Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1300 kalorias étrend?

1300 kalorias étrend?

Figyelt kérdés

178cm vagyok és 67kg. Szeretnék visszafogyni 58kg-ra. Két napja kezdtem el a kalória számlálást egy app segítségével. Igyekszem a lehető legpontosabban felírni monden étel adatait, van ahol a vonalkód alapján be is tudom scannelni, ez pluszban segít. Ha nem mozgok (sajnos szeptember végéig munka miatt lehetetlen lesz) és tartom ezt az 1300kalóriát valóban megindul a fogyás? Nem próbáltam még soha így fogyni, és kicsit furcsa is, mert nem érzem úgy, hogy bármit is megvonok magamtól, nem érzem a diéta “súlyát” attól még müködik? Tudnátok esetleg saját példákat mondani?


24/L



2018. aug. 14. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az adataid alapján szinte lehetetlen, hogy ne legyen a kalóriaigényed jelentősen több, várhatóan fogysz, persze.

Örülj neki, hogy nem érzed korlátozónak, én koplalósnak tartanám ezt a szintet, sosem tudtam ilyen parányit enni, inkább mozgok, azt úgyis kell (ha extrém elfoglalt vagy, akkor kicsit megértem, hogy kihagyod, de helytelenítem, én belebetegednék, ha semmi mozgásom se lenne, napi 1-2 óra sem. szükségünk van rá. ha mindennap, hétvégén is 12-16 órát dolgozol valamilyen formában, az nem élet, de rövidtávon van, aki bírja. amúgy pedig mozogj, legalább egy rendesebb séta hétvégén vagy valami, 1300 kcal mellett még az is sokat jelent azon a napon, a közérzetednek pedig főleg jót tehet, ha olyan vagy, mint sokunk).

2018. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen fogyni fogsz! A kis ujjadat sem kell megmozdítanod.

Halál lusta vagyok, egy km-t nek tudok lebiciklizni sem. Elkezdtem én is 1200-1300-at enni és ugyan azt éreztem mint te, hogy "úristen semmit nem is kell csinálnom azért hogy fogyjak, miért nem jöttem erre rá hamarabb"! Így fogytam fél év alatt 20 kilót 3 hónapja pedig súlyt tartok persze oda figyelve a kalóriákra és nem eszetlenül zabálva.


Ilyenkor szokták írni, hogy a sport azért kell, hogy ne legyél plöttyedt. Az én szerencsém vagy csak sikerült jól ennem de én egyáltalán nem lettem plöttyedt nem érzem szükségét edzésnek persze nincs kockahasam. Jól evés alatt a sok fehérjét kevés szénhidrátot és zsírt értem.


Erről szól az életmód váltás. Úgy kell csinálni hogy azt tartani tudd életed végéig és ez a jó. Nem pedig az hogy érzed a súlyát, szenvedésnek éled meg ezért vissza is hízod 1 hónap alatt. Csak ezt senki nem fogja fel senki nem veszi a fárattságot hogy utána nézzen ennek.

2018. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jesszus, mennyire örülök a válaszaitoknak!!:)

Sajnos vendéglátásban dolgozom, viszont így egész nap “mozgok” talpon vagyok. Nagyrészt biciklivel járok dolgozni, kutyusokkal setálok, így azért mozgok, csak konkrét edzésre nem marad sajnos időm!

2018. aug. 14. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tíz centivel alacsonyabb vagyok nálad és 60kg, pedig vékony csontozatú, nem kigyúrt lány vagyok. Nem lesz kicsit túl kevés az álomsúlyod?
2018. aug. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a magasságodhoz képest elég gyatra ez az "álomsúly", mitöbb, borzasztóan kevés. bár képet nem küldtél, így sajnos nem tudhatom hogyan oszlik el ez rajtad. nekem a 67 kg is kevésnek tűnik (ugyanolyan magas vagyok, mint te). szerintem nem kéne fogynod, de kép segítségével könnyebb lenne tanácsot adni.



17/L

2018. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is a 170 cm-hez vagyok 58 kg, úgyhogy nekem is kevésnek tűnik, amit te akarsz.

Az 1300 kalória amúgy jónak tűnik, bár tudni kellene, mennyi a BMR-ed, az alá nem kéne menni.Én 1350-el fogytam 8 kg-ot 4 hónap alatt. Persze nem mindig hulla pontosan tartottam be. ;)

A plöttyedtség fiataloknál még annyira nem jön ki, de idősebb korban már meg fog látszódni, hogy csak tunyulás volt, hiába a vékony test. Ezért érdemes mozogni.

2018. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is fogytam ilyen étrenddel, bár én "enyhén" kövérebb vagyok 160/90 Amikor elkezdtem 3 hét alatt 4 kilót fogytam. Persze az államvizsga kicsit betett úgyhogy most megint 88 kilóról indulok :D
2018. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!