel és 250g zsírszegény túróval készítettem, kb. a negyedét fogyasztottam el ma).

Ebéd: 130g grillezett csirkemell, 60g főtt zöldséges burgur.

Uzsonna: 110g grillezett csirkemell, 75g zöldséges főtt burgur

Vacsora: fitt zabkása chia magos, egy tányér húsleves tészta nélkül.

Nassolás: 17g dió


Összességében: 1520 kcal, 117g fehérje, 170g ch, 41g zsír


Megjegyzem, hogy igyekszem változatosan enni. Eszek halat, müzlit, csirkét különböző módszerekkel elkészítve, zöldségköretet, zabkását, túrót stb...és persze mértékkel gyümölcsöt is. A fehér lisztet, tésztákat és zsírós tejtermékeket teljesen kiiktattam.

Heti 4x tornázok itthon, 2x pedig intervallumos futást alkalmazok.


Várhatóan így menni fog a fogyás? Eleinte ilyesztő ilyen nagy mennyiségű ételt bevinni, abszolút nem ehhez vagyok szokva. Ha nem minden nap tudok eleinte BMR felett enni, az gond?



2017. jún. 13. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Jól tetted, hogy elindultál az úton, de azért szerintem vannak gondok.

Először is, a baromfi párizsit felejtsd el, nagyon haszontalan verziója a feldolgozott húskészítményeknek, helyette vegyél 90% feletti hústartalmú sonkát.

Ha elhagytad a zsíros tejtermékeket, akkor miért használsz 20%-os tejfölt? Oké, hogy kevés az az egy kanál, de joghurttal is finom a körözött, én úgy szoktam csinálni (zsírszegény túró, joghurt, hagyma, paprikakrém, pici mustár).

Ami a legnagyobb probléma, hogy a fehérjebeviteled kicsi. 2g/testtömegkilogramm kéne, és csak az állati fehérjét számold! Tehát több csirkét kellene megenned + ha csinálsz körözöttet, annak nem csak a negyedét kellene megenni, hanem legalább a felét. Esetleg kiegészítheted a fehérjeforrásaidat protein shake-kel, esetleg proteines palacsintával/muffinnal, de az egy picit zsebbe nyúlós.

A teljes kiőrlésű zsemlének ismered az összetételét? Csak mert nagyon sok olyan pékáru van, amit teljes kiőrlésűként árulnak, de közben fehér lisztet is tartalmaznak. Ha biztosra szeretnél menni, akkor javaslom a Ceres teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyeret (csomagolt, szeletelt), nincs benne fehér liszt, csak tönköly és rozs, és jóval kevesebb szeméttel van telepakolva, mint a többi hasonló kenyér (pl. a Norbi Update ch csökkentett kenyér egy szeméttelep kb. :D), és nagyon finom is, tökéletesen meg lehet csinálni pirítósnak is. De a legjobb lenne, ha a kenyeret is elhagynád, és inkább még több zabot fogyasztanál helyette, vagy pedig ami még nagyon finom, az a cukormentes, magvas müzli (Spar-ban, Lidl-ben lehet szerezni).

A gabonafélékből adódó szénhidrátbeviteled túl magas. Ha diétázni szeretnél, és nem a leggyorsabb az anyagcseréd, akkor 1,5g/testtömegkg körül kellene fogyasztanod, de azt javaslom, 2 grammról indulj, tehát kb. 130 g legyen a ch kereted. Azt javaslom, hogy az abonettet felejtsd el, nem olyan jó, mint elterjedt, és szerintem nem is finom, de ha te nagyon szereted, akkor hát edd. Ha nem hagyod el, akkor a bulgur mennyiségéből vegyél vissza. Viszont ennyi bulgur, zsemle, zabkása, abonett mellett ez a kalóriabevitel kevésnek tűnik, tehát arra következtetek, hogy a fehérje mellett a zöldségbeviteled nem túl nagy, gyümölcsökről pedig egyáltalán nem írtál. Nyugodtan fogyassz a délelőtti órákban gyümölcsöt moderált mennyiségben, ha szereted. Zöldségből meg egyél jó sokat, és nyugodtan fogyassz répát, céklát, paradicsomot, édesburgonyát is.

Zabkását inkább reggelire egyél, az utolsó étkezésedben pedig ne nagyon legyen szénhidrát, a legjobb lenne, ha túrót/tojást ennél este, és inkább akkor ennéd az uborkát is.

A zsírbeviteleden is növelhetsz egy kicsit, pl. beiktathatsz egy kis mogyoróvajat is, ha szereted.


Nyugodtan lehet minden héten egy csaló kajád (NEM CSALÓ NAP, csak egyetlen csaló étkezés), élj kicsit az élvezeteknek, ne vedd túl szigorúan, ne félj a kajától. :)


A heti 4 tornád miből áll? Milyen jellegű, miket csinálsz?

2017. jún. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a részletes választ :) Még csak ismerkedek ezzel az életmóddal, mert iskola és diákmunka mellett nehezen összeegyeztethető minden.

2db almát ettem tízóraira, azt elfelejtettem leírni. Nagyon nem vagyok otthon ezekben a grammokban. Ha nem olyan arányban viszem be a makrókat, mint írtad, akkor értelmetlen az egész?

Az edzés heti 3 lifetilt FF2 edzés, ami nekem elég hatékonynak tűnik, mert rendesen megizzaszt és másnap van izomláz is rendesen. Ezt kiegészítve ugyanennek a programnak a Core edzésével.

2017. jún. 13. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy értelmetlen, sokkal jobban étkezel már így is, mint az átlag magyar, és ilyen kalóriabevitel mellett biztosan fogsz fogyni is. De szerintem jobb lenne, ha átvariálnád úgy a makrokat, ahogy mondtam. :)


Amúgy ha egy idő után már nem érzel izomlázat, akkor ne gondold, hogy már nem hatékony az edzés. :) Csak azért mondom, mert nekem csak az első 2-3 héten volt izomlázam, és utána agyaltam egy kicsit ezen, de utánaolvastam, és nem jelent semmi rosszat.

2017. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, nyilván tapasztalatok alapján és tanácsok által tanul az ember :)

Megpróbálok alakítani a dolgokon, de biztos nem lesz egyszerű a hamburger-pizza-tészta életmód után. Szerencsére nincs olyan nagy súlyfeleslegem (10-12kg), és fiatalon talán gyorsabban le is fog menni. De inkább most változtatok, minthogy 30 évesen álljak döbbenten a tükör és az egészségi állapotom előtt.

A folyadékbevitelen is változtatnom kell, most szoktatom magam a 1.5-2l vízhez/teához.

Még egy kérdésem lenne: Egy kalkulátor szerint a fogyáshoz 1380kcal kell (ez alatt nem szabad enni), a súlytartóm 1800kcal körül van ülős napokon. Ha sportolok, akkor kell több kalóriát bevinnem?

Műtétek miatt két év sport kimaradt, így most ismerkedek az edzéssel és a futással :)

2017. jún. 13. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!