Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan állítsak össze étrendet?

Hogyan állítsak össze étrendet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon sok oldalon olvastam utána a témának és kicsit összezavarodtam. Azt tudom, hogy 1500-1600kcal között kell ennem (19l/170/70).

Azonban hogyan állítsak össze olyan étrendet, ami ízletes is? Ha nem tetszik amit eszek és undorral gondolok a következő étkezésre, akkor az nem lesz sikeres és nem fog életmóddá alakulni. Mindig ezért adtam fel az étrendet.

A reggelit meg az uzsonnát még megoldom (tojás, túró, tk szendvics stb...), de az ebéddel már bajban vagyok, mert már undorral gondolok a natúr csirkére :(



2018. máj. 30. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván ebben az esetben olyan ételeket válassz, amiket szeretsz. Ezt neked kell tudnod, mi. Én még a diétád típusát sem ismerem.


A csirkét én sem eszem meg, és? Annyi más fehérjeforrás van. Én speciel többnyire tojást eszem (no meg fehérje mindenféléből jön), de egyáltalán nem jönnék zavarba egy növényi napon sem (tojáson kívül nincs jelentős állati fehérjeforrásom, persze lehetne) :)

Mindig a kedvenceimet eszem, ez nekem alap. Nincs ezzel gond, ha jó diétát választasz és azért nem vagy nagyon-nagyon válogatós.


Ha húst akarsz enni és extrém módon fázol az állati zsírtól, még akkor is vannak lehetőség, pl. soványabb halak. Natúrnak sem kell lenniük, annyi szósz és elkészítési mód van.

2018. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nos sütőben készült ételeket nem igazán készítek, mivel annak ellenére, hogy 6 hónapos a gáztűzhelyünk, mindent odaéget, mivel nincs benne se hőlégkeverés, csak alulról érkezik a hő. Mindennel próbálkoztam: alacsony hőfok, lassú sütés, legfelső rácsra téve a tepsi, de továbbra is minden odaég. Így amíg nincs keret új, villanytűzhelyt venni, addig tésztaételeket és rántott ételeket készítek, ez pedig az olaj és a zsír miatt nem igazán diétás. Konkrétan még nem is diétázok, csak készülök rá.

A halat nem igazán szeretem, de pl. a tonhalsalátát megeszem, illetve a halrudacskákat, de ez sem túl diétás.

Nagyon szeretem viszont a rántott husit, a különféle tésztákat (carbonara, spagetti, sajtos tészta), a rántott sajtot, a gulyáslevest, a pörkölteket és imádok minden krémlevest (hagyma, brokkoli stb...). A tejtermékeket is nagyon szeretem, illetve a túrót, bár körözöttként kevésbé.

A salátákat is szívesen eszem, de inkább natúr, öntet nélküli verzióban (retek, saláta, káposzta, paradicsom), viszont bevallom, nagyon ritkán készítem, mert a párom nem szereti.

Köretként általában krumpli van (sültkrumpli, krokett, krumplipüré), de én szeretem a rizst és a bulgurt is.

Édességeket van amikor nagyon gyakran fogyasztok és van, amikor 2 hétig eszembe se jut.

Gyümölcsök közül mindent szeretek, illetve zöldségek közül is a padlizsán és a gomba kivételével.

2018. máj. 30. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!