Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi az igazság a BMR-ről?...

Mi az igazság a BMR-ről? Összezavarodtam.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan emberektől kérdezek elsősorban, akik sikeresen lefogytak és meg is tudták tartani az elért eredményt.

Mi az igazság a BMR-ről? Olvastam, hogy BMR alatt nem szabad enni, és a BMR+100 az ideális kalóriabevitel. Viszont én BMR-rel hízok, jobb esetben stagnálok. Többször próbáltam már és nem egy-két hétig. Mindent feljegyzek, nem csalok és nem csapom be magamat.

Ennek ellenére az 1350-1400 kcalt ideálisnak látom. Ez az, amit le tudok enni és nem vagyok rosszul, valamint lassan, ütemesen fogyok is.

A BMR-em pedig 1535 lenne. Tehát mi az igazság a tapasztalatok alapján?

Minden oldalon mást olvasok (Scitec Nutrition, Kalóriabázis, BiotechUSA, LifeTilt stb...)



2017. aug. 10. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Leírhattad volna az adataidat (nem, kor magasság, testtömeg). A válasz egyszerű. Ha x kalóriával nem fogysz, és most nem arra gondolok, hogy két napa alatt, hanem, hogy hetek telnek el, és nem változik a súlyod, akkor csökkenteni kell a bevitelt. Az alapanyagcserével mindenkinek fogynia kell, kivéve, ha vslski egész nap bambán fekszik. Ha napi 1535 kalóriával nem fogysz, akkor az alapanyagcseréd kevesebb.
2017. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
170cm/66kg és 18 éves nő :)
2017. aug. 10. 16:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lemehetsz 1200-ra. Ügyelj a fehérje mennyiségére, olyan 80, de inkább 100 gramm kellene naponta. Ha havonta 2-3 kg megy le, akkor jó úton haladsz. Ha több vagy kevesebb, akkor picit változtathatsz a napi bevitelen. Ilyen magassággal sokat biztosan nem kell fogynod.
2017. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

55 kg lenne a cél, tehát 10kg. De megelégszem bármennyivel, inkább a zsírt szeretném lehámozni magamról és szép, tónusos izmot formálni :) A fogyást nem kilóban hanem centiben szeretném inkább észrevenni.

Scitec Nutrition oldalán számoltam 66kg-ra, közepes életvitelre 1411kcalt.

Az a baj, hogy sok műtétem volt az elmúlt 2 évben, ebből egy életmentő és a sok fekvéstől nagyon elzsírosodtam. Főleg a hasam, combom és a felkarom. Korábban 52-55kg voltam mindig. Most érzek mentálisan annyi energiát, hogy végig csináljam a diétát.

Az 1200 nem lenne kevés? Dietetikus is ennyit mondott, de mindenki jojóval fenyeget.

2017. aug. 10. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!