Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyógyult bulimiások, evészavar...

Gyógyult bulimiások, evészavarosok, kényszerevők, hogy sikerült kigyógyulni ebből az ördögi körből?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor elhatároztám már,hogy vége,étrendet állítottam ossze,de mindig kikakpcsol az agyam egy idő után és úgy érzem csak ez okoz örömet,ha telefalom magam,amit utolag ugye bánok..:( Mit csináljak,hogy ne az evés körül forogjon a gondolatom,ti mivel kötöttétek le magatokat?

2017. jún. 12. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A többségnek több körös pszichiátriai, pszichológiai és dietetikusi segítséggel.
2017. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár teljesen nem sikerült, de nagyon sokat javult az állapotom azzal, hogy elkezdtem futni. Hetente 3-4 alkalommal futok, kb 15 km-t, ami ugye nagyon sok kalóriát eléget, gy mellette simán ehetek akár 3000 kcalt is egy nap, és nem leszek tőle kövér. És nem kell lemondanom pl a csokiról, sütikről eg egyéb finom kajákról sem.


Illetve azokon a napokon is, amikor nem futok (mert minden nap azért nem lehet, kell pihenőnap), próbálok valamit mozogni, akárcsak hosszabb séta, biciklizés, vagy túrázás.


(Elsőre amúgy biztos nem fog 15 km futás menni, eltart egy darabig, mire erre a szintre jut az ember. AMikor először mentem futni, 2 km után kidőltem. De érdemes folytatni, mert tényleg tök jó érzés utána, hogy tulajdonképpen ehetsz, amennyi jólesik, mégsem hízol.)

2017. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdtem normálisan enni és megkűzdöttem a bűntudattal. Visszahíztam egy egészséges súlyra amin persze (szerintem) borzasztóan néztem ki ezért edzeni kezdtem (trx, futas) a normális étkezés melle. Ettől a kedelyallapotom annyit javult meg az onbizalmam is megjött, hogy normális odafigyeléssel lement 2 kiló ami épp olyan hogy egészséges kategóriában vagyok de meg magamnak is tetszem. Néha elkap a gondolat h milyen lenne könnyebbnek lenni kint régen de az egészségem fontosabb. Sokáig akarok élni és képes akarok lenni gyerekek kihordására, felnevelésére. Felelôs vagyok és ez motivál.
2017. jún. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó pár éve belemerültem nagyon a diétába és miután lefogytam is folytattam. már megszédültem és elgyengültem. A férjem aki akkor még csak barátom volt szólt rám és térített észhez hogy nem normális amit csinálok. Na azóta eltelt 10 év és most úgy érzem kényszeres evő vagyok. Általában este jön a roham és jól meg is híztam. Borzasztó hogy nem tudom kontrollálni magam. Most újból ő segít. Nem engedi hogy elszaladjon velem a ló. Segít ha jön a roham. Konkrétan mindent ehetek. De pl a süti az 1 db jelent nem fél dobozt. A pizza az 4 szeletet nem egy egészet +utána csoki üdítő. Nincs kaja közti nass. Amíg a munkahelyemen vagyok nincs gond. Itthon akarom felfalni a hűtőt és okom nincs rá. Jó a magánéletem , rendben a család a munka. Egyszerűen jön a késztetés. Ma is feltudtam volna falni a pizzát de nem engedte, figyel és szabályozza a vacsorát. Nem túl rég kezdtük de elszántak vagyunk remélem segít leszokni a rohamokról. Vannak könnyebb napok, ilyenkor tudom magam szabályozni és van mikor jön a roham, a késztetés a zabálásra na akkor szólok is hogy ma nagyon vigyázzon és legyen velem szigorú.
2017. jún. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

régi kérdés, de azért válaszolok^^

Nos, én először anorexiás lettem, utána estem át (egy fokozott stresszt okozó pszichológus is közrejátszott) bulimiába, sosem hánytattam magam, de hashajtóztam, és mozgással kompenzáltam. Aztán, a sok mozgás és kaja miatt megerősödtem, és észrevettem magamon, hogy sokkal gyorsabban futok. És nagyon jó érzés volt, hogy elismertek valamiben, hogy van amiben jó vagyok. Elkezdtem figyelni a táplálkozásomra, hogy megfelelő mennyiségű fehérjét vigyek be, a szénhidrátot többnyire alacsonyan tartom, de nem túlzottan (80-120g aznapi sporttól függően). A szénhidrátot próbáld meg elosztani napközben, és legyen mellette fehérje is. A lassú felszívódású ch-t részesítsd előnyben. :)

Kísérletezz! Rengeteg egészséges és finom kaja van, és néha jó érzés ezekkel bíbelődni. ^^

Próbáld elosztani a kaját kis részletekre (eleinte nagyon nehéz, tudom) és az is segít, ha olyat eszel, ami nagy térfogatú, de kevés kalória.

Persze még most is előfordul, hogy megrohanom a csoki-fagyi-nasik "szentháromságot", de igyekszem minden napot sikerként megélni, amikor nem. Édességet nem veszek magamnak, ha megkínálnak, elfogadok pár falatot, de annyi. Ha sokat eszek, igyekszem nem katasztrófaként megélni, bár sajnos még van, hogy hashajtózom... Igyekszem kontrollálni az érzéseimet, felismerni, hogy mi vezet falásrohamhoz. Keress más örömforrást, egy békés séta, filmezés, olvasás, vagy egy kutyus (OwO) sokat segíthet. Rendezd a kapcsolatod a családoddal, barátaiddal, és ne félj tőlük támogatást kérni.

Huh, ez hosszú lett, de remélem segíthettem.^^

Minden jót! :)

2017. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!