Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi kb 1500 kcal elég ha nem...

Napi kb 1500 kcal elég ha nem mozgok semmit?

Figyelt kérdés

Mai nap: 1446kcal, F: 68g, CH:212 zs:39


Azt gondolom, hogy minőségi forrásbokból viszem ezeket be 85%-ban egy nap.


Egyetemista vagyok, mozogni kb napi 25 precet sétálok, főként tanulok, otthon a napi házimunkákat elvégzem, de az sokat nem számít, néha hobbiból biciklizem, néha sétálgatok1-2-3 órát , de ennyi, szóval egy ülőéletmódot folytatok. És nem tervezek sportolni, max többet bicajozni, és sétálni.



2018. máj. 10. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Sok is.
2018. máj. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem lenne baj,ha leírnád pl. hogy hány kg vagy, nő vagy vagy férfi.
2018. máj. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem ártanának adatok, lehet, hogy épp elég, de valószínűleg kicsit kevés.
2018. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Ja és 1-2-3 óra séta is sokat jelent, egypárszáz kcal megvan az is. Garantáltan nem elég 1500 kcal egy normális (nem extrém szokatlanul lassú anyagcseréjű vagy törpe) embernek, aki órákat sétál.
2018. máj. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

170 cm vagyok 54 kiló általában, ami nekem jó is, és javarészt 1500 körül szoktam enni, és szeretek sokat ezért igyekszem gyümiket, zöldségeket enni, pl tészta helyett cukkinit használo, amit zöldségspirálozóval készítek el, a tegnapi csirkemellet a receptben szereplő fél dl olaj helyett kihoztam 20 g olivaolajból és azt tudjuk ketten enni 2X . Általában akkor egyik vacsi a másik a másnapi ebéd nekünk. Amúgy hétközben nem tudok mindig főzni, és azt találtam ki, hogy hétvégén főzök, hétközben meg ahogy van idm, de inkább a vacsi meleg (mert ugye azt tudjuk csak együtt enni, mert akkor vagyunk együtt)


Ennyi kcaltól, nem vagyok fáradékony, megy az egyetem, szerencsére jól is, de szeretnék csak annyi energiát enni,amennyi kell nekem, és nem afelett,mert az ugyanúgy pazarlás, mitha valaki kidobná az ételt, hiszen az energiaszintje felett eszik, az max csak zsír lesz rajta, vagy kijön, nincs értelme és okés néha ki kell rúgni a hámból, denem mindennap

Amúgy nő vagyok, de gondolom javarészt nők teszik fel ezeket a kérdéseket :D

2018. máj. 11. 06:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha súlytartás a cél, akkor jó lehet, de majd méregesd magad (nem sűrűn!), és ha csökken a súlyod, akkor emelheted a kalóriakeretet.

Én 170/58 vagyok, és mozgás nélkül 1650 kcal-t kalkulált a rendszer, ezt vettem alapul, mert irodában goldozok, de mivel én is sokat gyaloglok munkába menet, munkából jövet, ott a házimunka stb. kevésnek bizonyult ennyi kalória, és túlfogytam. Most 1800-ra emeltem fel, így jónak tűnik, tartom a súlyom.

2018. máj. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mire elég? Szinten tartani? Arra elég ,talán mehetne még rá plusz 200 kcal attól függően,hogy mennyit mozogtál aznap. Fogyáshoz viszont annyira nem elég, talán fogynál vele ,de csak keveset mondjuk havi egy kilót.
2018. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!