Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez így még belefér súlytartásnál?

Ez így még belefér súlytartásnál?

Figyelt kérdés

Ma 200 kalóriával többet ettem, ha holnap ennyivel kevesebbet eszem, akkor nem fogok hízni?

Tudom, egyszeri alkalommal nem lehet, de ha ez néha megesik ilyen 100-500 kcallal, így működhet?

Plusz ha havonta tartok egy olyan csalónapot, amikor tényleg bármit és bármennyit eszek, ami jól esik, attól már hízni fogok?


Nem akarom naponta-hetente méregetni magam, mert már kezdett egészségtelenné válni (evészavaros múlttal alapból nagyon félek 0.5 kg hízástól is a minimum egészséges BMI fölé), plusz nőként nagyon sokat változik a testsúlyom valós hízás/fogyás nélkül a hormonok miatt.


Ti milyen gyakran tartotok csalónapot, mennyit esztek olyankor? Fogyókúrás vagy súlytartó étrend mellett?

Nekem ha nagyon rám jön a zabálás, 4000 kcal is lemegy... Ha azon a bizonyos napon ennyit eszem, még az is belefér?



2019. ápr. 25. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

:DD


Keress fel egy pszichologust, aztán dieteikust.

2019. ápr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján neked nem evészavaros múltad van hanem jelened. 100 kcal túlevéseket számolgatsz meg aggódsz hogy ettől fogsz hízni, máskor meg 4000 kcal-os falórohamaid vannak. Valószínűleg azért mert a diétád túl kemény, kiéhezteted a szervezeted aztán amikor már könyörög a táplálékért akkor bezabálsz.
2019. ápr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 Nem éheztetem ki magam. 1650 kalóriát eszem egy nap, elméletileg ennyivel tartom a jelenlegi súlyom. Ebbe kb minden belefér, minden nap valami kis nasi, gyümölcs, tejtermék, hús és pékáru is.

Nem “falórohaimaim” vannak, hanem előre betervezett csalónapok, szimplán nagy az étvágyam alapból. Fogyás előtt is bőven képes voltam ennyit megenni, pedig akkor aztán semmit nem vontam meg magamtól.

2019. ápr. 26. 07:09
 4/6 anonim válasza:
Úgy tartják, hogyha ideális a súlyod ugyanúgy helyesen, egészségen kell étkezned, viszont heti max 5 étkezénél ehetsz nem tiszta ételt(ugye a 30-35 étkezésből). De akkor sem kell túl kajálni magad. Elvileg ez megfelelő súlytartásra.
2019. ápr. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Ötlet: ne a testsúlyod mérd, hanem a karod, combod, nyakad kerületét. (A derék is érdekes, csak az is tud ingadozni, ha felpuffadsz mondjuk.) Ha hízni kezdesz, időben észreveszed majd.


Nem valószínű, hogy ennyitől elkezdenél hízni amúgy, vagy ha igen, akkor az nem a kis ingadozástól vagy a ritka csalónapok miatt van. Az ember pontos kalóriaszükségletét képtelenség kiszámítani, nincs rá tökéletes képlet, tehát az az 1650 kcal csak egy becslés. Nem tudsz mást csinálni, mint időről időre ellenőrizni a helyzetet, és szükség esetén korrigálni.

2019. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha túl gyakran eszel félre akkor már lehet gond. Én havi 1 csalónapot tartok fogyási étrendhez, de akkor se zabálok össze mindent. Tudatosan választok régi kedvenc cukros édességből 2 különböző fajtát, azokból eszem de nem sokat. És a 2 kedvenc ízemet csipszek közül. 1-1 zacsi. Nekem ennyi a csalónap. Majdnem 2 hónapja váltottam életmódot, ilyenek nélkül sokkal sokkal nehezebb lenne. Nem látom értelmét annak, hogy kínlódjak és egy életen át és mindent megvonjak magamtól. Inkább havi egyszer eszek amiből jólesik, de nem extrán sokat. Ezzel így jól megvagyok és a fogyásomat nem befolyásolja.:) Fogyni ésszel kell, nem szenvedve, tele lemondásokkal-abból semmi jó nem sül ki.
2019. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!