Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan folytassam?

Hogyan folytassam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves vagyok, 172 centiméter, lány valamint 58 kilógramm nap végén.

Tudni kell szerény személyemről, hogy elég erős evészavarral küzdöttem fél évig, amiből kezdek felfelé mászni. Bár igen ingoványos a talaj még mindig sokszor, hatalmas sikerélménynek könyveltem el, hogy a mérleg szeptember óta 5 kilóval többet mutat, ha nem 6-tal és nem csinálom össze magam a félelemtől, mert tudom, hogy erősödtem. Viszont még mindig vannak bűntudatos napok és még mindig nem szoktam le teljesen a kalóriaszámlálásról. A részleges kalóriaszámlálás azt jelenti nálam, hogy kerek számra lövöm be a kaját, pl ha mondjuk van három fajta reggeli amit szoktam enni és azok kb 400-500-600kcalban mozognak, már nem halálpontosan számolok.

Viszont ezt is el akarom hagyni.

Szóval bátorításra vágyom.

Étrendem abszolút egészséges, pl én már a cukros ételektől rosszul is vagyok /esetem a záróbulis sütivel amiről nem tudtam, hogy abszolút bolti és full cukor (((wc-n végeztem rögvest))))/

Elmondom az aktivitásomat és aki esetleg szakértője a témának, az elmondja mire figyeljek oda?

Szóóval. A reggelemet jógával indítom. Kezdő jóga, de fontos nekem, hogy átmozgassam magam, mert különben egész nap egy behúzott nyakú hárpia vagyok nélküle.

Heti ötször-hatszor tornázom/sportolok.

A heti öt-hat mozgás néha 3 tornából és két egy órás futásból áll a héten, valamikor egy futás két hosszabb torna, lényeg, hogy a héten kétszer minimum van olyan nap amikor egy órát mozgok mert olyankor adom ki a feszkót és csak így megy /cigiről leszoktam / persze van hogy nem fér bele a hetembe ennyi /az a baj ilyenkor még néha bűntudatom van/ de már egyre elfogadóbb vagyok.

Mivel a koliban nem mindig szabad a tornaterem, így gondoltam kiváltok kettő tornát két edző által vezetett edzésre ami egy kezdő kettlebell lett. persze még az elején vagyok nagyon és érzem többet is bírnék, nem hajtom túl magam mert már jelentkeztek szeptember óta egészségügyi mellékhatásai az alacsony testsúlynak. /mindig mozgással kompenzáltam a túlevést/

Szóval itt vagyok most, viszonylag mentálisan egészségesebben, de szeretném végleg elhagyni ezt a beteges kényszert a számokhoz való ragaszkodásban és megbízni az éhségérzetemben.

Ma még egy pacsi nekem, hogy reggel meg délután a fekete kávémhoz elszopogattam két merci-t, valamint mikor agyhalott voltam a tanulástól egy darab cherryqueent is benyomtam és nem haltam bele.

/anyu teljes kiörlésű pogijából is ettem ma wow/

csak az a baj minimális rossz érzés nem szűnt még mindig nem, szeretnék azzal a lelkülettel, a teltségérzetemre és a józanész kombó mértéktartás képességével étkezni. Hogyan?

Ilyen aktivitás mellett nem kellene félnem nem? Teljesen hülye vagyok. Hozzáteszem, az étkezéseim zöme fehérje-zöldség-gyümölcs központú, gabonakészítményekből nagyon max két szelet teljes kiörlésű toast, vagy egy darab teljes kiörlésű buci/kifli vagy zabpehely többet nagyon nem.

Csoki /csak ét/ nálam minden nap muszáj, kávém mellett egyfajta rituálé.

Szóval tanácsokat, személyes tapasztalatokat, súlytartós hasonló lifestorykat szívesen olvasnék.

Tudom kéne szakember, eddig kétszer tárcsáztam is, de a kicsengés pillanatában könnybe lábadt a szemem.

Csak szeretnék megszabadulni ettől a hülye kényszer számolgatástól és hallgatni a szervezetemre.

Köszi ha végigolvasod és nem kritizálsz.



