Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Komolyan most mit lehet enni?...

Komolyan most mit lehet enni? Mi igaz? össze vagyok zavarodva.

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem el fogyózni és olvasgatok neten mit lehet mit nem, de teljesen belekavarodtam. Egyik helyen egyél mogyorót másikon tele van kalóriával, egyik helyen zöldség-gyümölcs másikon a gyümölcs rettentően cukros.Itt is valaki a sajtot ajánlja másik nekiáll hogy zsír. Egyél rizset ezzel szemben szénhidrát nem szabad. A tk kenyér jajdejó valaki megint nekiáll hogy ugyanolyan szénhidrát. Mit szabad most komolyan teljesen össze vagyok zavarodva semmit nem merek enni és tudom hogyha ezt csinálom pár hét múlva megunom hogy répán meg vízen élek és abbahagyom az egészet. Valaki írjon már aki tényleg ért ehhez, de a sok hülye tévhittel meg "szerintem biztos úgy van" dologgal hagyjatok!

2017. jan. 27. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Nos, rengeteg tévhit van s nagyon kevés szabály. Meg kell adnod a testednek azt, amire szüksége van, a fogyáshoz pedig kalóriadeficit kell. Hogy kinek mi előnytelen vagy segítő, az nagyon szór.

Igen, a normál sajtban sok a zsír. Na és? Ez miért akadályozná a fogyást? Vagy a szénhidrát. Jó, nálam akadályozza, de a legtöbbeknél nem. Aki könnyen túleszi magát zsírból, az vigyázzon vele. Én bármelyik makróval elszállok, ha nem ügyelek, így ügyelek mindháromra. S olyan ételeket eszem, olyan elosztásban, amikkel kalóriadeficitben sem éhezem és jólesik. Ha lehet, ne sanyargassa magát az ember :)


Ez a te diétád, TE döntöd el, mit eszel. Van pár hasznos tanács, javaslat, más nem... Ehetsz rengeteg zsírt, ehetsz rengeteg szénhidrátot, csak használd el.

S ugyebár, a mérték is számít. El nem tudom képzelni, kinek mi baja lehet azzal, hogy néha bedobok egy kis banánt vagy mazsolát. Semmit nem befolyásol a fogyásomon az a pöttöm cukor. Akit megkavar, az ne egye, másnak azért szabad.

2017. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre a kérdésekre SOHA nem fogsz EGYÉRTELMŰ válaszokat kapni. A neten sem ellentétesek az információk többsége, csak a nézőpontok mások: pl.

- a gyümölcs: igen, "sok" bennük a szénhidrát és a gyümölcscukor, ezért hajlamosak azt írni, hogy diéta alkalmával nem ideálisak DE! nincs bennük sok kalória, és sok bennük a vitamin, tehát mégiscsak kellenek:) MÉRTÉKKEL

- az olajos magvak: "sok" bennük a zsír, és a kalória DE! rengeteg hasznos anyag van bennük is - tehát MÉRTÉKKEL mehetnek.

- krumpli / rizs: sokan ezeket is tiltólistára teszik, mert közepes vagy magas a glikémiás indexük, azaz a hirtelen változtatják a vércukorszintet, és a kalóriadúsabb köretek közé tartoznak (mondjuk nem mindegy, hogy készíted el és melyik fajtát használod!)


ÁLTALÁNOSSÁGOKAT lehet megfogalmazni:

- fontos a folyadékpótlás! telít is egy darabig (erre étkezés előtt is jó), de biológiailag is nagyon fontos!

- általában jó odafigyelni a csökkentett szénhidrátbevitelre (azért "általában", mert ez sokaknál működik, de azért vannak kivételek) DE! ez nem jelenti azt, hogy ki kell iktatni, hanem CSÖKKENTENI kell

- az "üres kalóriákat" (amikben nincs szinte semmi hasznos anyag) minimalizálni kell: cukros üdítők, gyorssütödei pékáruk, szemét húsok, zsírban tocsogó gyorskaják, édességek stb.

- jobb többször enni keveset mint kevésszer sokat (az anyagcsere szempontjából)

- valamilyen rendszeres mozgásformát jó beiktatni (fogyás esetén inkább valami kardiót)

- olyan diétát kell kialakítani, amit hosszú távon tudsz tartani nagyobb erőfeszítés nélkül!


Összességében az a fontos, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint amit elhasználsz! De lényegében mindent lehet enni, csak mértékkel!


Ami nekem bevált:

- mindent eszek, csak mértékkel és mindent hagyományos módon készítek, azaz nem helyettesítgetem az alapanyagokat, mert ha már valamit megeszem, ami így-is úgy is kalória, akkor már legyen számomra ízletes!

- rászoktam a levesre, így a főételből jóval kisebb adag is elég

- nem vonok meg semmit magamtól, mert akkor nem lenne számomra hosszú távon kivitelezhető a diéta DE!

a) gyárilag vágott, fél kilós kenyeret veszek, mert itthon nem tudom olyan keskeny szeletekre felvágni, és abban kisebb szeletek vannak

b) édességekre napi 100 kalóriás keretet állítottam be magamnak, de legtöbbször elég az 50 kalória is (ez napi két szelet csoki:))

- kilónként 2g szénhidrátot igyekszem nem meghaladni, de sokszor sikerül ez alatt maradni

- minden nap eszem valami gyümölcsöt:), szintén 50-100 kalória körül

A cél nálam a heti fél kiló fogyás, ennél kisebb hosszú távon demotiválna, azt hiszem.

2017. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Krisz85 ***** válasza:
most gonosznak fogsz tartani, de mivel fogyózni kezdtél, teljesen mindegy mit eszel ilyen hozzáállással...:S
2017. jan. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!