Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fél év alatt elérhető jelentős...

Fél év alatt elérhető jelentős, látható változás az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Tervben van, hogy életmódot váltok. Márciustól szeretném elkezdeni és nyár végéig szeretném, ha látszódna. Terv a következő:

Heti 2xmásfél óra önvédelmi edzésem van(kedd, csütörtök). Emellé szeretnék kezdeni vmit még magammal. Konditerembe nem szívesen mennék, meg drága is, szóval marad az itthoni edzés. Megvettem a Fegyencedzés című könyvet. Ezzel szeretnék erődödni, izmosodni. Gyakorlatonként 10 lépés van. A kérdés, kivitelezhető-e úgy, hogy 5 hónap alatt 5 lépést végig csinálok, majd augusztusban tökéletesítem(több sorozat, több ismétlés)?

A másik, hogy a fegyenc mellé vmilyen női alakformáló tornát keresnék majd, ezeket együtt végezném.

Tervezek kardiót is beiktatni, egyrészt, mert van némi feleslegem(mostanában elhanyagolódtam több szempontból is), másrészt szeretném az állóképességemet is fejleszteni. Futásra és lépcsőzésre gondoltam(meg lehet, hogy lesz szobabiciklink).

További vágyam, hogy megtudjak csinálni néhány hajlékonysági gyakorlatot, vagy nem tudom minek mondják, pl spárga.

Az étrendet is gyökerestől megváltoztatom. Az utóbbi időben iszonyúan sok édességet, pékárut ettem. Most az a terv étkezés terén, hogy minél több zöldség, gyümölcs. Figyelek az elegendő fehérje bevitelre. Csökkentem a szénhidrátokat és a zsírokat. Mindemellett változatosan, egészséges ételekkel próbálom fedezni a napi bevitelemet(pl ch az nem kakaós csiga lesz, hanem hajdina meg tk barna magvas kenyér, illetve fehérje sem sertés oldalas hanem inkább hal, tojás. Stb), illetve kicsit csökkentem a napi bevitelt is.

A napi vízbevitelem jelenleg fél-1liter. Ezt szeretném 3-4literre felvinni.


Azt hiszem bőséggel leírtam minden lényegest és lényegtelent. A kérdés, nyár végéig lehet-e jelentős változás, vagy ez csak bevezetésnek elegendő és a változás majd azután jön. Elnézést, ha hosszú lett, most nagyon fontos ez nekem, nem tudom, hogyan kezdjek neki, hogy jó legyen.

Köszönöm, aki elolvassa és válaszol.

16/L(nyáron 17)

160cm 63-65kg



2018. febr. 15. 00:12
 1/6 A kérdező kommentje:

Hoppá, kimaradt: fegyenc+női torna heti 3-5x(még nem tudom)

Kardió napi 20perc(kezdésnek, aztán napi 1-2órára vinném fel idővel).

2018. febr. 15. 00:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Tehát akkor ha jól értem van egy kis felesleged és azt szeretnéd leadni, plusz formálódni szeretnél.

Amit leírtál az jó, viszont nem tudom foglalkoztál e azzal,hogy kikalkuláld a neked megfelelő kalória mennyiséget?! Ha nem akkor én mindenképpen javasolnám a fogyás miatt(főleg ha nincs túl sok felesleg rajtad).

Természetesen úgy is lehet fogyni,hogy csak érzésre eszel és valójában halvány lila gőzöd sincs róla mennyit, de abban lehet több buktató is.


A kérdésedre válaszolva, természetesen igen!

Fél év alatt nagyon szép eredményt lehet elérni ha tényleg odafigyelsz az étkezésre,mozgásra egyaránt.

2018. febr. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, írtam, hogy a bevitelt is csökkenteném.
2018. febr. 15. 10:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy
2018. febr. 15. 10:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Az oké,hogy csökkented, na de mennyivel?


Kalóriadeficit kell a fogyáshoz, ha érzésre kevesebbet eszel attól még közel sem biztos,hogy összejön.

2018. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
200kcallal + a sport
2018. febr. 15. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!