2019. jan. 11. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, tapasztalatot sajnos nem tudok írni, mert én meg mindig az ellenkező véglet voltam, és felesleggel küzdöttem (most is, de most legalább megint jó irányba haladok).

De annyira JÓ volt olvasni, amit írtál! Fejben már legyőzted magad, és ez a legfontosabb! Még nyilván kell egy kis idő, hogy "zsigerileg is átprogramozódj", csak ne add fel! TUDD, emlékeztesd magad, hogy jó úton jársz! Kitartást!

2019. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó irányban haladsz, csak így tovább :) A súlyod jónak tűnik, nem vagy csontkollekció, ezt mindenképpen tartsd meg, pár kiló plusz se lenne baj, főleg, ha ennyit mozogsz.

Az nem baj, hogy kevés gabonát és cukrot eszel. Én nagyon ritkán eszem gabonát (kb. heti 1x rizst), cukor helyett csak egy kis mézet, és teljesen egészséges vagyok, egészséges testsúllyal. Gondolom, a szénhidrát elég kevés lehet az étrendedben, bár ezt ennyiből nehéz megállapítani. Ha tényleg kevés, akkor a zsírbevitelt kellene emelni, pl. zsírosabb fehérjeforrásokat is ehetnél (esetleg leírhatnád egy tipikus napodat, miket eszel), hogy kicsit feltornázd a kalóriabeviteledet, és így több energiád legyen.

Jó étrend mellett nem kell kalóriát számolgatni, akkor se fogsz elhízni, neked egyébként is inkább arra kellene figyelni, hogy ne legyen túl kevés a napi kalóriád, beleszámítva az edzéseket is.

Az emésztésed rendben van amúgy?

2019. jan. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tyutyu az emésztésem teljesen korrekt :DD

amúgy mostanában inkább már azért számolok nap végén hogy megvan e a napi keret minimum mert hajlamos vagyok a tanulás miatt elfelejteni enni.

de pl már ezen a héten már olyan kompromisszumot kötöttem magammal hogy kajától függetlenül belövöm a fő étkezéseket standard szàmra, vacsi 400 /még ha többet is eszem/ ebéd 500-600 reggeli : 500.

ezen kívül a plusz két étkezéssel egèszítem ki a maradékot, általában tízóraira vagy egy gyümit eszem uzsira meg néha egy tönkölykiflit almával meg joghurttal vagy megcsinálon szendvicsnek mert általában uzsira muszáj kicsit energiadúsabbat ennem hogy ne kopogjon a szemem addig míg a könyvtárban ülök/melózok.

Amúgy egy napi kajam kb ez

reggeli: vagy rántotta két tojásból+fél kifli+sok zöldség+kakaó cukor nélkül vagy tejes kávé

b, verzió: zabkása kókusztejjel kakaóval banánnal tetején egy kis chia mag meg reszelt étcsoki

vagy kókusztejes zabkása banánnal kis magvakkal plusz szoktam rá egy kis datolyaszirupot önteni meg kókuszreszeléket

c, toastos reggeli: egyik toast mogyoróvajas banános/almás /nem szeretem a szalámikat/ másik vagy tojáskrém /házi/ vagy avokádókrém/házi/ és feta nagyon sok zöldség és tejeskávé vagy kakaó

tízóraim: vagy valami gyümi joghurttal, vagy kihagyom mert későn kelek és egybemegy a reggelivel

ebéd: főleg ilyenkor eszem tésztàt de azt is ritkán, ha városban kajálok akkor nem gyorsétterem vannak alternatívák a minőségi de olcsó ebédre

uzsi: már leírtam

vacsi: valami laktató leves, rántotta, főzi, rizs zöldség hús

kb ennyi lenne a dolog, az a baj tényleg néha utána kéne számolnom mert mintha most fogytam volna de nem tudom.

egyébként mások kompromisszumom, hogy a néhai sörözést meg családi nagyobb kaját egy az egyben nem veszem figyelembe. kész, kell :D

2019. jan. 18. 08:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég jó és változatos étrend. A chia mag mellé igyál sok folyadékot. Ha így folytatod, rendbe fogsz jönni, ügyes vagy! :)
2019. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!