Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A golden alma 100 grammjában...

A golden alma 100 grammjában tényleg kevesebb a kalória, mint az idared almában?

Figyelt kérdés
A kalóriabázis szerint igen. Nemrég (10 körül) nassból megettem egy tök nagy golden almát, kb 300g. Nem tízóraira, az banán volt, és nem voltam éhes csak rámtört az ehetnék.. Bár már fél 4 óta fennt vagyok 5kor reggeliztem, 8kor tízóraiztam, talán nem akkora baj az alma nasi, csak nem volt tervben.. :/ Tudom rástresszelek, de nem tudok nem így tenni. Bár én is az lehetnék, aki eszik aztán elfelejti és tovább áll.. De nem ilyen vagyok, szóval az nem sokat segt, ha olyan válaszokat rtok, amiben elmondjátok, hogy mit stresszeek egy almán, mert 100g cukkinin is stresszelek, ha úgy van, nemhogy egy sütin, amit nem is szoktam enni, pont amiatt, mert akkor már nem tudnék elszámolni magamnak a lelkiismeretemmel..

2018. máj. 15. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Keress fel egy pszichológust!
2018. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Igen, lehet más a különböző almafajtáknak a kalóriatartam, mivel más a cukortartalmuk is. És?

300 g volt? Megmérted?

A kalóriabázison állítottál be magadnak célt?

Nálam ez úgy működött, hogy a napi keretemet 500 kcal-al kevesebbre állítottam be, mint amennyire szükségem van mozgással együtt, szóval ha túlléptem mondjuk 200 kalóriával (ami pont annyi, mint amennyi még egy nagyobb alma se lesz sose), akkor se volt gond, mert még mindig mínusz 300-nál tartottam.

Ha már számolod a kalóriákat, akkor az ételeket ne kb-ra mond meg, hány gramm, hanem mérd is le.

2018. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kalorabazis.hu szerint a golden alma 100g-ban van 31 kcal, e weboldal szerint meg 57. Na kb. ennyire lehet ezeket komolyan venni. Meg ugy egyebkent a kaloriaszamolast is. 20 kcal kulonbsegen felesleges szenvedni, az boven hibahataron belul van.


[link]

2018. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, de teljesen mindegy, mert gyümölcsnél sopsem fogod tudni a pontos kalóriatartalmat. Az érési állapot, az időjárás sokkal többet változtat ezen, mint a fajta, sok esetben (mert azért a tipikusan alig édes fajtáktól elvárom, hogy kisebb legyen a kalóriatartalmuk, mint egy édesnek).

Az édes zöldségekkel is ez van, egyszer azt olvastam, egy édes, topon levő sütőtökben hétszer több a szénhidrát, mint egy igen rossz, nem édes, éretlenben. Ez még hihető is számomra.


Az almák kb. egyformák és kész (ha éretlen, max. többet számolsz a normál adattal, végülis jó irányba tévedsz), de a te stresszelésed sokkal komolyabb dolog, mint az almád kalóriatartalmának a tényleges hatása.


A cukkinin normális ember nem stresszel, már bocs. Max. ha ketogén diétán van és már a harmadik kilót eszi, bár akkor sem stresszel, hanem látja, hogy nem fér bele.

2018. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!