Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha lemozgok 1200kcalt mindenna...

Ha lemozgok 1200kcalt mindennap és megeszek 500kcalt, az úgy jó?

Figyelt kérdés
A kaloriabazis szerint napi 130kcalt kéne bevinnem a célom érdekében. Ha lemozgok emellé 1200kcalt, de 500-at eszek csak vissza, akkor az plusznak számít(többet fogyok, mint amennyit beírtam)?
2018. jan. 12. 04:46
 1/10 anonim válasza:
Szia! Először is tudni kellene, hogy hány cm magas vagy és hány kg. Másodszor sajnos ez így nagyon kevés érték lenne a szervezeted számára, valamint nem tudjuk, hogy ez előtt már fokozatosan elkezdtél diétázni vagy most mindent egybevéve megvonod magad a tápanyagoktól? A diéta ne arról szóljon, hogy a kcal mennyiséged lemozgod, mellette pedig semmi nem eszel, illetve az a 130 ? (Az 1300 akart lenni?) Én azt tanácsolom, hogy ha még nem kezdted ezt el, akkor vagy keress meg egy dietetikust, aki segít pontosan meghatározni a fogyási terved, vagy írd le egy átlagos napod, amikor mozogsz vagy tornázol is 1-2 órát, az étkezésed is maradjon ezen a napon a régi, majd számold ki átlagban mennyi kcalt fogyasztottál a makrókra is fektess hangsúlyt, mert ott is el lehet csúszni. Amennyiben minden eredményt megkaptál és látod, hogy neked alapból pl. 1900 kcal a napi elfogyasztásod, akkor elsőként az egészséges fogyás érdekében a kenyér, liszt, cukor és tészták elhagyásával kezd. A tejterméket szándékosan nem írom, mert véleményem szerint nem a napi egy pohár tej vagy joghurt fog valakit megakadályozni a fogyásában... ezek után szerintem várj min. 2 hetet, hogy a szervezeted ehhez hozzászokjon. Következő lépés a kcal csökkentése, amit persze nem drasztikus csökkentéssel kell meghatározni a gyorsabb fogyás érdekében. Először csökkentsd a kcalt -2/300-al, második héten -400 stb... DE! 1200 kcal alá semmiképpen sem szabad menni, mert a szervezeted biztos, hogy ha nem is most, de később ezt nagyon megfogja szenvedni, még ha ezt te most nem is érzed majd. Inkább tornázz, edz, mozogj és ne felejts el elegendő folyadékot sem inni. Egy-egy zöldtea csodákra képes! Sok sikert és kitartást a célodhoz! :-)
2018. jan. 12. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne sanyargasd így magad!Írj be reális célt. Tesóm 3 hó alatt több mint 10 kgt fogyott a bázissal. Ha ilyen keveset eszel előbb -utóbb eleged lesz és hirtelen elkedesz sokat enni. Kitartás kívanok Neked :)
2018. jan. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kellő kitartás köszönöm, megvan, amiket a fejemhez vágtam mostanában. Eleg volt, változtatni akarok, sűrgősen...
2018. jan. 12. 05:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szép, csak a "sürgősen" szót hagyd ki.

Nekem a nagymamám mondta mindig, hogy "kislányom, gyorsan csak a padlásról lehet leesni".

Én 2 év alatt adtam le 50 kilót, ezért azt hiszem, autentikus tanácsot tudok adni. És a legfontosabb 2 dolog: a türelem, és az, hogy az ideiglenes kudarcokon azonnal túl kell lépni (pl. ha MÉGIS megettél egy csokit, akkor nem azt kell mondani, hogy na jó, akkor már mindegy, hagyom az egészet, ha folytatni kell úgy, mintha mi sem történt volna, és nem etted volna meg a csokit...)

Ha most eszel 500 vagy 1000 kalóriát, mit fogsz csinálni, ha megáll a fogyásod, de még van rajtad felesleg? (mert ez be fog következni) Hova fogod csökkenteni tovább a beviteledet?

Nem tudom hány kiló vagy, és mennyit eszel most, de 1500 kalóriával és normálisan rendbe szedett étkezésekkel valószínűleg elkezdenél fogyni.

Ha pedig a fogyás megáll, vagy belassul, tudsz még csökkenteni rajta.

Szerintem az első 2 hétben egyél mondjuk 1500 kalóriát, és emellett sportolj napi 30 percet. 2 hét alatt meglátod, hogy működik, és ha jó, akkor folytasd, ha nem, akkor menj le egy kicsit.

Szerintem gondold ezt át, jobban járnál.

2018. jan. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Napi 2389kcal minusszal kizárt, hogy ne fogynék..
2018. jan. 12. 08:30
 6/10 anonim ***** válasza:
1200 kcal az nőknél több mint 2 óra nagyon intenzív edzés, ezt 500 kcal bevitel mellett bírni fogod vagy 3 napig.
2018. jan. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem az a lènyeg hogy mennyire vagy elszánt hogy ilyen hamar lefogysz, hanem a biològia. Ha pedig tènyleg kitartò vagy akkor le tudsz fogyni rendes idô alatt. Azt nem olvastad az oldalin, hogy 1000-1200 kalòria alá nem szabad menni?
2018. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De igen, néztem, csak már nem érdekel az se, ha megdøgløk útközben, mert már roh@dtul elegem van...

Az -1200 sporttal az a minimum, amit lemozgok, hétvégén van az 1500-1600 is.. De akkor majd picit többet is eszek.

2018. jan. 12. 11:52
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy ettől csak hízékonyabb leszel? A mostani súlyodat is csak kemény diétával tudnád tartani a végére. Nem azért írjuk minden ilyen kérdéshez, hogy lassabban és egészségesen kellene csinálni, mert ártani akarunk, hanem pont ellenkezőleg, segíteni szeretnénk, s az egészséged megtartani.


Lehet, hogy most hirtelen felindulásból úgy érzed, menni fog a koplalás és a rengeteg sport együtt, de valójában a szervezeted nem fogja bírni. Havi 2-3kg-nál ne akarja többet fogyni.

2018. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1200-1500 kcal sport mellett eszedbe ne jusson 2000 kcal alatt enni, esélyes, hogy 2000-rel is egészségtelenül gyorsan fogsz fogyni.
2018. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!