Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kalóriabázis mennyire bevált?

A kalóriabázis mennyire bevált?

Figyelt kérdés

4 hónapja kezdtem el életmódot váltani,mellette hetente edzeni súlyzós és aerob mozgást végzek viszont 1 hónapja az a maradék vésztartalék zsírpára a hasamról nem akar eltűnni. Sikeresen fogytam 12 kg-ot viszont elgondolkodtam azon hogy a kalóriabázis nem éppen a legjobb számolni a makrokat és a kalóriaigényt,mivel azt írta hogy 1500 kalóriát kell megennem ahhoz hogy fogyjak,igen ez be is vállt de ahogy haladok az idővel napról napra egyre jobban belemélyedtem az egész test formázásába-építésébe...stb és utánanéztem másfajta kalória igényt kiszámoló oldalaknak ahol egymás után mind a 3 oldal azt írta hogy 1900 kalória lenne az ami mellett fogynék..

a 4 hónap alatt nem ettem meg soha ennyit egy nap viszont elgondolkodtatott hogy mi van ha az egész alapanyagcserém nem jó és pont ezért nem tudok fogyni? mivan ha tényleg 1900 kalóriát kéne megennem ahhoz hogy a maradék zsírt is lefogyjam úgy hogy nagy hátránya ne legyen? ti mire alapoztatok mégis? egyre jobban belebonyolódok az egész fogyás,izmosodás témába és egyre több kérdés vetődik fel bennem így a leggyanúsabb a kalóriabázis maradt mert 90%-ban arra hagyatkoztam de most ez a kalóriaigény megváltoztatta az egész oldalba vetett bizalmamat.. (azt eddig is tudtam hogy csak nagyon távoli becslésben méri sajnos az ételek tartalmát). Férfi, 21 éves vagyok 166 cm és 66 kg (78 kg-ról indultam).



2018. dec. 18. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jó vele fogyni, bár néha hülyeséget ír ki, de átlagban jó
2018. dec. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Jó oldal, nekem bevállt. Gondolom azt is láttad, hogy nem csak a kalóriákat számolja, hanem a makrókat is. Lehet, nálad is az a gond, hogy más makrókkal kellene számolnod. Én eleninte általános beállításon hagytam (55 % szh, 15% fehérje, 30% zsír), így alig akart megindulni a fogyás, aztán amikor átálltam fogyós makrókra (50 % szh. 20% fehérje, 30% zsír), megszaladtak a kilók lefelé, mint a kiscsikó.
2018. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Számolásban segít, ennyi, nem szabad túlértékelni. Fogalma sem lehet a kalóriaigényedről (jó, tippel egyet valamilyen statisztika alapján, de ez sokszáz kcallal is eltérhet a valóságtól), ezt neked kell kitapasztalnod.

A makrók aránya nekem fogyás szempontjából elég mindegy, de ott is sokunknak érdemes eltérni az alapoktól, én pl. egyéni makrókat adtam meg, grammban, ami amúgyis értelmesebb, mint a százalék, de eszemben sincs szorosan betartani őket, csak hozzávetőlegesen. A fehérjének a megfelelő sávban kell lennie, ez alap, nekem a szénhidrát se jó, ha sok, de amúgy a kalória legyen OK és kész, a zsírmennyiség számomra mellékes.


Ha jól fogysz, de nem túl gyorsan s nem is éhezel, én a helyedben maradnék a jelenlegi kalóriakeretnél.

Heti 1 kiló fogyás fölött esélyes, hogy izomból is fokozottabban megy le.

2018. dec. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hasi zsírpárna problémáját a genetikád is adhatja; nekem is van, pedig a kulcscsontom kiáll, hasamon felső kockák látszanak. Szar ügy. Nagyon le kell fogyni, hogy ahhoz is hozzányúljon a szervezet.
2018. dec. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!