Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Másnak ez hogyan megy?

Másnak ez hogyan megy?

Figyelt kérdés

ismerek olyanokat akik 200 kalóriákon élnek naponta és a közhiedelemmel ellenben fogynak.. sokat és bírják évet óta. Vitaminokat is szednek, fehérjéket esznek, zöldséggel sőt néha néha még egy kocka csokit is.


Én november óta próbálom ezt tartani. Nagyon ritkán mentem 1000 kcal fölé, mozogtam is amennyit tudtam. Ma próbálgattam szoknyát is nadrágot is és egy méretet nem fogytam. A 48as nadrág fel fel jött de szűk volt... utálom ezt.

Most is rántott húst sütnek itthon és nem értik, hogy nem szeretnék belőle enni. Imádom persze, de ma egyáltalán nem szerettem volna enni csak egy tojást főzve, retekkel meg uborkával, paprikával.

De nem cuppogós olajos rántottat, tele hatszáz nem tudom hány kalóriával. Ráadásul ilyen palacsinta tésztás... Mit tehetnék?

Júniusra le kell fogynom 20-25 kilót. Megyek spanyolországba és nem mehetek ki a tengerpartra még hosszúnadrágba sem így..

Tudna valaki segíteni?

Nagyon nagyon nem jó ez így már.

20/L/170/112



2018. febr. 23. 17:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
200 kalória? Az nem 2000 akart lenni? Mert 200 kcal-al már nem is élének azok az emberek:) Vmit rosszul csinálsz, ha 1000 kcal-t eszel egy nap és nem fogysz. Ezek szerint mégsem 1000 amit megeszel, különben kalória deficitbe kellene lenned és fogyni. Miket szoktál enni? Írd le és meglátjuk, hátha tudok segíteni.
2018. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Annyit még hozzáfűznék, hogy nem az a lényeg, hogy ne egyél. Pont az a lényeg, hogy sokszor egyél egy nap, de normális kaját, és sose pukkadásig edd magad. Én napi 5-ször eszek, sosem éhezek és így fogytam pár hónap alatt 10 kg-ot, tartom a súlyom és néha még csoki, pizza és popcorn is becsúszik, semmi bajom tőle. A lényeg hogy tudatosan kell csinálni és oda kell figyelni a mennyiségre. Az se jó, ha megvonod magadtól a jó dolgokat, mert akkor meg kínszenvedés lesz az életed.
2018. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Csatlakozok. 5x eszek, de sose degeszre. Mértékletesség a kulcs.

Az egy tojástól viszont felfordulnék, ha csak az lenne a vacsora. Inkább tízórainak, vagy uzsonnának illeszthető be.

2018. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

nem tenyleg 200 kaloriakon elnek, heti egy bunozo nap van amikor elmehetnenk ezer korulre.

hat igazabol neha eszek szenhidrat csokk kenyeret de egy szelet, vajjal es mondjuk egy paprikaval. (imadom a paprikat) meg ha ugy van eszek uborkat, retket, paradicsomot melle. Multkor ket szem olivabogyot ettem. es akkor ez egy napi.

Vagy egy fott tojas melle mondjuk egy szem virsli vagy mivel az nem egeszseges (csak neha nagyon megkivanom) neha szolot eszek tojassal mert fini. Vagy mondjuk kivit banannal (szigoruan egy banan)..esetleg granatalma, attol fugg mit sikerul venni es mire van penzem.


Vasarnapokkal van gond. akkor mindig 1300 korulre erek el.. mert ugye husleves..ez az. es nem tehetem meg hogy ne egyek.


de velem ez a baj, ha reggel eszek egesznap ehesnek erzem magam es szenvedes, de ha mondjuk du haromkor eszek a fentiek kozul valamit akkor kiraly minden arra a napra.


Ma is ketszelet rantotthust ettem... kukoricaval, retekkel, paprikaval. De borzalmasan erzem magam. Viszont ez kb ket oraja volt es kezdek ehes lenni. Ugy ennek egy bogres levest 87 kcal korul van de az csak szemet.. es nem akarok szemette valni en is.

Segitsetek kerlek :(

Mérlegem nincs, épp ezért a nadragokkal probaltam nézni de hiaba..harom negy honap alatt nem ment le egy méret.. undorito ez mar.

