Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Diéta kezdetétől kezdve mikor...

Diéta kezdetétől kezdve mikor lett a mérlegen látható változás nektek? Volt aki hízott az elején?

Figyelt kérdés
2hete csinálom. 1800kalória 5-6étkezésre elosztva, 3liter víz naponta. 104kgvagyok. Eddig napi 2szer max 3szor ettem. amit megkívántam. fél-1 l vizet ittam naponta
2018. márc. 14. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha jó a deficit, nekem kb. azonnal, na persze, pár napos "stagnálás" az természetes (közben persze tempósan fogyjatunk zsírból), ahogy 1-2 kiló is feljöhetne bármikor (fel is jön, ha szénhidrátosabban eszem, de fogyáskor azt nem szoktam), a testsúly ingadozik. A hosszabb távú változás fontos.

Sokan szigorú diétában is stagnálnak heteket, nálam ez rendes deficitben nem fordul elő, de amúgy normális.

Nekem tipikusan 2 nap alatt lemegy 2 kiló víz (mivel tipikusan szénhidrátosabb étrendről váltok szénhidrátszegényre, ez mehetne fordítva is, nincs köze a fogyáshoz), aztán a deficitemnek megfelelően néha zökken egyet a súlyom lefelé.


A tied elég szigorúnak látszik, én elvárnám a gyors változást.

2018. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem érzem szigorúnak, még az adagok jelentős csökkentésevel sem. "koplaltam"kb december óta, 4kg már lement. csak nagyon sűrűn méreckedem és attól félek a nagy odafigyeléstől hízni fogok. a vízivás különösen durva 5*6szor annyi mint eddig. feszül a gyomrom tőle örökké
2018. márc. 14. 15:13
 3/14 anonim válasza:

A hasi elhízás a nagyobb gond.Nekem is ez a problémám,és pont 104kg vagyok 180 cm magas.cukor 7-7.5 körül ez már

viszont tudom nem jó... körzetis doki adott egy fecnit

amin ez állt:):):):) 160 gr szénhidrát per nap..jó mondom kössz fizikai munka mellett...

2018. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

1800 kalória nagyon sok. Sportolsz mellé valamit? Ha nem, akkor nagyon max 1500.

Meg nagyon nem mindegy, miből áll össze az a kalória. Mennyi a szénhidrát, a fehérje? Az is nagyon fontos.

Délután, este már ne nagyon egyél szénhidrátot.

2018. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
szoptatok még szóval annyira nem akartam drasztikus lenni. Mennyi lenne ami már jó? 1400?
2018. márc. 14. 19:49
 6/14 A kérdező kommentje:
az egészségem amúgy hibátlan. Meg is szeretném őrizni ezt az állapotot. Próbálkoztam 2hónapig "koplalni" ami csak az előző fogyasztásomhoz képest volt koplalás egy sima embernek nem valószínű. ez olyan 1200kcal körül volt naponta. mindig éhes voltam és a menstruációm is kimaradt. innen gondoltam, hogy ez tarthatatlan. bár ennyire nem étkeztem változatosan mint most
2018. márc. 14. 19:53
 7/14 A kérdező kommentje:
a kalóriabázis szerint nézek mindent. nagyon figyelek ezekre a százalékos arányokra. gondolkozom fehérjén vacsi helyett. az milyen ötlet?
2018. márc. 14. 19:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Úgy értettem a szigorút, hogy elég kevés kalóriát eszel a súlyodhoz, én elég jó fogyást várnék, no persze, fogalmam sem lehet a kalóriaigényedről, de 104 kilósan általában nem kell kevés. Viszont vannak durván lassú anyagcseréjű emberek, akiknél ez nem áll. De azoknak sem ajánlanék kevesebb evést, inkább némi sétát és egyéb kímélő mozgásokat pluszban.


2 hét még nem sok idő a testsúlyingadozás miatt, én még egy kicsit türelmes lennék s később majd meglátod, milyen tempóban fogysz.

2018. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az 1200 kcal neked bőven koplalás volt, nekem is az lenne hatvanpár kilósan. Ez ugye relatív.


A fehérje jó ötlet vacsorára (nem helyette, az maga a vacsora és teljesen jók rá rendes ételek), bár az mindig jó ötlet. De az összbevitel számít igazán, az igen keveset, hogy mikor mit eszel.

2018. márc. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyél túrót vacsira, soványat. Én mandulát szoktam bele keverni egy keveset, hogy íze is legyen, de ha kevésbé vagy drasztikus, mint én, akkor natúr joghurttal, pár szem eperrel (vagy mézzel, fahéjjal - persze minimálissal) elkeverve finom. :)


Én nálad jobban el vagyok hízva, azt mondom, az 1500 tartható. Csak kell egy kis gyakorlás a megfelelő tápanyag arányokhoz. Meg persze mozgás sem árt.

Koplalnod semmiképp sem szabad, ha babázol, pláne nem! Az maximum időleges fogyás, sokra nem mész vele, ha visszajön.

2018. márc. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!