Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 47gramm zsírbevitel diéta...

47gramm zsírbevitel diéta alatt sok/kevés vagy megfelelő?

Figyelt kérdés

Egy helyen olvastam, hogy az egészséges zsírbevitel 60 és 70 gramm között van. Ez nem a diétázókra vonatkozik persze, hanem átlagosan.

Én diéta mellett 47grammot viszek be a szervezetembe és ez a következőkből tevődik össze:

1. a reggelim zsírtartalma ami mindig a tojásnak valamilyen formája (tükör, rántotta, főtt)

2. a tízóraim egy db proteinszelet

3. és az ebédemen belül: csirkemell minimális zsírtartalma, illetve a saláta öntett zsírtartalma

Vélemény?



2018. jan. 27. 22:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
@8 de, pont az a lényege. ;) Alap biológia.
2018. jan. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat/segítségeket!

Kedves #4-es válaszadó. Eleve nem értem azt, hogy ha te pajzsmirigy túlműködésben szenvedsz és valószínűleg 40kiló vagy vaságyastól akkor mit keresel a diéta illetve fogyókúra kategória kérdései között:) Semmi tapasztalatod nincsen és fogalmad sincs arról milyen az élet egy túlsúlyos ember szemszögéből. A kérdésben említett ételek csak egy variáció, és én is változatosan étkezem odafigyelve a mennyiségekre és IGEN nekem számolnom kell, hogy miből mennyit viszek be a szervezetembe, mert hízásra hajlamos emberként kis túlzással a levegőtől is hízok. Még te (nem ismerlek, de a legtöbb vékony emberből indulok ki, és elnézést ha rád nem igaz) két pofával eszed az egészségtelenebbnél egészségtelenebb ételeket és semmit sem hízol tőle.

Nincs ezzel semmi baj, mások vagyunk, de nem kéne szemrehányást tenned azért mert kövér emberként tenni akarok azért, hogy ez megváltozzon és nem beletörődni abba, hogy ilyen vagyok és zabálni a marhahúst sült krumplival.

Hidd el nekem egészséges ételekkel is lehet vitaminokat bejuttatni a szervezetbe.

Legközelebb pedig olyan kategóriában válaszolgass amelyről van némi tapasztalatod.

2018. jan. 28. 18:22
 13/14 anonim ***** válasza:

Jóféle zsírok ezek,bár a salátaöntetet nem részletezted .

Lehet ennél magasabbra is menni ,én ennél sokkal többet fogyasztok akkor is,ha fogyni akarok a hájamból. Viszont a szénhidrátbevitelemet ilyenkor kizárólag zöldségek fedezik,napi 1-2 kiló .

Hatásos így is ,és (számomra) sokkal könnyebben tartható mint a zsírszegény étrend magasabb ch bevitellel .Ez igazából abszolút szervezet függő,az emberek nagy része ragaszkodik valamiért a relatíve magas szénhidrátbevitelhez fogyókúra alatt is ,talán még nem próbálták másképp,vagy nem is hallottak róla ,vagy ők így érzik jól magukat diéta alatt . Ettől még nincs gond a (jó) zsírokkal ,nem az hízlal,sőt,szükséges !

2018. febr. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
^ azért magas ch-znak, mert hülyék, és tények helyett csak propagandát tudnak olvasni. :D Adsz nekik tanulmányt, ami kimutatja, hogy baromság az egész, amit csinálnak, és csak vállat vonogatnak. :D
2018. febr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!