2018. febr. 23. 20:42
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te is abban a tévhitben élsz, hogy csak úgy lehet fogyni, hogy nem eszel. Ha nem eszel, vagy nagyon keveset, akkor az elején leadsz pár kilót, úgymond méregtelenít a szervezeted (ez nem valódi fogyás, csak kiürül a szervezeted, vizet veszítesz és tápanyagot, de a zsír ott marad), de utána megállsz a fogyásban, ugyanis mivel koplalsz, a szervezeted átáll raktározó üzemmódba és így amikor azt a minimális mennyiségű kaját megeszed, már azt is elraktározod. Nem hülye a tested, ha koplalsz és éhezteted, akkor alkalmazkodik és raktározni fog, ugyanis hozzászoktatod, hogy ritkán juttatod kajához. Ezért van az, hogy sok ember koplalással lefogy, utána meg amikor el akar kezdeni normálisan táplálkozni (mert ugye élete végéig nem koplalhat), nem érti, hogy miért jön vissza rá minden kiló. Ezt nevezik jojo effektusnak és sokan ebbe a hibába esnek. Hidd el, nagyon sok mindent kipróbáltam, tapasztalatból beszélek. Volt, hogy én is minimális kajával akartam fogyni, de egyszerűen szenvedtem, ahogyan te, mindig éheztem. Nem akartam beletörődni, hogy nincs más megoldás, aztán kiokosítottak és láss csodát...

Nem diétázni kell, hanem életmódot váltani, hogy örökre megszabadulj a plusz kilóktól. Napi 5-ször eszek, baromi finom kajákat, néha még a nasi is belefér és fogytam 10 kg-ot. Felejtsd el, hogy éhezteted magad, azt meg pláne felejtsd el, hogy nem reggelizel, csak délután eszel. Minimum napi 3 étkezés legyen meg, de 5 lenne a legjobb. Így sosem leszel éhes, a szervezeted nem fog raktározni, hanem folyamatosan használja fel a tápanyagokat. Persze oda kell így is figyelni, hogy miket eszel, nem ehetsz chipset meg csokit napi 5-ször:)

A javaslatom: napi 5 étkezés, kerüld a cukros, szénsavas üdítőket, édességeket, csokikat, tészta féléket. Teljes kiőrlésű pékárukat vegyél, és legyen egy rendszer, hogy mikor mit eszel. Fehérjében és rostban gazdag kajákat kell enni, amik lassú felszívódásúak és garantáltan nem fogsz éhezni. Ha gondolod segítek, csak kérlek ne hidd el azt a hülyeséget, hogy 200 kalóriákon élnek emberek. Ez kizárt dolog. Tudod mennyi 200 kalória? 2 db natur joghurt...

2018. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Hát... Én is délben kezdek enni. Miért nem tartod azt be, ha könnyebb?

1000 kalóriával tuti, hogy fogynod kellene.

Én ma ebédre natúr grillezett csirkemellet ettem egy doboz spárgával, délután meg egy 200 g-os natúr krémtúrót. Meg ittam egy red bullt. (Oké, az nem egészséges, de ez van.) Ez volt 700 kalória. Holnap többet eszek. Ilyesmi menüvel fogyok heti 1 kilót 2 hónapja stabilan.

2018. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

De, egy ideig lehet élni 200 kcalon. A haladó anorexiások bemutatják, milyen csodálatra méltó az emberi test, amit tönkretesznek. Szívós. De nem bírja akármeddig, persze.


Kérdező, a gondolkodásod nagyon beteges. Ne az anorexiások példáját kövesd, s ne gondolj ilyen vadmarhaságokat, hogy sok évig jó voltál kövéren is magadnak, de most a tengerpart miatt muszáj drasztikusan lefogynod. Miért? Mi lesz, ha nem? Ha betegre koplalod magad, akkor se fogsz jól kinézni, főleg, ha a bőröd nem bírja...


Ha nem akarsz rántott húst enni, ne egyél rántott húst. Az anorexiások legalább elszántak, te nem vagy az. Az ízlelőbimbóidat is akarod követni, de kemény koplalást is akarsz... Döntsd el, mégis melyiket választod, szerintem a harmadik lenne jó, egy rendes életmód, amiben jókat eszel, nem koplalsz és tempósan, de egészséges mértékben fogysz.


Az ismerős, hogy délután 3-kor érdemes elkezdened a napot :) Pont ilyen vagyok, csak én nem koplalok utána sem.


A rántott húst kihagyhatja az ember a diétájából, de eheti is, nem ezen fog múlni a fogyása, ha be tudja passzírozni a keretébe. 600 kcal? Az még mindig koplalás, eszel mellé egy csomó mást és OK a nap.


A húsleves kevés kalória (s tészta nélkül elég kiváló fogyókúrás ételnek tűnik, persze sokféleképpen fogyóznak emberek...), miért lesz abból 1300? Nem értem ezt sem.

2018. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy napi 200 kcalon élnek évekig. Csapj fel egy biológiakönyvet az "alapanyagcsere" fogalmánál.
2018. febr. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%
Ha így ahogy mondod van h napi egy tojást eszel akkor nem csoda h nem fogysz teljesen meghülyíted az anyagcseréd. Azt hiszi h éhinség van és ezért azt a keveset amit kap elraktározza
2018. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
A pajzsmirigyeddel, hormonjaiddal minden rendben van? Ha november óta tényleg 1000 alatt eszel, akkor már fogynod kellett volna. A kilókon sem látszik változás?
2018. febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!