Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek, hogy kikerüljek...

Mit tegyek, hogy kikerüljek ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés

Még anno januárban kezdtem el 107 kg-mal a diétámat. Annyira utáltam ezt az önbizalomhiányos, tohonya állapotot, hogy minél előbb le akartam fogyni, mert tudtam/tudom hogy így nem tudok normális életet élni. Ebből kifolyólag 500 kalóriával kezdtem el fogyókúrázni. Mondanom sem kell, olvadtak le rólam a kilók, hiszen eddig beteges mennyiséget zabáltam, nem csoda hogy 18 éves koromra ilyen extrém meghíztam. Mára sikerült lefaragnom a súlyomat 79 kg-ra, de a súlyommal együtt azóta a tápanyagbevitelem is csökkent, 360 kalóriát eszem. Természetesen borzasztóan enervált vagyok egész nap, az iskolában képtelen vagyok koncentrálni, tanórákon is csak azon jár az eszem, hogy mit fogok enni, ha hazaérek, ami beleférhet a keretembe. Néha sajnos azonban elszakad a cérna, és eszméletlenül bezabálok (ez olyan havi egyszer fordul elő, nagy bűntudat kíséretében) Szerencsére eddig nem volt egészségügyi problémám ebből adódóan, amit én a nagy túlsúlynak tudok be. Egyedül az emésztésem lassult le drasztikus módon, ez ellen eddig zöldtea ivásával próbáltam küzdeni, kisebb-nagyobb sikerrel. Azonban már nagyon elegem van :( Tudom hogy ordítóan nagy baromságot csináltam, de egyszerűen sírógörcsöt kapok, ha belegondolok mennyire lelassulhatott az anyagcserém, aminek következtében mindenképpen vissza fogok hízhatok. Mit tegyek? Helyrehozhatom még? Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

18/L


2019. ápr. 14. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Csak nagyon lassan, fokozatosan emeld a kalóriakeretet az ideálisra, és mozogj mellette.

2019. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kitartó sportolás csodákra képes! Keresd meg a számodra megfelelőt. Ha sportolsz, könnyebb diétázni is, mivel sok kalóriát elégetsz, így több lehet a napi beviteled is.

Ezen kívül, ha sikerül lefogynod, nem egy petyhüdt tested lesz, hanem formás.

2019. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok durva lenni de leírom. Azzal hozhatod helyre a dolgot, hogy ezt az egészet marha gyorsan elfelejted, hogy ilyen 500- meg 300 kalóriákat eszel.

Igen, vissza fogsz szedni kilókat, mert koplaltál és belassult az anyagcseréd. Ha szerencséd van akkor nem mindent. De ezzel az önpusztítással sürgősen le kellene állnod, mert bele fogsz betegedni, csomókban fog hullani a hajad a vitaminhiánytól stb stb (tudom miről beszélek, mert átéltem). Nem tudom milyen magas vagy, de kezdj el normálisan enni, sok zöldséget, fehérjét, mérsékelten kevés szénhidrátot, ügyelj hogy legyen zsírbeviteled is. Szerintem 1500 a minimum kalória bár én annyira nem kedvelem a kalóriaszámolós módszert.

Csak, hogy számokat mondjak én most 1800-2000 kalórián vagyok 175 centimhez, és 6 kilót fogytam másfél hónap alatt éhezés, szenvedés nélkül. Rengeteget javult a közérzetem, az emésztésem is, több az energiám.

Mindössze annyit csináltam, hogy kevesebb szénhidrátot eszem (max 100grammot, de általában picikét alatta), több zsírt , és fehérjét kb ugyanennyit ettem régen, és ugye a zsír miatt ritkábban vagyok éhes, bőven elég 3 étkezés. A zsír megdobja ugyan a kalóriát, de nincs hatással a vércukorszintre, nem termelek annyi inzulint, így nem hízok, hanem mivel a kevesebb szénhidráttal stabilabb a vércukrom, nincs inzulintúltermelés, elkezdtem fogyni.

Korábban koplaltam, még 15 évesen, lement 25kg, viszont sokat szenvedtem, sokat voltam éhes, teljesen felborult az anyagcserém, megbolondult a szervezetem, csomó hajam kihullott, hormonbetegségeim alakultak ki, ezek kedveztek a további hízásomnak, és rengeteg plusz súlyt szedtem fel.

Persze az évek alatt próbálkoztam ezzel-azzal, de a koplalásra, kevés kalóriára épülő rendszer soha nem volt sem élvezetes, sem tartós. A mostani diétámra is idő volt, mire rátaláltam, de most már megvan és életem végéig így akarok enni.

ÉSSZEL CSINÁLD. Ne koplalj. Ne akard azt a poklot végigjárni amit nekem kellett mert hülye voltam.

Hidd el, hogy nem rosszat akarok, és lehet, hogy most fel fogsz szedni x kilót, sőt, biztos, de ha stabilizálódik, és a szervezeted rájön, hogy nem kell tartalékolnia, akkor utána pikkpakk le is fogod adni rendes étrenddel.

2019. ápr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem, 15 és 18 évesen én is koplalással fogytam vagy 10 kilót. Borzasztó volt, testileg és lelkileg is nagyon megviselt. Mindenképp be kell ezt fejezned, sürgősen, mert sokkal többet veszthetsz, mint amennyit nyertél a leadott kilókkal. Szerintem nem biztos, hogy visszajönnek rád a kilók, vagy legalábbis nem sok, ha alacsonyabb szénhidráttartalmú diétába kezdesz (mondjuk 100-120 gramm egy nap), sok zöldséggel, jó minőségű fehérjével, némi egészséges zsírral (szerintem a gyümölcs is mehet, nekem kifejezetten jó hatással van az anyagcseréje a napi több adag gyümölcs) és sokat sportolsz (torna és kardió kombinálva). A kedvenc nem túl diétás ételeidet is megpróbálhatod beilleszteni a kereteid közé, nekem azért fuccsolt be minden tinédzserkori és kora huszas éveim-beli diétám, mert a "mindent vagy semmit"-elvet követtem és ez tarthatatlan volt számomra hosszú távon. Persze a mértékletesség nagyon fontos, illetve a kompenzálás (eszek egy kis túró rudit uzsonnára, de mondjuk ma nem eszek kenyeret l, ilyesmi).

És ne csüggedj, ha egészséges, kiegyensúlyozott életmódba kezdesz, még simán válhat egészséges testsúlyú, csinos felnőtt nő belőled. Én 18 évesen az egyedüli duci lány voltam az osztályban, most, 26 évesen meg kb vékony vagyok. :) Sok sikert és jó egészséget kívánok neked! :)

2019. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Ment a zöld kéz :) Na látom nem csak én vagyok/voltam ilyen lüke ennyi idősen :D Valóban nem kifizetődő ilyen kevés kalóriával diétázni, valószínűleg nagyon megsínylette volna a szervezetem, ha tovább folytatom (talán még időben vagyok). Nekem feltételezhetően az volt a "szerencsém" hogy rengeteg túlsúlyom volt/van, és volt miből fedezni az energiát :D Egyébként így a tavaszi szünetem kezdetén elkezdtem futni is, ezzel párhuzamosan pedig szépen lassan, türelmesen emelni a tápanyagbevitelemet, nem akarom 360 kalória után rögtön 1500-zal sokkolni a szervezetemet :D Mármint jólesne, de elég hamar hízásnak indulnék. Egyelőre nem híztam, meglátjuk hogy reagál a testem több kalóriára.
2019. ápr. 19. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!